שתף קטע נבחר

דיווח: כשל ניסיון לחלץ טייס ירדני משבי דאעש

גורמים בארגון הטרור מסרו לכתב אל-ג'זירה כי תקיפות הקואליציה הלילה באזור רקה נועדו להסוות ניסיון חילוץ של החייל הירדני שמטוסו התרסק. לטענתם, פעמיים ניסו מסוקים לנחות ולהוריד חיילים - ונסו מירי דאעש

התקיפות האינטנסיביות הלילה בסוריה היו בעצם ניסיון לחלץ את הטייס הירדני שנפל בשבי דאעש? כתב רשת אל-ג'זירה במחוז א-רקה, מעוז הארגון בצפון מזרח סוריה, דיווח היום (ו') מפי גורמים בארגון הטרור ששבה את הטייס בשבוע שעבר, כי כוחות הקואליציה ניסו הלילה לחלץ את השבוי, אך פעילי דאעש הבריחו אותם. לטענתם, הטייס הועבר אמש לאחד ממתקני דאעש באזור אחר.

 

עוד כתבות על הטייס הירדני השבוי:

דאעש יירט מטוס קואליציה, טייס נפל בשבי

"דאעש, תהיו רחמנים. הוא טס עם קוראן לצדו"

השטאג דאעש: #איך_להרוג_הטייס_השבוי?

הטייס הירדני בשבי דאעש: 'יודע שיהרגו אותי'

 

על פי כתב רשת החדשות הקטארית, מטוסי הקואליציה ביצעו תקיפות אינטנסיביות במיוחד באזור א-רקה בשעה עשר בערב. גורמים בדאעש סיפרו לו כי הארגון מצדו פרס כמה מחסומים ניידים ונייחים בתוך העיר ובפאתיה, והפעיל גם אמצעים להגנה אווירית, במסגרת כוננות כללית שהוכרזה בקרב פעילי הארגון בא-רקה.

אש באזור רקה, אחרי ההפצצות הלילה ()
אש באזור רקה, אחרי ההפצצות הלילה
 

לפי הפרסום, שאין לו אישור מכל גורם אחר, אחרי השעה שתיים בלילה שני מסוקים של כוחות הקואליציה ניסו להביא חיילים זרים לפרברים המזרחיים של העיר, אך כשלו בשל אש שנפתחה לכיוונם על-ידי פעילי דאעש. עוד נטען כי כוחות הקואליציה לא התייאשו ושוב ניסו שני מסוקים לנחות בקרבת רחוב א-סאקייה ולהוריד חיילים - אך שוב הם נתקלו בהתנגדות אינטנסיבית מצד פעילי הארגון.

 

לטענת הפעילים, העימות בין הצדדים נמשך יותר מחצי שעה, ובמהלכו חגו מטוסי הקואליציה בגובה נמוך ופתחו באש, אך אנשי דאעש לא נסוגו והמסוקים נאלצו לעלות חזרה לאוויר. על רקע הדיווחים על ניסיון החילוץ הכושל, נפוצו שמועות כי הטייס הוצא להורג, אולם אין לכך אישוש מאף גורם. ברשת "אל-מיאדין" הלבנונית דווח כי פעולת החילוץ נועדה לחלץ גם בן ערובה אמריקני מעבר לטייס הירדני.

  

בקרב כוחות הקואליציה טרם נרשמה התייחסות לטענות על המבצע הכושל. גורם ביטחוני רשמי בירדן התייחס לדיווחים ואמר לאתר חדשות בממלכה רק כי "זכותו של הטייס לחיות חשובה יותר מזכות הציבור לדעת בנקודת הזמן הזו". לדבריו, צבא ירדן יודיע על התפתחויות חדשות בנושא בעיתוי המתאים.

 

עם זאת, בירדן שמרו על עמימות בנושא. גורם ירדני רשמי סירב להכחיש או לאשר בשיחה עם העיתון "א-רד" את הפעולה שהוגדרה כ"כושלת". הוא הזהיר שיש לקחת בערבון מוגבל ידיעות שמקורן לא ידוע. במקביל, גורמים ממשלתיים שצוטטו בעיתון טענו כי הם לא קיבלו חדשות רעות הקשורות לגורלו של הטייס.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים