שתף קטע נבחר

ארה"ב לנוסעים לישראל: "הכינו את חפירה ואוכל לשעת חירום"

שגרירות ארצות הברית בישראל פרסמה הודעה לא שגרתית ובה אזהרת מסע בשל מזג האוויר הקשה הצפוי בישראל בימים הקרובים: "שקלו לבטל נסיעות לא דחופות והכינו את חפירה למקרה שתיתקעו". עוד הוסיפו: "מזג אוויר דומה ב-2014 שיתק את המדינה"

נוסעים לישראל? היזהרו מהשלג. שגרירות ארצות הברית בתל אביב פרסמה היום אזהרת מסע חריגה לכל אזרחיה שנמצאים בישראל, או מתכוונים להגיע לביקור בישראל בימים הקרובים.

 

בהודעת השגרירות מצוין כי בימים הקרובים, בין 4 ל-10 בינואר, צפויים בישראל תנאי מזג אוויר סוערים, כולל הצטברות של שלג, ולכן כדאי "לשקול דחייה של נסיעה שאינה חיונית לאזורים שעשויים להיות מושפעים ממזג האוויר".

שלג בירושלים, חורף 2014 (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
שלג בירושלים, חורף 2014(צילום: גיל יוחנן)

בהודעתה מציינת השגרירות כי על פי השירותים המטאורולוגיים בישראל צפוי מזג אוויר סוער במיוחד בירושלים, רמת הגולן והגליל. "מזג אוויר דומה שרר באותו זמן של השנה בשנת 2014 והביא לסגירתם של כבישים ראשיים, נהגים תקועים, אזורים שהפכו מבודדים ותנאי נסיעה קשים ומסוכנים".

 

השגרירות מוסיפה כי אפילו כמות קטנה של הצטברות שלג עשויה לגרום לסגירת כבישים ותנאי נהיגה מסוכנים, במיוחד באזורים הגבוהים. "אם אתה נדרש לסוע בתנאים אלה כדאי שתוודא שיש לך ברכב מיכל דלק מלא, שארזת בגדים חמים, מגפיים, מים, את חפירה (כדי לפנות שלג) ואספקת מזון למקרה שאתה תקוע. אם תיתקע עם הרכב רצוי שתישאר בתוכו ותתקשר למשטרה לקבלת סיוע".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רחל שירה
"הכינו את חפירה"
צילום: רחל שירה
צילום: נועם 'דבול' דביר
שלג בירושלים בחורף שעבר
צילום: נועם 'דבול' דביר
מומלצים