שתף קטע נבחר

חשד: זכיינים ב"אבי סופר" הונו את הבעלים

ביקורת עצמאית שביצע הבעלים של רשת מוצרי החשמל הגדולה העלתה חשדות שלפיהם שני מנהלים ברשת הוציאו ממנו במרמה מאות אלפי שקלים. פרקליטם עו"ד עדי כרמלי: "מדובר בסכסוך גרידא"

חשד להונאת ענק ברשת מוצרי החשמל הגדולה: מפלג ההונאה של משטרת מחוז תל אביב עצר שני עובדים בחברת "אבי סופר" בחשד שהונו את הבעלים בסכום שנע בין חצי מיליון למיליון שקלים. בחקירה עלה כי השניים "ניפחו" רווחי הזמנות של לקוחות וכך קיבלו לפי החשד עמלה גבוהה. הבוקר (יום ב') מובאים החשודים להארכת מעצר בבית משפט השלום בתל אביב, ובמשטרה מבקשים להאריך את מעצרם בחמישה ימים.

חשד להונאה ברשת "אבי סופר" (צילום: יובל חן) (צילום: יובל חן)
חשד להונאה ברשת "אבי סופר"(צילום: יובל חן)

בעלי הרשת הוא זה שעלה על התרמית לאחר שערך ביקורת חשבונות עצמאית. בבדיקתו גילה הבעלים כי העמלה שהוא מעביר לשני החשודים לא תואמת את מידת ההכנסות בפועל שהועברה לרשומות בחברה. שני החשודים ניהלו חנויות עם שם המותג של הרשת, ובחקירתם התברר כי הרווח שצברו עלה ב-30% על הרווח הכולל של המכירות שביצעו.

 

בחקירה עלה חשד כי שני המנהלים גילו פרצה בהנהלת החשבונות הרשתית, וגילו כי חולף זמן רב עד אשר מוקלדות למחשב חשבוניות העסקאות של לקוחות, וכי רוב ההזמנות מבוצעות בצורה ידנית. את טווח הזמן ניצלו החשודים לצורך "הגדלת" הזמנה של לקוחות. בהתאם לשיטה שפיתחו, על הזמנה בסך 10,000 שקלים היו מוסיפים החשודים לדוגמה מוצרים פיקטיביים כדי להגיע לסך כולל של 15,000 שקלים.

 

לאחר קבלת הכסף, היו החשודים "מתקנים" את ההזמנה ומעדכנים אותה באופן שמצביע על חרטה מצד הלקוח. לאחר מכן היו מעמידים השניים את ההזמנה על הסכום המקורי. בזמן ההקלדה בספרי החשבונות, נרשם הסכום המקורי ששילם הלקוח, אולם העמלה לסוכן המכירות הייתה גבוהה יותר. כך, חושדים במשטרה, הצליחו השניים להוציא במרמה מאות אלפי שקלים.

 

עו"ד עדי כרמלי, פרקליטם של השניים, הכחיש את החשדות המיוחסים למרשיו ואמר כי "צר לי שהמשטרה הולכת שבי אחרי בעלי אינטרסים. מדובר בסכסוך גרידא. לכל צד יש טענות נגד משנהו, והדברים יתבררו בבית המשפט. חבל מאוד שהמשטרה נפלה כפתי מתוך רצון להשיג כותרות ונשרכת אחרי טענות שלא מחזיקות מים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יובל חן
חשד לתרמית ברשת "אבי סופר"
צילום: יובל חן
צילום: מוטי קמחי
עו"ד כרמלי
צילום: מוטי קמחי
מומלצים