שתף קטע נבחר

מנהיג יהדות התורה רומז על תמיכה בדרעי

הרב אהרון לייב שטיינמן, שמנהיג את הזרם הליטאי, מתערב לראשונה בנעשה באחות הספרדית ש"ס. דוברו רמז על תמיכתו ביו"ר אריה דרעי והביע דאגה מבזבוז קולות במקרה שמפלגתו של אלי ישי לא תעבור את אחוז החסימה

הרב בן ה-100 שוב פועל נגד האינטרסים של נתניהו. הרב אהרון לייב שטיינמן, ממנהיגי הציבור החרדי האשכנזי ומפלגת יהדות התורה, מתערב לראשונה בנעשה באחות הספרדית ש"ס, ומביע תמיכה מרומזת ביו"ר אריה דרעי מול ח"כ אלי ישי שהתפלג ממנה. "מרן שליט"א מעולם לא תמך במפלגתו של אלי ישי", מסר דוברו הרשמי של הרב בן ה-100.

 

הדובר גם הביע את דאגתו מפני "המצוקה האפשרית של הקטנת הנציגות החרדית" במקרה שמפלגת "העם איתנו" תבזבז קולות מהמגזר ולא תעבור את אחוז החסימה. לראש הממשלה בנימין נתניהו יש עניין לחזק את ישי שהבטיח להמליץ עליו בפני הנשיא להרכבת הממשלה הבאה. הרב שטיינמן בעבר בלם התחייבויות דומות, אולם לקראת פיזור הכנסת קבע כי החרדים לא יתמכו בהחלפת נתניהו לפני הבחירות.

 

בימים האחרונים מנסים רבנים בכירים מחוגי ש"ס לגייס את המנהיגים החרדים האשכנזים, בהם הרב שטיינמן והאדמו"ר מבעלז, כדי שישפיעו על דרעי לחזור בו מכוונתו לפרוש מראשות המפלגה בעקבות פרסום הקלטות הרב עובדיה יוסף, ולהשכין שלום בין פטרונו של ישי, הרב מאיר מאזוז, לחברי מועצת חכמי התורה של ש"ס.

 

דוברו של שטיינמן, בני רבינוביץ', אמר כי בשלב זה הוא לא תופס צד או נוקט עמדה ברורה בסכסוך במחנה הספרדי עד לבירור מעמיק בעניין, אך טרח להדגיש כי בניגוד לשמועות כי הרב לא נתן לישי את ברכת הדרך להקמת מפלגה, הח"כ שפרש מש"ס "לא נכנס לבית מרן" מאז הפילוג. רבינוביץ' העריך כי בקרוב הרב שטיינמן יגביר את מעורבותו בנושא, כש"יכריע אם וכיצד לפעול".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים צח
הרב אהרון לייב שטיינמן
צילום: חיים צח
צילום: יונתן בלום
אריה דרעי
צילום: יונתן בלום
מומלצים