שתף קטע נבחר

עדי קול פורשת מהפוליטיקה: "לא מתאימה לי"

הח"כית שהצביעה נגד עמדת יש עתיד בחוק המשילות, הושעתה על ידי לפיד וליבנה איתו את העניינים על "יין אדום ודיאט ספרייט" לא תשוב לעוד קדנציה

היא הח"כית היחידה ביש עתיד שנקלעה לעימות חזיתי עם היו"ר - ובכנסת הבאה היא לא תהיה. חברת הכנסת עדי קול הודיעה הערב (יום ג') על פרישה מהחיים הפוליטיים, ולא תוצב ברשימת יש עתיד לקראת בחירות 2015. "הגעתי למסקנה כי החיים הפרלמנטריים אינם מתאימים לי בשלב זה של חיי. החלטתי לוותר על מקומי ברשימה לכנסת ה-20 ובימים האחרונים הודעתי על כך ליו"ר המפלגה יאיר לפיד וליו"ר הסיעה עופר שלח", כתבה קול בפייסבוק.

 

היא כתבה גם כי "השנתיים האחרונות היו עבורי חוויה מעצימה שחשפה אותי לפן נוסף של עשייה ציבורית, ואפשרה לי להגיע לתחומי עיסוק מגוונים. בין אם באמצעות חקיקה, עבודה פרלמנטרית, או באמצעות הוועדה לפניות הציבור. עם זאת, הגעתי למסקנה כי החיים הפרלמנטריים אינם מתאימים לי בשלב זה של חיי, ואני מוצאת שהאפקטיביות של העשייה החברתית, שאותה אני רוצה להוביל, תהיה גדולה לא פחות בשטח מאשר בשדה החקיקה".

  

במהלך כהונתה כחברת כנסת הושעתה קול על ידי לפיד, כעונש על שנמנעה בהצבעה על חוק המשילות. היא אמנם נמנעה רק בחלקה הראשון של הצעת החוק, ודווקא תמכה בחלק השני, שנגע להעלאת אחוז החסימה, אך זה כבר היה מאוחר מדי. היא נדרשה להתנצל והושעתה מפעילות בוועדות הכנסת ומחקיקה.

 

ההשעייה גררה ביקורת ציבורית רבה, ובמייל שהפיץ לפעיליו לאחר מכן הדגיש לפיד: העניינים כבר לובנו, על מרפסת ביתו של שר החינוך, שי פירון: "בעת ההצבעה על שינוי שיטת המשטר עדי נמנעה במפתיע למרות המשמעת הסיעתית, ואני בתגובה השעיתי אותה מפעילות פרלמנטרית. הדיון בנושא היה גועש, האופוזיציה כמובן חגגה, המילה 'דיקטטור' הושמעה שוב ושוב, ח"כ גפני עלה על הבמה ורעד מזעם קדוש בעת שזעק על כך שאנחנו מפלגה לא דמוקרטית".

 

"באותו יום חמישי בערב, אחרי המהומה הגדולה, היינו כל חברי הכנסת של יש עתיד, כולל עדי קול, על המרפסת של הרב שי פירון ביישוב אורנית", המשיך וכתב אז לפיד. "החום בדיוק פג, ושתינו יין אדום ודיאט ספרייט, ודיברנו. שיחה ארוכה, אוהבת, פתוחה, עמוק לתוך הלילה. עדי הסבירה מה קרה לה, ואני דיברתי על כמה חשוב שלא נפתיע אחד את השני, והתחבקנו, ואמרנו שזה לא יקרה לנו שוב כי אנחנו אנשים שעובדים על עצמם ויודעים לבנות שפה אחרת וללמוד מטעויות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים