שתף קטע נבחר

ברית המילה מובילה להרפס?

תינוק נוסף לקה במחלה לאחר שעבר טקס מילה מסורתי ושנוי במחלוקת

תינוק נוסף בניו יורק לקה בהרפס לאחר שעבר טקס ברית מילה אורתודוקסי מסורתי, כך פירסם העיתון ‘פורווארד’. התינוק אובחן כחולה 12 ימים לאחר הברית שנערכה בנובמבר. במהלך הטקס השנוי במחלוקת - המכונה ‘מציצה בפה’ - המוהל משתמש בפיו על מנת לעצור את זרימת הדם מאברו של התינוק ממנו הוסרה העורלה. האינפקציה הזו היא הרביעית אשר דווחה בניו יורק בשנת 2014 וה-17 במספר משנת 2000.

 

למרות שהתינוק הזה לא חלה בצורה רצינית וכבר שוחרר לביתו, תהליך המילה הזה נחשב לבעל סיכון, ושלושה תינוקות מתו בגללו מאז שנת 2000.

 

צילום אילוסטרציה: ThinkStock (צילום: ThinkStock) (צילום: ThinkStock)
צילום אילוסטרציה: ThinkStock

 

לפי חוקי העיר, על הורי התינוק לחתום על טופס המאפשר למוהל להשתמש בצורת המילה המסורתית הזו, ולא ברור אם הורי התינוק החולה אכן חתמו עליו. ה’פורווארד’ דיווח כי העיר לא אוכפת את החוק ורבנים מסוימים ממשיכים להשתמש בשיטה הזו בדרך קבע.

 

רבנים מהזרם האורתדוקסי מתנגדים בתוקף לאיסור העירוני ומסרבים לציית לו. הרב דיויד זוויבל, מנכ"ל ארגון הגג של ‘Agudath Israel of America’ ואחד ממתנגדי הנסיונות ליצור רגולציה לטקס, אמר: "ייחוס ההרפס לטקס המילה הוא לא אחראי. אין שום הוכחה שמחלקת הבריאות בדקה את מקור ההדבקה של התינוק במחלה. ייתכן ואחד מהמטפלים האחרים אשר באו במגע עם התינוק נשאו את הנגיף”. זוויבל כן הכיר בעובדה כי על איבר מינו של התינוק הופיעו פצעים, ולמרות זאת אמר כי "זו עדיין לא הוכחה חותכת שהתינוק קיבל את ההרפס מהמוהל".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ThinkStock
צילום אילוסטרציה
צילום: ThinkStock
מומלצים