שתף קטע נבחר

הרצוג: הליכוד לא סופר קולות ולא אנשים

יו"ר העבודה הגיע לקריית גת ונפגש עם צעירים ופעילים חברתיים. בין היתר פגש את מירי יהודה, שמצאה את עצמה שוב ושוב במעגל האבטלה שאמרה לו: "אין לי איך לדאוג לעתיד ילדיי". הרצוג ענה: "אנשי הליכוד שכחו אתכם"

"אין לי איך לדאוג לילדים ולעתיד שלהם", כך סיפרה מירי יהודה, תושבת קריית גת, ליו"ר העבודה יצחק הרצוג שהגיע היום (ב') לסיור בעיר. הרצוג נפגש עם קבוצת צעירים ופעילים חברתיים בביתה של יהודה במפגש טעון וגם עצוב.

 

בחירות 2015 - כתבות נוספות:

נתניהו יוזם: ראש המפלגה הגדולה - אוטומטית ראש ממשלה

בחירות ברשת: סופרמן זה אח

 

"10 שנים אני מחפשת עבודה יציבה בקריית גת ולא מוצאת. מצאתי את עצמי שוב ושוב חוזרת למעגל האבטלה וזה לא אמור להיות ככה", אמרה האישה להרצוג. "אנחנו אמורים להצליח לעזור להם להתפתח ובמקום אנחנו מחפשים איך לסיים את החודש.

הרצוג בביתה של יהודה עם תושבים ()
הרצוג בביתה של יהודה עם תושבים

"מוצאת את עצמי שוב ושוב מובטלת". מירי יהודה עם הרצוג ()
"מוצאת את עצמי שוב ושוב מובטלת". מירי יהודה עם הרצוג

הרצוג שמע בקשב את קשייה של מירי ושל תושבים אחרים בעיר: "אני רואה את הבעיות החונקות את אזרחי ישראל ויודע כי יש מה לעשות כדי לשנות את מצבם. אנשי הליכוד שכחו את העוני, את האזרחים, את החינוך והבריאות. כמו שבליכוד לא יודעים לספור קולות, הם גם לא יודעים לספור אנשים".

 

במהלך הסיור נפגש הרצוג גם עם פעילים חברתיים שהקימו אוהלי מחאה בשנת 2011 במהלך המחאה החברתית וגם לאחריה. הם ישבו עם יו"ר העבודה לשיחה בשיפודיה בתחנה המרכזית ושטחו בפניו את הבעיות החברתיות של העיר. אחד מהם היה אביחי אוסדון (30) שהוביל את המחאה החברתית בקריית גת. "זועיר פריפריה שסובלת ממצב סוציו-אקונומי נמוך מאוד", אמר אוסדון להרצוג. "אנשים כאן בעיר משתכרים 5,000 שקל לחודש ודירה עולה כאן יותר ממיליון שקל, מענקים שהגיעו לנו נעלמו כלא היו וגם כשעושים למען העיר, זה משרת את אנשים שאינם גרים כאן".

 

אוסדון אמר גם כי "עם משכורות כמו שיש בקריית גת, אי אפשר ללכת לסופר. שלא נדבר על צעירים וזוגות צעירים שלא מצליחים להתקיים כאן, וגם ההורים לא ממש יכולים לעזור כי גם הם לא הצליחו לחסוך במשך השנים אז גם הילדים משלמים על זה את המחיר".

 

אוסדון סיפר להרצוג על אכזבתו מכהונת נתניהו בשש השנים האחרונות: "לצערי אנחנו מופקרים. בכלל, בכל ערי הדרום לקחו מאיתנו ונתנו לעשירים. ממשלת נתניהו רק העמיקה את הפערים החברתיים. ככה אני מרגיש כיליד העיר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים