שתף קטע נבחר

המשחקים שיעבירו שבת גשומה עם הילדים בבית

החורף הגיע ורובנו מעבירים את השבתות סגורים בין ארבעה קירות עם הילדים. אם גם לכם נמאס שהם מבלים את היום מול המסכים, לאפרת מונשרי גורן יש עבורכם הצעות ל-4 משחקים מהנים - שניתן להעביר איתם יום שלם

הגשם שחוזר אלינו משמח את החקלאים ואת אוהבי החורף, אבל עבור ההורים הוא בעיקר מצביע על כך שצריך להעביר שבת שלמה בין ארבעה קירות. אם גם לכם נמאס לראות את הילדים יושבים שעות מול הטלוויזיה והמחשב, יש לנו עבורכם שלל משחקים שיעבירו לכם שעות ארוכות - ומהנות.

 

<<כל החדשות, הטורים, המדריכים והכתבות בעמוד הפייסבוק של ynet הורים >>

 

צרכנות הורים - הכתבות שיחסכו לכם כסף:

הזול או היקר: איזה חליפת גן הכי שווה לקנות

בדקנו: איזה מחית קנויה הכי טובה לתינוק שלכם

את מסובבת אותי: איזו שמלה הכי שווה לגן

 

1. פאייטים

מי שגדל כאן בשנות ה-80 בטח זוכר שפאייטים היו להיט גדול. כמעט בכל בית, ליד תמונות הרקמה הגדולות, נתלו גם תמונות פאייטים שהוכנו בתכנון רב. מסתבר שמה שהיה טוב בשנות ה-80 מוצלח גם כיום - והפאייטים עושים קאמבק לעולם הילדים.

 

חברת "אורדע" הוציאה ערכות פיאייטים מיוחדות לילדים, כשהיתרון הבולט הוא שמדובר בפעילות שמחזקת מאוד את המוטוריקה העדינה ומחייבת סבלנות ותכנון מראש. יתרון נוסף הוא שהעשייה עורכת כמה שעות של ארגון ובנייה של כל פאייט בנפרד עם סיכה תואמת.

 

הנסיין בן השמונה גילה בהתחלה תסכול, עד שהבין את הטכניקה - ואז בילה יום שלם בניסיון לסיים את תמונת הדובי.

 

החיסרון: מדובר בהמון חלקים קטנטנים ואם יש אחים קטנים בבית חשוב להרחיק אותם מהם.

 

היתרון: יום שלם של שיפור המוטוריקה העדינה עם הנאה גדולה, כשבסופו של דבר הוכנה תמונה שניתנה לסבתא במתנה. 

 

כמה? 70 שקלים

 

2. טירה להרכבה

טירה להרכבה מקרטון קשיח, שמגיעה עם הוראות הרכבה ברורות, כל החומרים הדרושים להרכבה ושלושה אבירים מאובזרים בכלי נשק. ישנה אפשרות לפרק אות ולאפסן בחזרה, כך שהיא לא חייבת לתפו מקום עצום בחדר. רק זכרו לשמור את ההוראות.

 

הערכה גדולה ומאפשרת להשקיע יום שלם בהרכבה ובמשחק. היא מתאימה גם לילדים קטנים (בני שלוש ומעלה), אך כמובן שאז הם זקוקים לעזרת מבוגר או אח גדול, ומגיעה גם בגרסה של בית בובות גדול. הערכה מאפשרת לילדים להתאמן בקריאת ומילוי הוראות, משימה לא פשוטה בכלל כשאתה בראשית קריאה.

 

החיסרון: אחרי שהטירה הורכבה הילדים סרבו לפרק אותה והטירה תפסה מקום לא מועט באמצע הסלון.

 

היתרון: הרכבת הטירה אורכת זמן לא מועט, בעיקר אם החלטתם לא לעזור להם. ההוראות ברורות ומובנות וצריך לעקוב אחריהן ולהדביק. בסך הכל הערכה העסיקה בבניה את בן הכמעט שמונה ובן הכמעט 11 במשך יום שלם, בו הם בנו, חיכו שיתייבש, חזרו לבנות ואפילו עשו סדר בארגז הצעצועים כדי למצוא שם לוחמי בדיל שיתאימו. יום שלם בו לא ביקשו טלוויזיה/ סוני /XBOX או כל מסך אחר. מומלץ.

 

כמה? 130 שקלים

 

3. מגנטו

מדובר במשחק מגנטי של מוטות קטנים וכדורים. את האלמנטים ניתן להפוך לכל דבר בהרכבה פשוטה יחסית. לא צריך להקליק, לחבר או להדביק - פשוט מניחים, מרכיבים ויוצרים. הילדים מוצאים בזה משחק מרתק. הם מרכיבים, מפרקים ומרכיבים שוב. הם בונים צורות הנדסיות כמו פירמידות גדולות ולומדים על בסיס של צורה.

 

שני בני שמונה ניסו ערכת מגנטו של חלל. הם יצרו במשך שעות גופים וחלליות, התרכזו בהבנה מה יציב ומה מתפרק ואחר כך צרפו את דמויות הפליימוביל שלהם למשחק על חלל. נרשמו ארבע שעות של הרכבה מהנה ושיחות מדעיות.

