שתף קטע נבחר

פוטין לשריו: אין חופש, שמרו על הוודקה זולה

נשיא רוסיה הודיע לשרי הממשלה כי חופשת חג המולד מבוטלת בגלל המצב הכלכלי, והורה לפקח על העלייה במחירי המשקה העממי. היום הודיע שר האוצר שלו: הרובל התייצב, צפו לאינפלציה של עד 10%

בגלל המשבר הכלכלי המתמשך הודיע היום (ה') נשיא רוסיה ולדימיר פוטין על ביטול חופשת חג המולד לשרי הממשלה. בישיבת ממשלה במוסקבה אמר פוטין לשרים כי זה אינו הזמן המתאים לחופש.

 

עוד חדשות בעולם:

הלבנונים בוכים כשחוטפים להם את הבנים

בת 13: "ביקשו שאתאבד בפיגוע וסירבתי"

עם קצף או בלי: תרצו חלב אתון לקפה שלכם ?

 

"בשביל הממשלה אנחנו לא יכולים להרשות את החופשה הארוכה הזאת, לפחות השנה - אתם יודעים למה אני מתכוון", אמר הנשיא. עובדים ברחבי רוסיה זכאים לחופש מ-1 עד 12 בינואר לרגל השנה החדשה.

מדבדב ופוטין מגיעים לישיבת הממשלה היום במוסקבה (צילום: AP) (צילום: AP)
מדבדב ופוטין מגיעים לישיבת הממשלה היום במוסקבה(צילום: AP)
 

ראש הממשלה דמיטרי מדבדב אמר לשרי הקבינט כי הוא מצפה מהם לאכוף את הנושא "מהיום הראשון של השנה". עקב צניחת מחירי הנפט, הסנקציות המערביות והירידה החדה בערך הרובל צפויה כלכלתה של רוסיה להיכנס לשנת מיתון לראשונה זה שש שנים.

 

היום הכריז שר האוצר, אנטון סילואנוב, כי התקופה הקשה של הרובל תמה. "הרובל מצא את האיזון ומתחיל להתחזק", אמר השר. "המטבע הוא הראשון להרגיש את הלחץ. הוא גילה את התקרות החדשות שלו, אבל אז הבין שערכו האמיתי שונה לחלוטין והחל להתאזן". אך סילואנוב הזהיר מאינפלציה שתבוא על רוסיה, שעלולה לזנק מעל 10%.

 

על רקע עליית המחירים במדינה הורה אתמול פוטין לממשלה לבלום את העלייה במחירי הוודקה. פוטין אמר כי המחירים הגבוהים של המשקה העממי יעודדו צריכת אלכוהול לא חוקי שאינו בטוח.

 

"החריגה במחירי הוודקה מובילה רק להגדלת הצריכה של סחורה גנובה ומוברחת", אמר פוטין. "לדעתי גופי הממשלה הרלוונטיים צריכים לחשוב על זה", הוסיף.

 

סוכנות הידיעות "רויטרס" ציטטה מחקר שנערך בשנה שעברה, לפיו כרבע מהגברים הרוסים מתים לפני אמצע שנות החמישים של חייהם. לפי המחקר החיבה שלהם לאלכוהול, ובמיוחד לוודקה, היא אחת הסיבות. מהשנה שעברה עלה המחיר המפוקח של חצי ליטר וודקה בכ-30% ל-220 רובל (4 דולר).

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נשלח ממשרד הכלכלה
מחירים גבוהים מעודדים קניית סחורה מזויפת
נשלח ממשרד הכלכלה
מומלצים