שתף קטע נבחר

פרס על נתניהו: "צריך אנשים שישרתו את האינטרסים של העם"

באירוע שבתרבות בתל אביב התייחס נשאל נשיא המדינה אם ראש הממשלה יוכל להגיע להסכם עם הפלסטינים כמו שארה"ב חידשה היחסים עם קובה. "מי שרוצה להיות מנהיג, ישרת את העם באמת ובאמונה ולא במתק שפתיים"

"בחירות 2015 מכריעות. יש הזדמנות לצאת גדולים יותר מהמצב שאליו נכנסנו", כך אמר היום (שבת) נשיא המדינה לשעבר שמעון פרס באירוע שבתרבות בתיאטרון הבימה בתל אביב בהנחיית העיתונאי בן כספית.

 

בחירות 2015 - כתבות נוספות:

הרצוג ולבני ישבו לקפה עם צעירי ת"א

טייס קרב ונדל"ניסט: הפנים החדשות בליכוד

 

פרס נשאל אם ראש הממשלה בנימין נתניהו יוכל לעשות מול הפלסטינים את מה שעשה נשיא ארה"ב ברק אובמה מול קובה לאחר שחודשו היחסים בין המדינות לאחר יותר מ-50 שנה. "לא צריך מנהיגים גדולים, צריך אנשים שישרתו את האינטרסים של העם. מי שרוצה להיות מנהיג ישרת את העם באמת ובאמונה ולא במתק שפתיים".

 

פרס גם התייחס למתיחות הקיימת בין ישראל לממשל האמריקני ואמר: "ארה"ב היא הידידה הטובה ביותר שיש לנו. כשחסר מטוסים ותחמושת, פונים אליהם. חיוני לשמור על היחסים שהיו וצריכים להיות עם האמריקנים. אין דבר שישראל ביקשה מאובמה והוא לא עשה.

 

הנשיא לשעבר התייחס גם לפעולות שנקט ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן באו"ם ופנייתו לבית הדין הבינלאומי בהאג. "הוא שולל טרור והוא בעד שלום גם היום. "הוא מאשים אותנו בכל מיני דברים, אבל אני מבין את המניעים שלו. אבו מאזן חושב אחרת ממני ואני שונה ממנו. בין הערבים הוא העקבי ביותר ואני מאמין שעל אף השגיאות והנאומים הלא נכונים שלו הוא הכי קרוב למה שצריך".

 

על הבחירות הקרבות אמר פרס: "הכול יכול לקרות. אני לא משתתף במערכת הבחירות, אבל אני רוצה לומר מה אני חושב. יש דברים שהשתנו לרעה וצריך להילחם בהם".

 

על האפשרות להגיע להסכם שלום עם הפלסטינים בפרט והעולם הערבי בכלל הדגיש הנשיא לשעבר כי חוקים כמו חוק הלאום שלא עבר בסופו של דבר בכנסת עלולים להזיק. "אני חרד שישראל יכולה לעשות שגיאות היסטוריות. לוותר על הרוב היהודי זה אובדן של כל מה שהשגנו. מה יעזור חוק הלאום? מישהו יכיר בחוק הזה? אם רוצים להיות מדינה יהודית תעשו גבולות שישמור על רוב יהודי. אין תחליף לרוב יהודי", כך פרס.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים