שתף קטע נבחר

הפרקליטות: לדחות משפט אב הבית לאחרי הבחירות

ראש הממשלה, באמצעות הפרקליטות, מבקש לדחות את פתיחת הליך התביעה של מני נפתלי, "בכדי למנוע השפעה פסולה על המערכת הפוליטית". נפתלי מתנגד: אסור לפרקליטות להירתם לשיקולים פוליטיים

ראש הממשלה מבקש לדחות עד לאחר הבחירות את פתיחת הליך התביעה של אב הבית במעון לשעבר מני נפתלי. באמצעות פרקליטות מחוז ירושלים הגיש בנימין נתניהו לבית הדין לעבודה בעיר בקשה לדחות את תחילת ההליך ועדויות העדים, ביניהם אשת ראש הממשלה שרה נתניהו, עד לתקופה שלאחר בחירות 2015.

 

בבקשה נטען כי אין מדובר בהליך בירור רגיל של תביעת עובד-מעביד וכי נפתלי מבקש להכפיש את ראש הממשלה ומשפחתו בתקשורת. לפי הבקשה, "בכדי למנוע השפעה פסולה על המערכת הפוליטית יש לדחות את פתיחתו של ההליך, נוכח הבחירות המתקרבות".

 

בתגובתו התנגד נפתלי לבקשה וטען כי לפרקליטות אסור להירתם לשיקולים פוליטיים, הזרים ליחסי העבודה ולמערכת המשפט.

 

נפתלי (36) כיהן כאב הבית במעון ראש הממשלה במשך 20 חודשים, בין פברואר 2011 לנובמבר 2012, עד שהתפטר משום שלא ניתן לו התקן שהובטח לו, לטענתו. נפתלי הגיש לבית הדין האזורי לעבודה בירושלים תביעה נגד משרד ראש הממשלה, נגד סמנכ"ל נכסים ומבצעים במשרד ראש הממשלה עזרא סיידוף, נגד רעיית ראש הממשלה וכן נגד ראש הממשלה נתניהו עצמו, באופן אישי.

 

הוא תובע משלושת הגורמים הללו פיצוי של 1.1 מיליון שקל, וכן תובע התנצלות ופיצויים בסך 100 אלף שקל מנתניהו, בגין לשון הרע והוצאת דיבה בעקבות ראיון שבו טען שנפתלי פוטר וסולק מעבודתו, אף שהוא התפטר. לפני שבועיים פנה נפתלי לבית הדין האזורי לעבודה בירושלים בבקשה לזמן לעדות את שרה נתניהו. הדיון הראשוני נקבע ל-8 בינואר, אך כעת כאמור מבקש נתניהו לדחות את פתיחת ההליך.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מרק ישראל סלם
בני הזוג נתניהו. מבקשים דחייה
צילום: מרק ישראל סלם
מומלצים