שתף קטע נבחר

השב"כ: סיכלנו פיגועים של פעילי דאעש מחברון

חברי חוליית טרור המזוהה עם דאעש נעצרו לאחר שהשליכו מטען לעבר חיילים ותכננו לרצוח חייל ולהשתמש בנשקו ובמדיו כדי לבצע פיגוע ירי

חוליית דאעש בלב חברון: חוליית טרור המזוהה אידיאולוגית-דתית עם ארגון "המדינה האיסלאמית" (דאעש) נעצרה בשבועות האחרונים בידי שירות הביטחון הכללי בשיתוף עם צה"ל, כך הותר היום (יום א') לפרסום. שלושה מחברי החוליה נעצרו לאחר שתכננו לבצע פיגועים במתווים שונים ואף השליכו מטען לעבר כוחות צה"ל. לא היו נפגעים באירוע.

 

חברי החוליה, כולם תושבי חברון, הם אחמד ודאח צלאח שחאדה, בן 22, מחמד פיאד עבד אלקאדר זרו, בן 21, וקצאי אבראהים דיב מסוודה, בן 23.

מימין: שחאדה, מסוודה וזרו (צילום: תקשורת שב"כ) (צילום: תקשורת שב
מימין: שחאדה, מסוודה וזרו(צילום: תקשורת שב"כ)
 

בחקירתו בשב"כ הודה שחאדה בכוונתו להקים, עם שני החשודים האחרים, חוליה צבאית של דאעש לצורך ביצוע פיגועים. כמו כן הודה כי הוא ומסוודה יצרו כמה מטענים, שאת אחד מהם הוא השליך לעבר כוח צה"ל. כמו כן הוסיף כי יחד הם תכננו לרצוח חייל ולהשתמש בנשקו ובמדיו לצורך ביצוע פיגוע ירי. מהחקירה עולה כי השניים יצאו למימוש הפיגוע, אך שבו על עקבותיהם מבלי לבצעו.

 

שני הנחקרים האחרים, זרו ומסוודה, הודו אף הם במיוחס להם, ומסוודה אף הודה כי תכנן להרוג מתיישב במעיין "עין אברהם" שבחברון, ולחטוף ממנו את נשקו.

 

בימים האחרונים הועברו תיקיהם של המעורבים לתביעה הצבאית. נגד זרו הוגש כתב אישום לבית המשפט הצבאי ביהודה, בגין עבירות של חברות ופעילות בהתאחדות בלתי מותרת ועבירות נוספות. נגד שני המעורבים הנוספים יוגשו כתבי אישום לבית המשפט הצבאי ביהודה בימים הקרובים.

 

לפני כחודש וחצי הוגש כתב אישום נגד סאמי סארי מגאמסה, בן 22 מיפיע, בגין הצטרפות לשורות דאעש בסוריה. מגאמסה, שנעצר עם הגעתו לנמל התעופה בן גוריון, נאשם בביצוע עבירות של מגע עם סוכן חוץ, חברות בהתאחדות בלתי מותרת, קשר לפשע ויציאה מהארץ שלא כדין.

 

באוקטובר נחשף כי צעיר בשם אחמד חבשי, בן 23 מהכפר אכסאל, הצטרף לדאעש וככל הנראה נהרג בקרבות בעיראק. במשפחתו סיפרו כי אדם ששהה איתו התקשר ודיווח להם על מותו. אדם נוסף, עת'מאן עבד אלקיעאן, שסיים את לימודי הרפואה בירדן והתחיל בפברואר סטאז' במרכז הרפואי ברזילי, לא התייצב בבית החולים ועקבותיו אבדו. מאוחר יותר התברר כי הצטרף לדאעש, ולדברי בני משפחתו הוא נהרג.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: תקשורת שב"כ
אחמד שחאדה
צילום: תקשורת שב"כ
מומלצים