 

החיסרון: אם יש בבית יותר מילד אחד כדאי שיהיו הרבה חלקים, כי הבנייה אין-סופית כמעט והריב על החלקים בסגנון "הוא גמר לי את כל הגולות" קרוב. גם החלקים קטנים יחסית ומיועדים לילדים שלא נוטים להכניס דברים לפה.

 

היתרון: מלבד פיתוח דמיון והרכבה, זו דרך מצויינת ללמוד על חוקים, הנדסה וצורות. אפשר ללמד על בסיסים ועל צורות מרחביות.

 

כמה? החל מ-80 שקלים

 

4. ערכת שבלונות ויצירה

ציור וצביעה היו פעם, כשאני הייתי קטנה, ה-פעילות של אחר הצהריים. בתקופה שרק "בית קטן בערבה" שודר בטלוויזיה, אין פלא שהסתפקנו בטושים פשוטים ואולי בדגמי "בוקי" לצביעה. היום המצב מורכב יותר וילדים כבר לא מציירים כל כך הרבה.

 

ערכת היצירה של "טלבר" מחזירה להם את החשק לצייר. היא כוללת שבלונות שונות וניתן לצייר בחוברת המצורפת או פשוט על בריסטול גדול, ולצייר ציור משותף. הנסיינים, בני חמש ובן שבע, התיישבו לצייר על בריסטול גדול ויצרו משפחה ועיר. בהמשך הם צבעו והדביקו מדבקות כדי לשפר ורק אז הגיעו לחוברות עצמן.

 

החיסרון: ילדים מתרגלים לצייר מדוייק ופחות מתוך הדמיון הפרטי שלהם. זה מוצלח אם הילד פרפקציוניסט ומפחד לנסות, אבל לא יכול להחליף ציור חופשי.

 

היתרון: הציור יוצר מושלם, גם לילדים קטנים. הערכה עצמה לא גדולה, כך שניתן לקחת אותה בתיק לכל מקום, אפילו למסעדה או לבילוי אצל סבתא.

 

כמה? 20 עד 60 שקלים

 

5. מונופול שלי

מונופול הוא משחק מוכר ובינלאומי שהומצא בשנת 1935, שנת השפל של אמריקה, ומטרתו הייתה לדבר על נושאים כלכליים ולהנגיש אותם לילדים. כולנו מכירים את המונופול הרגיל, אבל לאחרונה הוא עבר שינוי - והפך למונופול אישי.

 

המונופול החדש מאפשר לכל משתתף להדביק על הלוח את התמונה שלו ולשחק. בסך הכל נדרש מהמשתתפים להיכנס לאפליקציה או אתר אינטרנט לפני המשחק, לערוך בו תמונה שלהם וטקסט - ולהדפיס אותה. במונופול עצמו, במקום החיילים המוכרים לנו, ישנם לוחות משחק בהם תמונת הילד מודבקת. שינוי קטן - שעושה הבדל גדול. העיסוק הוא כפול - הכנת שחקני המשחק ואחר כך המשחק עצמו.

 

המתנסים, ארבעה ילדים בגילאי תשע עד 11, נהנו ממשחק של שעתיים והצטערו כשנאלצו להפסיק. לא היה צריך להכיר להם את החוקים או ללמד אותם, פשוט לפנות להם שולחן ולצפות בהם נהנים.

 

החיסרון: המשחק לא נגמר ויכול להימשך שעות ארוכות. זה מצויין כאשר הילדים משחקים לבדם, אך עלול להיות מתיש אם אתם אחד מהשחקנים.

 

היתרון: מאפשר ללמד ילדים על מושגים של כסף ועל הבדלים בין מקומות שונים (תל אביב תמיד יקרה). זו דרך טובה להתחיל לשוחח על תקציב ועל הפסדים ורווחים.

 

כמה? כ-150 שקלים

 

6. מיני משחקים

בחורף ובימים גשומים אי אפשר לצאת החוצה ולשחק בכדור, ואם יש לכם ילדים אקטיביים, כאלו שלשמחתכם לא אוהבים רק לראות טלוויזיה, האנרגיות צריכות לצאת איכשהו - ומשחקי המיני הם הפתרון. מדובר על משחקי כדורגל, הוקי ועוד, שמגיעים בגרסה מוקטנת. הם לא תופסים מקום גדול מדי בבית, ויכולים להיות מאופסנים בארון או על המדף. ההרכבה שלהם פשוטה וחד פעמית. שני הנסיינים בני השמונה שיחקו זמן רב בהוקי, ואחר כך עברו לכדורגל. נרשמה התלהבות גדולה.

 

החיסרון: זה לא מחליף משחק אמיתי בחוץ ומאוד רועש, כי השחקנים הרגישו כמו במגרש כדורגל.

 

היתרון: לא תופס מקום גדול ומהווה פתרון יצירתי לילדים שאוהבים כדורגל או משחקי כדור בכלל.

 

כמה? משתנה לפי גודל המשחק. בין 50-170 שקלים

  

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
משחקים לשבת גשומה. שעות של הנאה - בלי מסכים
מומלצים