שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מחר: שלג בהרים מעל 600 מ', גלים של 10 מ'
  היום עוד תהיה הפוגה בגשמים, אבל מחר בערב מגיעה הסערה האימתנית: שלג בצפון ובירושלים, רוחות עזות במיוחד, גלים עצומים. התחזית וההיערכות

  התחממות קלה, לפני הסערה הגדולה של החורף: לפני השלג בצפת ובירושלים, הרוחות שיגיעו ל-100 קמ"ש והגלים בגובה 10 מטרים, תחול היום (ב') הפוגה בגשמים. בשעות הבוקר אמנם עוד יירד גשם מקומי, בעיקר בצפון הארץ - אך בהמשך תחל ההפוגה בממטרים, שתלווה בהתחממות. ינשבו רוחות ערות ויחל אובך. בלילה ייתכנו סופות חול בדרום הארץ.

   

  בים התיכון תנשב היום רוח דרום-מזרחית עד דרום-מערבית במהירות 40-20 קמ"ש. ייתכנו משבים של עד 70 קמ"ש. הים יהיה גבה גלים עד רוגש, גובה הגלים - 330-160 ס"מ. לקראת ערב ייעשה רוגש עד סוער, וגובה הגלים יגיע ל-500-250 ס"מ. ממרכז החיזוי "מטאו טק" נמסר כי נע לעברנו אפיק באזור יוון עם זרימה מערבית ארוכה מעל מזרח הים התיכון.

   

  הכן ביתך לסופה    (צילום: אורי דוידוביץ', אלי סגל ואסף מגל)

  הכן ביתך לסופה    (צילום: אורי דוידוביץ', אלי סגל ואסף מגל)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

   
  עוד לפני הסערה האמיתית, עלה מפלס הכנרת מתחילת מערכת הגשם ביום שישי בשני סנטימטרים, והוא נמצא 4.02 מטרים מתחת לקו האדום העליון. מרשות המים נמסר כי אתמול עלה המפלס בסנטימטר אחד, והבוקר הוא עומד על 212.82- מטרים.

   

  אלו הטמפרטורות החזויות היום והלילה: קריית שמונה 14-8, קצרין 12-7, צפת 11-8, טבריה 18-9, נצרת 16-9, חיפה 17-12, תל אביב 17-12, ירושלים 12-8, אשקלון 18-10, עין גדי 22-11, באר שבע 16-7, ערד 15-7, מצפה רמון 13-7 ואילת 20-11.

   

  מחר יהיה מעונן חלקית ואביך ובדרום הארץ ייתכנו סופות חול. הרוחות יתחזקו ולקראת שעות הצהריים יחל לרדת גשם בצפון הארץ, שיתחזק ויתפשט למרכז. אחר הצהריים תחל למעשה הסערה האימתנית - אחרי שכבר בסוף השבוע ירד לראשונה השנה שלג באתר החרמון התחתון. מזג האוויר ייעשה גשום וסוער וקיים חשש חמור להצפות ולשיטפונות. בחרמון תתחולל סופת שלגים ובלילה יתפשט השלג לצפון הגולן ולפסגות הרי הגליל.

   


   

  בחרמון כבר מושלג, בגליל מתכוננים    (צילום: אביהו שפירא ועידו בקר)

  בחרמון כבר מושלג, בגליל מתכוננים    (צילום: אביהו שפירא ועידו בקר)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  ביישובים שגובהם 600 מטרים ומעלה יירד שלג קל, ואילו מעל 800 מטרים צפויה עוצמת השלג להיות בינונית-גבוהה. המשמעות היא שלג ממרכז הרמה (צומת השריון) וצפונה. באותו יום ייתכנו משבי רוח עזים שיגיעו בשיאם ל-100 קמ"ש וגלי ענק בים, שעלולים להגיע לגובה של עשרה מטרים.

   

  ביום רביעי, שיא הסערה, יהיה גשום, קר וסוער. שלג צפוי לרדת בהרי הצפון שגובהם מעל 600 מטר ויתפשט להרי המרכז ובכלל זאת לירושלים. קיים חשש חמור להצפות ולשיטפונות במקומות הנמוכים. בלילה ייתכן שלג בפסגות הרי הנגב. הרוחות יוסיפו להיות חזקות מאוד, והים ימשיך להיות זועף.

    

  ביום חמישי הסערה תיחלש והמשקעים יפחתו. עם זאת, בבוקר עדיין ייתכן שלג בפסגות ההרים. מזג האוויר יהיה קר מאוד וילווה בגשם שיירד מדי פעם בפעם מצפון הארץ ועד לנגב. הרוחות ייחלשו, אך עדיין ייתכנו שיטפונות והצפות במרכז ובדרום.

  נמל תל אביב, אתמול (צילום: ענת סקפה) (צילום: ענת סקפה)
  נמל תל אביב, אתמול(צילום: ענת סקפה)

   (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
  (צילום: אביהו שפירא)

  קשת באשדוד (צילום: זאבי דוד) (צילום: זאבי דוד)
  קשת באשדוד(צילום: זאבי דוד)

   

  מתכוננים לשלג בחרמון ולסופה בהמשך השבוע    (צלמים: חגי דקל ניצן דרור ואביהו שפירא)

  מתכוננים לשלג בחרמון ולסופה בהמשך השבוע    (צלמים: חגי דקל ניצן דרור ואביהו שפירא)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  בצפת נערכה אתמול ישיבה של מטה השלג העירוני. במחסני העירייה הוכנו לפיזור שקים מלאי מלח, שאמור להקל את פילוס הדרכים ולמנוע קיפאון. בעירייה אמרו כי כלקחים מסופת השלגים ששיתקה את העיר בדצמבר 2013, נחתמו חוזים מוקדמים עם קבלנים, לצורך תגבור מספר המפלסות; נרכש ציוד חירום נוסף, כגון מכשירי קשר מתקדמים, שרשראות לרכבי העירייה, גנרטור, ציוד אישי לסערה ועוד. בנוסף, המוקד העירוני יתוגבר משמעותית, החל מתחילת הסופה.

   

  במועצה האזורית גליל עליון נערך תדרוך לצוותי המועצה, וכלי הרכב צוידו בשרשראות. בנוסף יוצבו טרקטורים בנקודות שבהן צפוי להיערם שלג, במיוחד ברכס רמים והרי נפתלי, בין הקיבוצים יפתח, מנרה, משגב עם, ברעם וסאסא. קצין הביטחון של המועצה, אסף לנגלבן, ציין במכתב לצוותי החירום היישוביים (צח"י) כי יש לוודא הכנת מלאי מזון ומים, תרופות וחיתולים. כמו כן יש לוודא כי הגנרטורים תקינים וכי יש מלאי דלקים להפעילם במקרה של הפסקות חשמל.

   

  בירושלים, שם נערכים לשלג הראשון של השנה, גבר בינתיים הביקוש לתנורי נפט ולתאורת חירום. בעקבות העובדה שעשרות אלפי תושבים בירושלים וסביבתה נותרו בסופה בחורף שעבר ללא חשמל, הצטיידו השבוע בעיר מבעוד מועד במכשירי חשמל תואמים.

   

  במד"א בוצעו אתמול ובמהלך סוף השבוע שורה של הכנות לקראת השלג הצפוי. בין היתר הונחו כוחות מד"א לתגבר את המשמרות בעובדים ובמתנדבים, על מנת להעניק מענה מלא אם יהיה ביקוש גובר לשירותי מד"א ובעיות עבירות לכלי רכב פרטיים, דבר שעלול לגרום לקריאות רבות יותר לאמבולנסים.

   

  נערכים לסופה    (צילום: עידו בקר)

  נערכים לסופה    (צילום: עידו בקר)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  עשרות אמבולנסים עם הנעה קדמית (4X4) הועמדו בכוננות. כמו כן, שרשראות שלג כבר הורכבו על גלגלי האמבולנסים, על מנת שאלה יוכלו לעבור במהירות וביעילות גם במקרים של שלג הנערם על הקרקע באזורים שונים, ואליהם יצטרפו גם 120 ג'יפים מהיחידה המיוחדת של מתנדבי מד"א.

   

  גם במשרד הביטחון נערכים לקראת הסופה. בהערכת מצב הוחלט על סדרה של פעולות על בסיס לקחי אירועי סופת השלגים בדצמבר 2013. בין היתר הוחלט להעמיד כלים כבדים, דחפורים ומשאיות לפיזור מלח בכוננות באזור ירושלים והצפון. כמו כן הועמדו בכוננות להעברה מיידית כ-300 טונות מלח להמסת השלג. עוד הוחלט על היערכות לרכש מיידי של 100 אלף כריכים, 100 אלף מנות מזון לחימום, 100 אלף שקיות חימום, אוהלים, גנרטורים ושירותים כימיים.

   

  לקראת הסופה התקיימה אתמול הערכת מצב בחברת החשמל. מנכ"ל החברה הורה על פתיחת שני חדרי מצב, בירושלים ובצפת, לקראת הסופה הצפויה בהמשך השבוע. במקביל תקדם חברת החשמל כלי רכב וגנרטורים לשטח תוך תיאום מלא עם פיקוד העורף, המשטרה וגורמי סיוע נוספים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים