שתף קטע נבחר

הפועל ת"א: "התנהלות מכבי ת"א - דורסנית"

האדומים זועמים על החלטת הצהובים לחלק הזמנות וכרטיסים בחינם, בניגוד לתקנון לטענתם, לקראת מפגש רבע גמר גביע המדינה (ערב, 19:45): "פעולה זו כמוה כעושק והעלמת הכנסות משותפתה העסקית על פי תקנון הגביע. לא נעבור בשתיקה על התנהלות זו". מכבי: "אנחנו לא מחלקים הזמנות, עומדים ונעמוד בכל דרישות התקנון"

לקראת מפגש רבע גמר גביע המדינה בין מכבי תל אביב להפועל תל אביב בהיכל נוקיה (הערב, 19:45), שוב מתעסקים בדברים הלא קשורים לכדורסל, והפעם - ענייני הכרטיסים.

 

האדומים אמנם הגישו עתירה לבית הדין בבקשה למנוע את החלטת המארחים להגביל את כמות הכרטיסים הניתנת למכירה (במשחק כאלה ההכנסות הן משותפות ולא למארחת), אך עתירה זו נדחתה.

 

"התנהלות דורסנית". שמעון מזרחי (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
"התנהלות דורסנית". שמעון מזרחי(צילום: אורן אהרוני)

 

בשעות הצהריים הפועל הוציאה הבהרה בנושא: "תקנות גביע המדינה קובעות כי במשחקי גביע המדינה, הקבוצות יתחלקו ברווחים הנובעים מהמשחק. תקנה זו בעצם הופכת את הקבוצות לשותפות מבחינה כלכלית. תקנה זו היא גם הסיבה לכך שנאסר על משחקי הגביע להיכלל במנוי עונתי של כל קבוצה. חשוב לציין שבשום שלב לא איימה הקבוצה שלא להופיע למשחק, אלא ביקשה שבית הדין יבחן את העניין טרם המשחק.

 

"משכך נהיה, לא נותר לנו אלא להביע שאט נפש מההתנהגות הדורסנית של מכבי תל אביב אשר מחלקת בניגוד לתקנון (המאשר חלוקת 100 הזמנות בלבד) כרטיסים כהזמנות בכמויות גדולות ובכך מעקרת את העיקרון המהותי בבסיס התקנון של חלוקה ברווחים בין הקבוצות. פעולה זאת, של חלוקת כרטיסים בצורה כה מאסיבית, כמוה כעושק ובהעלמת הכנסות משותפתה העסקית על פי תקנון האיגוד.

 

"הניסיון לייצר יתרון כמותי מאולץ, וייחד עם זאת לעשות זאת באמצעות הזמנות, בניגוד לתקנון לגבי משחקי גביע הינו בלתי מקובל לחלוטין. דעה זו אף התקבלה באוזן קשבת על ידי גורמים באיגוד וגם על ידי הדיינים אשר קבעו כי למרות שאין הצדקה עקב כך למסירת עוד כרטיסים לידי אוהדי הפועל תל אביב, אך בהחלט השאירו דלת פתוחה להגשת תביעה בגין פגיעה כלכלית. הנהלת הקבוצה לא תעבור בשתיקה על התנהלות זו ועל הפגיעה בזכויותיה ותעשה כל שבידיה על מנת לשמור על זכויותיה".

 

כמה מהם יגיעו לנוקיה? אוהדי הפועל ת"א (צילום: עוז מועלם) (צילום: עוז מועלם)
כמה מהם יגיעו לנוקיה? אוהדי הפועל ת"א(צילום: עוז מועלם)

 

בנוסף, בקבוצה נדהמו לגלות כי לאחר סערת הכרטיסים הכרטיסים והעובדה שמכבי ת"א סירבה להעביר כרטיסים נוספים, הוציאו הצהובים הודעה: "ילדי מכבי ת"א, יש כרטיסים לדרבי מחר. נא להגיע בשעה 18.30 לשער 8 בנוקיה, עם חולצה צהובה ומנוי (לכל מנוי זוג כרטיסים) בואו לעודד!". מבחינת הפועל ת"א, זו ההוכחה שהצהובים לא מכרו את כל הכרטיסים שברשותם ואף מציעים אותם בחינם.

 

יש לציין כי על פי התקנון, כל קבוצה רשאית לחלק חינם עד 100 הזמנות.

 

ממכבי ת"א נמסר בתגובה: "הנהלת מכבי ת"א מצטערת על ההודעות המיותרות של הפועל ת"א, שעלולות ללבות את היצרים ולייצר אווירה בלתי ראויה בדרבי. למען הסר ספק - מכבי אינה מחלקת הזמנות, עומדת ותעמוד בכל דרישות התקנון, כולל חלוקת ההכנסות לאחר ניכוי ההוצאות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורן אהרוני
רמי כהן
צילום: אורן אהרוני
מומלצים