שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הרב אבינר נגד בנט: רוצה רק כיסא
  היעדר בנייה בירושלים, חוק הגיור, הפונדקאות להומואים ועוד - הרב שלמה אבינר יוצא נגד יו"ר הבית היהודי והמפלגה: "רכיכה, הרדימו את הדתיים-לאומיים"

  הרב שלמה אבינר, מבכירי רבני הציונות הדתית, תוקף בחריפות את יו"ר הבית היהודי השר נפתלי בנט. "לו הדתיים-לאומיים היו יודעים מה מתרחש באמת בבית היהודי לא היו מצביעים עבורו. אבל הצליחו להרדים אותם, הצליחו להטעות אותם", הוא כותב. "לבית היהודי אין קווים אדומים, הוא רכיכה, הקו האדום היחיד שלו הוא הכיסא. הוא לשבת בממשלה, כדי 'להשפיע מבפנים'".

   

  בחירות 2015 - עוד כתבות:

  לפיד: העוני - תוצאת ההזנחה של נתניהו

  "קזינו של הפקרות בוועדת הכספים"

  מנהלת הליגה לליברמן: אל תשתתף בטקס בטדי

   

  אבינר ידוע כבעל עמדות ימניות-לאומיות מובהקות, וככזה היה מהרבנים הראשונים שתמכו בנפתלי בנט בתחילת דרכו בבית היהודי - אף שהשניים מייצגים זרמים שונים במגזר. הרב מבית אל למד תורה ב"חברותא" עם הפוליטיקאי מרעננה, והעניק לו גיבוי מול מתנגדיו שטענו כי הוא אינו דתי מספיק כדי להנהיג את המפד"ל ההיסטורית - ובמיוחד כשלצדו אישה לא דתייה כח"כ איילת שקד. בהמשך, בעקבות צעדים שנקטה המפלגה בענייני דת ומדינה, הפך אבינר לאחד המבקרים הבולטים והחריפים של בנט.

   

  בטור שמתפרסם באתר "כיפה" אבינר תוקף חוקים שהובילה הקואליציה בהסכמת בנט, וטוען שדתי-לאומי "לא יסכים לנישואים רשמיים מטעם המדינה בין יהודי לגויה, או יהודיה לגוי, או איש עם איש, ואישה עם אישה, וקל וחומר ששני גברים אלו יוכלו לקנות לעצמם תינוק - מה שמכונה חוק הפונדקאות".

   

  עוד תוקף אבינר את חוק הגיור, המעניק אפשרות לבחור רבנים מקלים יחסית בהליך: "כל דתי-לאומי לא יסכים שכל מי שרוצה ליטול את השם יהודי, ייטול,

   ושאפשר יהיה להתגייר בלי קבלת מצוות, ושיגיירו מאות אלפי עולים רק על יסוד הזדהות יהודית". גם לריסון בבנייה מעבר לקו הירוק הוא מתייחס: "בוודאי יהודי דתי-לאומי לא יסכים עם מצב שאסור לבנות בית אחד באזורי ירושלים".

   

  הרב אבינר מזוהה עם חוגי הישיבה היוקרתית "הר המור", המכונים "חרד"ליים" (חרדים-לאומיים) ומתאפיינים באדיקות דתית לצד מתינות בכל הנוגע לעימותים עם המדינה והצבא על רקע אידיאולוגי. כיום נוטים רבני "הר המור" לתמוך במפלגתו החדשה של ח"כ אלי ישי "העם איתנו", לנוכח אכזבתם ממה שהם מזהים כפשרנות של מפלגות הציונות הדתית - בעיקר בנושאים דתיים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים