שתף קטע נבחר

עוד תלונה של מתמודד בפריימריז של הליכוד: נעלמו מאות קולות שהצביעו עבורי

יו"ר ועד רשות שדות התעופה, פנחס עידן, מאיים לפנות לערכאות משפטיות. כדוגמה הוא נותן את הקלפי בלוד: "הצביעו עבורי 466 אולם נרשמו רק 250"

נמשכות התלונות על עיוותים בתוצאות פריימריז בליכוד : יו"ר ועד רשות שדות התעופה, פנחס עידן, שהתמודד על מקום ברשימת המפלגה לכנסת לקראת בחירות 2015, הגיש היום (ב') גם הוא ערעור ליו"ר ועדת הבחירות של הליכוד, השופט מנחם נאמן. לטענתו קיים פער משמעותי בין התוצאות בקלפיות לבין סיכום הספירה בדו"ח הסופי של הליכוד. עידן מבקש את עמדת הוועדה בנוגע לשורת תקלות שאירעו בסיכום התוצאות שלו ואמר: "אם בקשתי לא תתמלא, אשקול פנייה לערכאות משפטיות".

 

הפיאסקו בפריימריז של הליכוד - כתבות נוספות:

 

במכתב הערעור שהגיש כתב כי לאחר ספירת הקולות התברר לו כי "נוצר מצב שמועמדים אחדים, כמוני, למרות שקיבלו מספר קולות רב בקלפיות מסוימות, ברישום התוצאות נרשמו  מספר מצביעים נמוך מאלה שהצביעו עבורם בפועל".

הרשימה אחרי הספירה החוזרת ()
הרשימה אחרי הספירה החוזרת

כמו מועמדים נוספים, גם עידן הציג כמה בעיות שאיתר בקלפיות מסוימות כדוגמה לתקלות החמורות שאירעו, "שלא לומר מעבר לכך, לספירה שמנעה ממני מספר תומכים הגבוה לאין שיעור ממה שנרשם".

 

עידן טוען במכתבו לוועדה כי בקלפי בלוד הצביעו עבורו 466 בוחרים אולם נרשמו רק 250. בעמק לוד הצביעו 269 מצביעים אך בפועל נרשם כי קיבל 169 קולות בלבד. בקלפי בבאר יעקב הצביעו לדבריו כמאה מצביעים אך בפועל נרשמו כ-40 מצביעים בלבד.

 

"ידוע לי כי גם ברמלה קיים פער בין מספר המצביעים לבין הרישומים", הוסיף. "דוגמאות אלה הן מתוך כ-15 קלפיות בלבד שנבדקו, וברור לי כי אחוז טעות כזה אינו בגדר מקריות ויש בו כדי להשליך בוודאות על מקומי ברשימת הליכוד. כל עוד לא נבדקו כל הקלפיות כדי לוודא העדר טעויות או חוסר התאמות בין מספר המצביעים בפועל עבור מועמד ובין מספר המצביעים שנרשם בטופס, יש בכך להצביע על העדר שקיפות ובוודאי על העדר שוויוניות.

 

"הנני דורש בזאת כי תשתמש בסמכותך לקבוע כי לאור הטעויות שנתגלו במספר קלפיות יש לבצע ספירה מחדש של הקלפיות, זאת במטרה להימנע מכל טעות בתום לב, ככל שהייתה בתום לב, ולאפשר להצבעה הדמוקרטית לקבל את ביטויה המלא ברשימת המועמדים לכנסת. ככל שבקשתי זו לא תתמלא, אשקול פנייה לערכאות משפטיות".

 

שלשום פורסמו לראשונה ב-ynet הטענות לפגמים שנפלו לכאורה באופן ספירת הקולות בפריימריז. כך למשל התגלה כי בקלפי בבית ג'אן, שבה, לדברי גורמים בסניף, הגיעו להצביע פחות מ-200 מתפקדים, קיבל ח"כ צחי הנגבי יותר מ-250 קולות. ייתכן שמדובר בטעות הקלדה בלבד, אולם היא, כאמור, השפיעה על התוצאות הסופיות. דוגמה נוספת: בנתיבות פעלו שבע קלפיות שונות, אולם לשר ישראל כץ נספרו קולות רק משש קלפיות.

 

אתמול הגישה סגנית השר ציפי חוטובלי ערעור על התוצאות ועקפה לאחר הספירה החוזרת את אבי דיכטר. מיכאל פואה, מקורבו של ח"כ משה פייגלין - שנדחק לתחתית רשימת הליכוד - טען היום גם הוא לאי-סדרים ודרש בדיקה נוספת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביגיל עוזי
פנחס עידן
צילום: אביגיל עוזי
מומלצים