שתף קטע נבחר

התחזית: שלג בחרמון, גשם מהצפון עד לנגב

החורף חוזר: היום (שבת) נרגיש את הסנונית הראשונה בסערה שתגיע לשיאה בהמשך השבוע עם צפי לשלג בצפון הגולן ביום שלישי. היום יירד גשם לפרקים בצפון הארץ ובמרכז ואחר הצהריים הוא יתחזק ויתפשט גם לצפון הנגב. בחרמון יירד שלג. מדי פעם ייתכנו סופות רעמים ומשבי רוח ערים. מחברת "מטאו-טק" נמסר כי קיים חשש להצפות במקומות הנמוכים ולשיטפונות בנחלי ים המלח.

 


 

אלה הטמפרטורות החזויות להיום ולהלילה: קריית שמונה 9-13, קצרין 7-11, טבריה 10-16, נצרת 8-12, חיפה 11-16, תל אביב 16-11, ירושלים 6-11, אשקלון 11-16, עין גדי 13-20, באר שבע 8-15, ערד 7-13, מצפה רמון 6-12, אילת 9-19.

 

בלילה ירד שלג קל מאוד בחלק העליון של אתר החרמון. מנהל האתר שאול אוחנה אמר ל-ynet כי עדיין לא ניתן לומר שירד ס"מ של שלג, אך "מה שכן ירד סייד את ההר". לדבריו, השלג לא הגיע לאזורים הנמוכים בהר ובאזור הרכבל התחתון שררה הבוקר טמפרטורה של כ-3 מעלות.

השלג הראשון בפסגת החרמון בחודש נובמבר (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
השלג הראשון בפסגת החרמון בחודש נובמבר(צילום: אביהו שפירא)

ומה בהמשך השבוע? מחר עדיין יהיה גשום לפרקים וקר מהצפון ועד לצפון הנגב עם חשש להצפות ולשיטפונות, בחרמון ימשיך לרדת שלג ואחר הצהריים הגשמים יתמעטו.

 

ביום שני עדיין יירדו גשמים מקומיים, אך בהמשך היום תחול הפוגה ואף תירשם עלייה קלה בטמפרטורות.

 

ימים אלה יהוו הכנה לסערה שתפקוד אותנו החל מיום שלישי. גשם יחל לרדת בצפון ויתחזק בהדרגה ויתפשט למרכז. רוחות חזקות מאוד יינשבו וצפוי מזג אוויר אביך. בצהריים מזג האוויר ייעשה סוער וקיים חשש חמור להצפות ושיטפונות. בחרמון תתחולל סופת שלגים ובלילה יתפשט השלג לצפון הגולן.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביהו שפירא
השלג חוזר לחרמון (ארכיון)
צילום: אביהו שפירא
מומלצים