שתף קטע נבחר
צילום: shutterstock

ראשל"צ: 1,660 דירות חדשות בבנייה רוויה

ועדות התכנון אישרו למתן תוקף תוכנית של רשות מקרקעי ישראל להקמת שכונת מגורים חדשה שתכלול 1,660 יחידות דיור בכניסה המזרחית לראשל"צ

רשות מקרקעי ישראל הודיעה היום (ד') כי כ-5 חודשים לאחר שהופקדה להתנגדויות הציבור - הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה במחוז מרכז אישרה לתוקף את התוכנית לבניית 1,660 יחידות דיור חדשות בראשון לציון. מדובר בתוכנית להקמת שכונת מגורים חדשה בכניסה המזרחית לעיר, ומשמעות האישור היא שהיזמים יוכלו כעת לקבל היתרים - ולהתחיל בבנייה בפועל.

 

כתבות נוספות על ראשון לציון בערוץ הנדל"ן :

 

התוכנית כוללת הקמת שכונת מגורים בבנייה רוויה, שטחים למבני ציבור, מסחר ושטחי ציבור פתוחים. היא ממוקמת בשוליים המזרחיים של ראשון לציון, בשטח שבין שכונת "שיכון המזרח" בצפון לבין רחוב עקיבא בדרום, ובין רחוב נחמיה במערב לשטח מחנה צריפין במזרח.

 

במסגרת התוכנית, ישולבו בשכונה שטחים ירוקים, שבילי אופניים ושטחים ציבוריים, וברשות מציינים כי "מיקום השכונה משתלב במרקם הבנוי הקיים של שכונת שיכון המזרח, ומאפשר ניצול מיטבי של הפארק העירוני המתוכנן במסגרת פינוי מחנה צריפין".

הדמיית השכונה החדשה, מבט מצפון (הדמיה: תיק פרויקטים) (הדמיה: תיק פרויקטים)
הדמיית השכונה החדשה, מבט מצפון(הדמיה: תיק פרויקטים)

שטח התוכנית עומד על כ-184 דונם, מתוכם 86 דונם מיועדים למגורים. כ-4 דונם הוקצו למבני מגורים חד משפחתיים או דו-משפחתיים עד שתי קומות. כ-8 דונם הוקצו למבני מגורים עד 4 קומות כולל קומת קרקע. כ-56 דונם הוקצו למבני מגורים עד 6 קומות כולל קומת קרקע. וכ-18 דונם הוקצו למגדלי מגורים עד 23 קומות כולל קומת קרקע אשר תשמש כלובי. התוכנית קודמה על ידי חברת תיק פרויקטים ומשרד גרינהאוז אדריכלים.

 

נזכיר כי לפני כחודש חתמה ממשלת ישראל עם עיריית ראשון לציון על אחד מהסכמי הגג הגדולים ביותר שנחתמו עד כה ברחבי הארץ. במסגרת ההסכם, יוקמו כ-17 אלף דירות חדשות ברחבי העיר. בנוסף, חתמו הממשלה והעירייה על הסכם לבניית 5,000 דירות חדשות במסגרת פינוי-בינוי בשכונת רמת אליהו. ההסכם על רמת אליהו כולל גם ויתור של המדינה על תשלום בגין השבחת הקרקע.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיה: תיק פרויקטים
הדמיית שכונת המגורים החדשה במזרח ראשל"צ
הדמיה: תיק פרויקטים
מומלצים