שתף קטע נבחר

נתניהו: הפלסטינים הם שצריכים לחשוש מבית הדין הבינלאומי בהאג

ראש הממשלה הגיב להצטרפות הפלסטינים לאמנת רומא שסוללת את הדרך להאג: "נהדוף את הניסיון הנוסף הזה לכפות עלינו תכתיבים". ליברמן הגיב בחריפות: "הפלסטינים מבצעים פשעי מלחמה במשך מאה השנים האחרונות". מחר יכנס נתניהו דיון מדיני-ביטחוני-משפטי כדי לבחון תגובה אפשרית

התבטאויות חריפות בישראל לצעד הערב (יום ד') של יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן שחתם על הצטרפות ל-20 אמנות, בראשן אמנת רומא שסוללת את הדרך להצטרפות לבית הדין הבינלאומי בהאג. "מי שצריך לחשוש מבית הדין הבינלאומי בהאג זאת הרשות הפלסטינית שנמצאת בממשלת אחדות עם חמאס, ארגון טרור מוצהר שכמו דאעש מבצע פשעי מלחמה", מסר ראש הממשלה בנימין נתניהו בהודעה שפרסם. מחר בצהריים יכנס ראש הממשלה דיון מדיני-ביטחוני-משפטי כדי לבחון תגובה אפשרית, כגון הקפאה של העברת כספי המסים לפלסטינים, שלילת תעודות אח"מ וצעדים נוספים.

נתניהו. "הרשות נמצאת בממשלת אחדות עם חמאס, ארגון טרור מוצהר" (צילום: AFP) (צילום: AFP)
נתניהו. "הרשות נמצאת בממשלת אחדות עם חמאס, ארגון טרור מוצהר"(צילום: AFP)

נתניהו הוסיף והתחייב: "ננקוט בצעדי תגובה ונגן על חיילי צה"ל - הצבא המוסרי בעולם. גם את הניסיון הנוסף הזה לכפות עלינו תכתיבים נהדוף כפי שהדפנו את הפנייה הפלסטינית למועצת הביטחון של האו"ם".

 

ארצות הברית גינתה בחריפות את המהלך הפלסטיני - כך נמסר ממחלקת המדינה האמריקנית, שהוסיפה כי המהלך מזיק למאמצים האזוריים:

"המהלך לא יעשה דבר עבור שאיפותיו של העם הפלסטיני להקים מדינה עצמאית וריבונית", נכתב בהודעה.

 

שר החוץ אביגדור ליברמן פרסם בפייסבוק תגובה חריפה עוד יותר. "אבו מאזן יכול לחתום על איזו אמנה שהוא רוצה", כתב ליברמן. "היחידים שמבצעים פשעי מלחמה בסכסוך כאן הם הפלסטינים עצמם שאחראים לטרור רצחני נגד תינוקות, ילדים, נשים וגברים, ללא אבחנה, במשך מאה השנים האחרונות. את זה גם שופט חירש, עיוור ואילם יודע. לכן שאבו מאזן לא יאיים עלינו, המדינה עם הצבא המוסרי ביותר בעולם!".

 

השר לענייני מודיעין יובל שטייניץ אמר בתגובה לצעד הפלסטיני: "הכרזת אבו מאזן מהלילה על הצטרפות לאמנת רומא במטרה לתקוף את ישראל בבית הדין הבינלאומי בהאג מחייבת צעדי תגובה נמרצים ומרתיעים, כגון הקפאת העברת הכספים לרשות, ואף הליכה לכיוון של פירוק הרשות וניטרולה. בתקופת כהונתי כשר אוצר הטלתי על הרשות קנסות במאות מילונים בתגובה על צעדים חד צדדים באו"ם - וכתוצאה מכך הרשות נמנעה מצעדים כאלה במשך זמן ממושך".

 

ההחלטה של הרשות הפלסטינית לחתום על ההצטרפות לאמנות הבינלאומיות התקבלה היום, ככל הנראה בעקבות הכישלון של הפלסטינים להשיג רוב ל"סיום הכיבוש" במועצת הביטחון. במסגרת פגישה של ההנהגה הפלסטינית שהתקיימה ברמאללה חתם הנשיא אבו מאזן בשידור חי על 20 אמנות בינלאומיות, ובראשן אמנת רומא. אמנה זו סוללת עבור הפלסטינים את הדרך להצטרפות לבית הדין הבינלאומי בהאג. לקראת החתימה אמר יו"ר הרשות: "מועצת הביטחון, אנחנו רוצים להתלונן על זה שפוגעים בנו ובאדמה שלנו. למי נתלונן? מועצת הביטחון סירבה לבקשתנו. לאן נלך? לארגונים הבינלאומיים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אמיל סלמן
ראש הממשלה נתניהו
צילום: אמיל סלמן
מומלצים