שתף קטע נבחר

הנשיאה אימצה יהודי: "שלא יהפוך לאיש-זאב"

כריסטינה קירשנר, נשיאת ארגנטינה, נענתה לבקשת משפחה יהודית לאמץ את בנם כנכדהּ כדי שלא תחול עליו קללה עתיקת יומין שמעוגנת בחוק

לא מדובר בעלילת דם מהימים האפלים של שנות ה-30 וה-40 של המאה הקודמת: נשיאת ארגנטינה כריסטינה קירשנר אימצה נכד יהודי כדי שלא יהפוך לאיש זאב.

 

עוד חדשות בעולם :

חג הנולד: שוטרים יילדו אישה בסאבוויי. צפו

הממלכה קפואה: אלפים ללא חשמל בבריטניה

70 אלף חטופים בשנה: ילדי סין הנעלמים

 

לפי אגדה ארגנטינאית עתיקה, הילד השביעי שנולד אחרי שישה בנים ברציפות עלול להפוך ליצור המיתי. החשש מהתגשמות אמונה זו פושה במדינה עד כדי כך שישנן משפחות שמסרו את ילדן השביעי לאימוץ.

קירשנר עם משפחת טאוויל ליד נרות חנוכה ()
קירשנר עם משפחת טאוויל ליד נרות חנוכה
 

לפי אתר החדשות "האפינגטון פוסט", בשנות ה-20 נחקק חוק שנועד לנטרל את היתכנות האגדה. החוק מעניק הגנה נשיאותית, מדליית זהב ומלגה ללימודים עבור אותם בנים מקוללים עד יום הולדתם ה-21. אולם עד 2009 הוא היה תקף רק למשפחות קתוליות.

 

ב-1993 כתבו זוג יהודי, שלמה ונחמה טאוויל, הורים לשבעה בנים, בקשה לנשיא דאז, קרלוס מנם, אך הוא סירב. השנה הם פנו לקירשנר והיא נענתה בחיוב. "זה קסום בעיניי לקבל את יאיר טאוויל, הנכד הנשיאותי היהודי הראשון בהיסטוריה הלאומית. יאיר מתוק מאוד", אמרה.

 

ביקורו אצל הנשיאה אירע במהלך חג החנוכה, והמשפחה וקירשנר הדליקו יחד נרות

בחנוכייה. "משפחתו נהדרת - אמו אסתר, אביו הרב סלומון ואחיו: רפאל, אליאל, איתן", אמרה הנשיאה וסיפרה כי הם נתנו לה במתנה חנוכייה.

 

"הם ביקשו ממני להדליק את הנרות ויאיר היה זה שבירך על הנרות. הרגע היה מיוחד מאוד", הוסיפה.   

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים