שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מנועי בנזין ודיזל? איתנו רק עד שנת 2050
  האו"ם פועל להכנת תוכנית לגמילת העולם מדלק מאובנים מזהם, במסגרתו לא ניתן יהיה יותר לייצר בנזין או סולר משנת 2050. המשמעות: היעלמות המנועים הוותיקים

  האו"ם מקדם תוכנית להפסקת שיווק דלק מאובנים - בנזין וסולר. ואם תצא לפועל, ייתכן שכבר בעוד 35 שנים, בשנת 2050, לא ניתן יהיה עוד להשיג את הדלקים הללו. במקום, תחבורה תידרש להיעזר בדלקים חלופיים.

   

   

  הפייננשיאל טיימס מדווח כי במסגרת התוכנית, שצפויה להיות מוכנה בשנה הבאה ותיחתם בפריז, חברות הדלק הגדולות כפי שאנו מכירים אותן ייעלמו מהעולם. במקומן, ישווקו רק דלקים ידידותיים יחסית לסביבה - דוגמת דלק ממקורות מתחדשים (אתנול לדוגמה), תחנות מים ורוח ומימן.

   

  הבנזין בדרך להפוך להיסטוריה? (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  הבנזין בדרך להפוך להיסטוריה?(צילום: shutterstock)

   

  האו"ם מקדם את התוכנית, בין היתר, לאחר שפורסם כי אם לא יופסק כליל השימוש בדלק מאובנים עד לשנת 2100, הנזק לכדור הארץ יהיה בלתי הפיך ונזקי ההתחממות הגלובלית יהיו הרי אסון.

   

  בוועידה בנושא איכות הסביבה שנערכה בלימה לאחרונה, דנו בכירים ממדינות בכל רחבי העולם בדרכים לצמצום פליטת המזהמים בעולם. אחד הגורמים העיקריים לכך הוא השימוש בדלקי מאובנים לתחבורה ותעשייה, כמו גם השימוש בפחם בתחנות כוח. אלא שבעוד שהמדינות העשירות במערב - ובראשן מערב אירופה וארה"ב - קוראות להקשחת תקני הזיהום והפחתת השימוש בדלקים מזהמים - וזולים יחסית - במדינות המתפתחות התוכנית לא מתקבלת בהבנה.

   

  שם טוענים כי לאחר עשרות שנות זיהום, המערב מנסה כעת לכפות על מדינות דלות אמצעים, להצטייד בטכנולוגיות ידידותיות לסביבה ויקרות, ובכך למעשה מחזק את הפערים בין המדינות ומונע מהעולם השלישי מלהתקדם.

   

  ובישראל? נערכים להפחתת זיהום מ-2030

  כמו יתר המדינות החברות באו"ם, גם ישראל מעורבת בדיונים בוועידות להפחתת הזיהום. אייל רוזנר, ראש מנהלת

  תחליפי דלקים, סיפר ל-ynet כי בימים אלו המנהלת עורכת דו"ח עבור המשרד להגנת הסביבה, לגבי הדרכים בהן ניתן לצמצם את הזיהום בישראל מתחבורה. זאת כחלק מתוכנית רחבה של הממשלה, להפחתת כלל הזיהום החל משנת 2030. המלצות אלו יועברו למשרד ויהוו את עמדת ישראל לקראת הוועידה שתיערך ב-2015 בפריז.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "מנועי בנזין ודיזל? איתנו רק עד שנת 2050"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים