שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  אקדח מעשן? "כך חיבלו עובדים במנועי הרכבת"

  פרסום ראשון: לטענת הנהלת הרכבת, נציגי ועד העובדים הורו לעובדי המוסך בחיפה לחבל במנועים תקינים שעמדו להימסר לחברת אלסטום, כדי למנוע את חידוש הפעלת קו הרכבת המושבת לירושלים. ועד העובדים בתגובה: ההנהלה אינה בוחלת בשקרים ומפיצה סרטונים מניפולטיביים

  הרכבת טוענת: הוועד מחבל במנועי רכבות, ויש לנו תיעוד. טענות מקורות בחברת אלסטום כי ועד עובדי הרכבת מחבל באופן שיטתי באספקת מנועי רכבות למערכי קרונות ה-ic3, זוכה היום (ג') לתמיכה מצולמת. סרט וידאו שהגיע לידי ynet מציג חבלה לכאורה של עובדי מוסך הרכבת בחיפה, במנועי רכבות שעמדו מוכנים למסירה. מנועים אלה אמורים היו להחליף את היחידות התקולות שמונעות חזרה לפעילות סדירה של רכבת ישראל בקו בית שמש-ירושלים. לטענת הנהלת רכבת ישראל, נציגי ועד עובדי הרכבת, בראשות יו"ר הועד ניקה שימחוביץ', הורו הבוקר לעובדי המוסך לחבל ב-8 מתוך 11 מנועים מוכנים למסירה, ולהפוך אותם ללא תקינים.

   

   

  בוועד עובדי הרכבת הכחישו מכל וכל את טענות ההנהלה. ״הנהלת הרכבת לא בוחלת בשקרים והפצת סרטונים מניפולטיביים על-מנת להסתיר את מחדלי ההפרטה, שבמסגרתם נאלצה הרכבת להשבית את כל מערך ה ic3. עובדי הרכבת לא חיבלו ולא פגעו במערך זה, להיפך. העובדים מילאו אחר כל הוראות ההסכמים והפסיקה, ואף למעלה מכך. צר לנו שהנהלת החברה לא לוקחת אחריות על הפרטה כושלת ומנסה לזרוק את האחריות על העובדים".

   

   

  "לצערנו מדובר בעוד פעולה בריונית של ועד עובדי הרכבת, אשר שם לעצמו למטרה לחבל במתכוון ביכולת הפעלת הקרונועים ולהכשיל את תהליך מיקור החוץ בכל דרך. בניגוד לחוק, בניגוד להסכמי העבודה, תוך פגיעה מודעת בנוסעי הרכבת", לשון הודעת רכבת ישראל..

   

  בהנהלת הרכבת מוסיפים עוד כי יו"ר הוועד הגיע הבוקר לפני השעה 10:00 למוסך מנועי הדיזל שבחיפה, והורה לעובדים לבצע חבלה מכוונת במנועים. בסך הכל, כך הרכבת, לא פחות מ-28 עובדים היו מעורבים באירוע החמור. חלקם פירקו חלקי מנוע תקינים כדי להפוך את המנועים ללא שמישים, אחרים נמנעו מלבצע הוראות שקיבלו להפסקת הפעילות המכוונת.

   

  "מעשים אלה נעשו בניגוד לעמדת ההסתדרות, ובעת האירוע הגיעה הנחיה מפורשת מיו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, אבי אדרי,  להימנע מהמעשים ולתקן את המנועים", אומרים בהנהלת הרכבת, ומוסיפים כי 12 עובדים זומנו להליך משמעתי בעקבות האירוע, הכולל שימוע לפני השעיה. הרכבת גם פנתה לבית הדין לעבודה בגין בזיון החלטות בית הדין ומגישה תלונה במשטרה.

   

  (עדכון): בניגוד לדברי הרכבת, יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, אבי אדרי, אומר כי במהלך השיחה לא אמר כי המעשים נעשו בניגוד לעמדת ההסתדרות, וכי הבהיר כי "ככל שהדברים נכונים, אפעל לתיקון המנועים".

   

  יש להזכיר כי מוקדם יותר היום הודיעו אנשי ועד עובדי הרכבת כי הם מתנגדים להחלטה הצפויה על הנפקת אגרות החוב של הרכבת, צעד אותו מכנה הוועד "חלק ממהלך הפרטה". אם אכן יוחלט מחר (ד') להנפיק את אגרות החוב יופעלו עיצומים הכוללים גם השבתת רכבות נוסעים, כך מאיימים אנשי הוועד.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אבישג שאר-ישוב
  מוסך הרכבת - חבלה מכוונת
  צילום: אבישג שאר-ישוב
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים