שתף קטע נבחר

השטאג דאעש: #איך_להרוג_הטייס_השבוי?

בדחפור, בשריפה או בעריפה: תומכי דאעש מציעים ברשת תחת השטאג ציני דרכים מחלחלות להרוג את השבוי הירדני. המלכה ראניה מנגד: #כולנו_מועז

תומכי ארגון "המדינה האיסלאמית" מוכיחים בימים האחרונים שוב עד כמה פסיכופתי וחסר רחמים הארגון שלהם. מאז נפילתו בשבי דאעש של הטייס הירדני מועז אל-כסאסבה, איש כוחות הקואליציה הנלחמת בדאעש מהאוויר, תופס תאוצה בקרב תומכי דאעש ואנשיו ברשתות החברתיות ההשטאג "#הציעו_דרך_להרוג_את_הטייס_החזיר_הירדני".

 

עוד חדשות בעולם :

 

תחת ההשטאג הזה, שזכה כבר לאלפי שיתופים מצד פעילי הג'יהאד ותומכיהם, מציעים אוהדי דאעש שלל דרכים מחרידות להרוג בייסורים את הטייס הירדני. לפי אתר Vocativ שזיהה את השימוש הגובר בהשטאג הזה, בין ההצעות שהעלו האיסלאמיסטים ברשת: עריפת ראשו, שריפתו בחיים, דריסתו בדחפור ושיפודו. גם תחת ההשטאג "כולנו_רוצים_לחסל_את_מועז" הם לא חוסכים הצעות מעוררות חלחלה.

אנשי דאעש תופסים את הטייס הירדני בשבוע שעבר (צילום: EPA) (צילום: EPA)
אנשי דאעש תופסים את הטייס הירדני בשבוע שעבר(צילום: EPA)

 (צילום: AP) (צילום: AP)
(צילום: AP)

מסמכיו המזהים של הטייס, כפי שפורסמו בכלי תקשורת המזוהים עם דאעש (צילום: AP) (צילום: AP)
מסמכיו המזהים של הטייס, כפי שפורסמו בכלי תקשורת המזוהים עם דאעש(צילום: AP)

שברי המטוס של אל-כסאסבה (צילום: AFP) (צילום: AFP)
שברי המטוס של אל-כסאסבה(צילום: AFP)

מבצע התיוגים הג'יהאדיסטי בא במידה רבה כמענה לקמפיין נרחב הרבה יותר שהושק על-ידי תומכי הטייס הירדני ומשפחתו. מאז יום נפילתו בשבי שיתפו מאות אלפי ערבים ציוצים תחת ההאשטג "כולנו_מועז", שבהם הם מתפללים לשלומו של הטייס הירדני ומבקשים לחזק את קרוביו. הקמפיין הזה אומץ בין השאר על-ידי המלכה ראניה, שהעלתה לאינסטגרם תמונה לאות הזדהות עם השבוי, והטלוויזיה הממלכתית הירדנית, ששידרה בצד המסך תמונה של מועז עם הכיתוב של אותו קמפיין.

 

מטוסו של אל-כסאסבה נפל ביום רביעי שעבר באזור ראקה שבסוריה, ודאעש טען כי הוא זה שהפיל אותו. זמן קצר אחר כך פרסם הארגון תמונות שבו נראו חמושיו רעולי הפנים אוחזים באל-כסאסבה ההמום. אל-כסאסבה, נשוי טרי, התחתן רק ביולי האחרון. קרוביו אישרו כי הוא האיש שנראה בתמונות שפרסם דאעש.

"כולנו_מועז". המלכה ראניה באינסטגרם ()
"כולנו_מועז". המלכה ראניה באינסטגרם

הפלת המטוס ולקיחתו של החייל בשבי היא הישג מורלי חשוב לדאעש. זה שלושה חודשים שהקואליציה הבינלאומית בהובלת ארצות הברית

מפציצה מטרות של הארגון בעיראק ובסוריה, בניסיון לעצור את התקדמותו המדאיגה. בקואליציה חברות שורה של מדינות מהמערב, אבל גם

כמה מדינות ערביות, בהן ירדן ומדינות מהמפרץ. לפי דיווחים בשבועות האחרונים, הקואליציה הצליחה להרוג כמה אישים בכירים בארגון הג'יהאד האכזרי, ולפגוע גם במנהיגו, אבו בכר אל-בגדדי.

 

"אני מפציר בדאעש להיות רחמנים כלפיו", קרא אחיו של הטייס השבוי, ג'וואד אל-כסאסבה, בראיון לרדיו מקומי אחרי נפילתו של הטייס בשבי האיסלאמיסטים. "אחי הוא מוסלמי שמתפלל כל בוקר וירא את אללה. הוא טס רק כשיש לידו קוראן והוא מבצע את הפקודות שהוא מקבל בצבא ולא מסוגל לסרב".

 

מאז נפילתו של הטייס בשבי טרם פרסם דאעש הודעה רשמית בעניינו. העיתון הטורקי "הורייט" דיווח אתמול כי ירדן ביקשה מטורקיה לסייע לה להשיב את הטייס לאור ניסיונה במשא ומתן עם אנשי דאעש. בספטמבר האחרון הצליחה טורקיה לשחרר 49 מאנשי הסגל הדיפלומטי שלה שנחטפו על-ידי דאעש בעיר מוסול שבצפון עיראק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אנשי דאעש תופסים את הטייס מועז אל-כסאסבה בשבוע שעבר
מומלצים