שתף קטע נבחר

נכים הפגינו מול משרד רה"מ: "הזדמנות לשנות את חיינו"

המוחים, חלקם עם נכות קשה, קראו לניתוב חלק קטן מהרזרבה בתקציב הממשלה, 17 מיליארד שקל לטענתם, לכיסוי דרישותיהם, פחות מ-20 מיליון שקל. "המדינה מתנערת"

עשרה נכים קשים הפגינו היום (א') בכניסה למשרד ראש הממשלה בירושלים בדרישה להעלות את תקציב השירותים המיוחדים לנכים בביטוח הלאומי, כך שיספיק להעסקת יותר ממטפל אחד עבורם. הם חסמו את הכביש לזמן קצר.

 

מחאת הנכים, הבוקר (צילום: אלי מנדלבאום) (צילום: אלי מנדלבאום)
מחאת הנכים, הבוקר(צילום: אלי מנדלבאום)

 (צילום: אלי מנדלבאום) (צילום: אלי מנדלבאום)
(צילום: אלי מנדלבאום)
 

המפגינים, חלקם עם נכות קשה וצורך בהנשמה קבועה, קראו לניתוב חלק קטן מהרזרבה בתקציב הממשלה, 17 מיליארד שקל לטענת שמחה בניטה מעמותת "מזור", לכיסוי דרישותיהם (פחות מ-20 מיליון שקלים).

 

במכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו, הם ביקשו "להשמיע את כאבנו ולומר כי אנו רואים בתקציב העודף שנשאר לך הזדמנות לשנות את חיינו ולאותת לאלה המביטים בך עכשיו כי יש בכוונתך לשנות את המדיניות הנוקשה והלא מתחשבת של המוסד לביטוח לאומי כלפי אותם נכים קשים הזקוקים לתקציב שירותים מיוחדים כפול.

 

"רד אלינו, תביט לנו בעיניים ותאמר לנו כי אתה מקבל את הדרישה שלנו ומעביר את התקציב הנדרש לנו כדי לאפשר לנו לשרוד את החיים שממילא קשים לנו", נכתב.

 

בניטה, שהגיעה להפגנה, אמרה: "אנחנו כבר שנים רצים בכנסת כדי לקדם חוק שייתן כסף לנכים קשים. המוסד לביטוח לאומי משלם רק עבור מטפל אחד 4,700 שקלים וזה לא מספיק".

 

טל אמזלג, נכה שהגיע אף הוא להפגנה, הוסיף: "יש לנו עובד אחד ואנחנו רוצים קצבה לעובד נוסף כי קשה מאוד שעובד אחד יהיה איתנו. הוא לא יכול לעזוב אותנו לרגע כי אנחנו עם מכונת הנשמה והמדינה מתנערת. אם הייתי נפגע בפיגוע הייתי מקבל פי שלושה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי מנדלבאום
מחאת הנכים
צילום: אלי מנדלבאום
מומלצים