שתף קטע נבחר

דרעי לתומכיו: מרן ביקש שאמשיך לדאוג לכם

דבריו של יו"ר ש"ס שהתפטר מהכנסת בעקבות פרשת הקלטת הושמעו לאלפים שהגיעו למאהל "שאגת האריה 2" בשכונת הר נוף בירושלים, והוא רמז לכך שאולי יחזור בו. לתומכים אמר: "תחזרו לישיבות, שלא תצטננו"

בהתבטאות פומבית ראשונה של אריה דרעי אחרי פרשת ההקלטות בש"ס ולאחר שהודיע כי בכוונתו לפרוש מהכנסת ומראשות ש"ס, ביקש דרעי מהאלפים שהגיעו לאוהל המחאה מול ביתו, שכבר זכה לשם "שאגת האריה 2", לפנות את המקום. העצרת מול הבית של דרעי נפתחה אמש (יום ה') בדיוק בשעה 19:50, שבה נכנס לתוקף מכתב ההתפטרות שלו מהכנסת.

 

ידיעות נוספות על ש"ס:

 

 (צילום: עפר מאיר) (צילום: עפר מאיר)
(צילום: עפר מאיר)

תומכי דרעי מול ביתו, אמש בירושלים (צילום: עפר מאיר) (צילום: עפר מאיר)
תומכי דרעי מול ביתו, אמש בירושלים(צילום: עפר מאיר)

בשיחה טלפונית מהצפון, שם הוא שוהה בסוף השבוע, שהועברה לקהל באמצעות מיקרופון, אמר דרעי לתומכיו: "הזעקה שלכם מגיעה עד הצפון. אני אוהב אתכם, אני מתרגש, דבר אחד אני מבטיח לכם אחיי: לא שכחתי את הדברים שאמר לי מר"ן בבית החולים לפני פטירתו. הוא החזיק בידיים שלי,

בכה ואמר לי: 'אריה, אני מבקש ממך שתבטיח לי שני דברים, להמשיך לדאוג לבני העניים והיקרים ולדאוג ש"שם שמיים" (אלוהים) והיהדות יהיו אהובים על עם ישראל'. זה המסר של הרב, אני איתכם ביחד, כולנו נמשיך את מפעליו הגדולים".

 

דרעי ביקש מתומכיו לפנות את המאהל בגלל השכנים והילדים הקטנים שמתגוררים באזור, מזג האוויר הקשה שצפוי בימים הקרובים ורצונו שהם יחזרו ללמוד תורה: "קשה לי לדבר, אנא מכם, זכרו שיש שכנים בהר נוף, יש שם ילדים קטנים. אני מבקש להתחשב גם בכם בחורי הישיבות היקרים, בני תורה שאני אוהב אתכם כל כך. אתם סיירת מטכ"ל של עם ישראל, עדיף לי שתשבו ותלמדו תורה, עוד דף גמרא. צדיקים, בע"ה יהיו הרבה ימים של גשמי ברכה, אני מבקש בכל לשון של בקשה, אני לא רוצה חלילה וחס שאף אחד יתקרר ויצטנן. זה לא הזמן עכשיו לדבר הזה, אני מבקש לסגור את המאהל ולחזור ללמוד תורה בישיבות. אני איתכם יחד בע"ה".

 

חבר מועצת חכמי התורה, הרב דוד יוסף אמר אמש: "לא ננוח ולא נשקוט עד שהרב אריה דרעי יחזור בו".


פורסם לראשונה 01/01/2015 22:58

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
דרעי ליד ביתו, השבוע
צילום: גיל יוחנן
מומלצים