שתף קטע נבחר

טענה לנכות אחרי תאונה ותועדה הולכת

אישה שנפגעה בתאונת דרכים טענה כי הפכה לנכה מאה אחוז וכי היא מרותקת לכיסא גלגלים. חוקרים פרטיים הצליחו לתעד אותה הולכת, והשופט קבע: מדובר במתחזה

אישה כבת 60, שהוכרזה כנכה מאה אחוז ומרותקת לכיסא גלגלים, תועדה על ידי חוקרים פרטיים צועדת, והוכרזה כ"מתחזה" על ידי בית המשפט. "היא וילדיה עשו יד אחת בעניין הזה", קבע השופט.

 

האישה נפגעה בתאונת דרכים. היא נחבלה קשות ואושפזה בבית החולים. פציעתה הוכרה על ידי המוסד לביטוח לאומי כתאונת עבודה, וועדה רפואית קבעה לה שיעור נכות של 100 אחוז לצמיתות. במהלך השנים עברה האישה בדיקות הן על ידי מומחים מטעם הביטוח הלאומי והן מטעם בית המשפט, שבהן ישבה על כיסא גלגלים ולוותה על ידי בנה. בחוות דעת הרופאים, שניתנו גם על פי עדויות של קרובי משפחתה, נכתב כי היא יושבת רוב שעות היום על כיסא גלגלים ולא ניתן לתקשר איתה בעקבות פגיעה מוחית.  

כיסא הגלגלים חיכה ברכב (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
כיסא הגלגלים חיכה ברכב(צילום: shutterstock)

חברת איילון, שמבוטח שלה פגע עם רכבו באישה, נתבעה לשלם פיצויים. היא שכרה את עו"ד שלמה ברקוביץ המתמחה בדיני נזיקין וגם את משרד החקירות ויצמן-יער, כדי לבדוק את טענותיה של האישה. חברת החקירות הצליחה לתעד את האישה, פעמיים, מתהלכת ללא כל עזרה - בניגוד גמור לטענותיה ולטענות בני משפחתה. באחד המקרים, נצפתה האישה נכנסת לרכב

של בנה ללא שום קושי, ובהגיעם לבית המשפט היא התיישבה על כיסא הגלגלים ונכנסה אליו כשראשה שמוט.

 

"שוכנעתי מעבר לכל ספק כי התובעת התחזתה בעת בדיקותיה אצל הרופאים שבדקו אותה, בין במסגרת קופת חולים ובין במסגרת בדיקותיה על ידי מומחי בית המשפט. היא וילדיה עשו יד אחת בעניין זה", כתב השופט יחזקאל הראל בהחלטתו. "התחזות זו, אשר נמשכה החל ממספר חודשים אחרי התאונה ועד לדיון בית המשפט, הביאה למסקנה השגויה כי התובעת אינה מסוגלת לכל פעולה ויש לקבוע לה נכות לצמיתות של 100 אחוז".

 

פסק הדין אמור להינתן אמנם רק בעוד מספר חודשים, אבל בעקבות הממצאים החדשים כבר הודיע סנגורה של התובעת כי הוא מבקש להשתחרר מייצוגה. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
המחשה
צילום: shutterstock
החוקר ויצמן
מומלצים