שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  שיווק מגרשים בשדרות: החל מ-260 אלף שקל

  חמישה חודשים לאחר מבצע צוק איתן, שדרות מתאוששת: בקרוב יחל שיווק 259 מגרשים לבנייה עצמית בשכונת האחוזה ובשכונת המוזיקה. ראש עיריית שדרות: "שכונות אלו הן סנונית ראשונה בדרך לבניית 5 שכונות חדשות"

  כ-5 חודשים לאחר מבצע "צוק איתן ", עיריית שדרות החלה השבוע בשיווק מגרשים לבנייה עצמית בשתי שכונות חדשות שעתידות לקום בקרוב בעיר. מדובר בשכונת "המוזיקה", בה ישווקו 164 מגרשים לבנייה עצמית מתוך 488 המגרשים שעתידים לקום בה; וכן בשכונת "האחוזה", בה ישווקו 95 מגרשים לבנייה עצמית. בסך הכול ישווקו 259 מגרשים.

   

  עוד כתבות על דרום הארץ בערוץ הנדל"ן :

   

  המהלך יצא לפועל לאחר סדרה של מפגשים בין ראש העיר שדרות, אלון דוידי, ונציגי רשות מקרקעי ישראל, כשעל הפרק קידום הבנייה החדשה בעיר. לפני כשבועיים נפגש דוידי עם מנהל רשות מקרקעי ישראל, בנצי ליברמן, וחתם עמו על אישור להתחלת השיווק של השכונה החדשה - שכונת המוזיקה. במקביל, קידם דוידי מול משרד הבינוי את השיווק של שכונת האחוזה.

   

  "העיר שדרות נמצאת בתנופת פיתוח אדירה וזה מורגש בכל פינה", אמר דוידי, "פעלתי לקדם את בנייתן של שכונות חדשות בעיר, כחלק מתנופת הפיתוח. שכונות אלו הן סנונית ראשונה בדרך לבנייתן של 5 שכונות חדשות בעיר, אשר יגדילו משמעותית את מספר התושבים בשדרות".

   

  ההרשמה לרכישת 164 המגרשים בשכונת המוזיקה תחל בסוף חודש ינואר, במכרז משותף של העירייה עם רשות מקרקעי ישראל. במהלך פברואר תחל ההרשמה לרכישת 95 המגרשים בשכונת האחוזה, במכרז משותף של העירייה עם משרד הבינוי. כל המגרשים המשווקים מיועדים לבנייה עצמית.

   

  עדיפות לרוכשי דירה ראשונה

  בעירייה מציינים כי שני המכרזים שמו דגש על "חלוקה צודקת" של המגרשים בין אוכלוסיות שונות. "בראש ובראשונה תינתן עדיפות לרוכשי דירה ראשונה", אמר דוידי, "אך המכרז מקצה מגרשים נפרדים גם לאוכלוסיית הנכים, למשפרי דיור מהעיר וכמובן גם לציבור הרחב מכל חלקי הארץ המגלה התעניינות הולכת וגוברת ברכישת נכס למגורים בעיר".

   

  על פי התוכנית, השכונות החדשות ייבנו בסטנדרט גבוה, עם דגש על שטחים ירוקים ונגישות תחבורתית. כך, למשל, שכונת המוזיקה תהיה צמודה למתחם הרכבת בשדרות ותאפשר לדיירים נגישות לשאר חלקי הארץ. טווח המחירים ינוע בין 280-260 אלף שקל למגרש בגודל כחצי דונם, כאשר המדינה תסבסד כ-68 אלף שקל נוספים - במסגרת ההטבות שמספקת המדינה ליישובי הדרום.

   

  שכונת האחוזה יקרה יותר, וטווח המחירים בה יהיה 550-350 אלף שקל למגרש של חצי דונם, כאשר גם כאן תסבסד המדינה את אותו הסכום. על פי התכנון, השכונה תהיה בעלת אופי כפרי ובמרכזה יקום פארק על שטח של כ-70 דונם, וכן יוקמו בה שטחים ציבוריים נוספים.

   

  "על פי תוכנית המתאר של העיר, בשנים הבאות עתידות להיבנות שכונות חדשות שיכפילו את מספר התושבים בעיר", מסכם דוידי, "זה יתרום לתנופת העיר בפיתוח סביבתי, בגידול משמעותי בהכנסות העירייה, בשיפור חזות העיר, בהוספת שטחים ירוקים ובהקמת פארק רחב ידיים שיישרת את התושבים. תנופת הבנייה, כמו גם הצמיחה בשאר התחומים, מבססת את איתנות שדרות, את אחיזתה בקרקע ומקרבת את החזון - להפוך את שדרות לבירת הנגב המערבי".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: AP
  תושב שדרות בזמן צוק איתן
  צילום: AP
  צילום: צביקה טישלר "ידיעות אחרונות"
  ראש עיריית שדרות, אלון דוידי
  צילום: צביקה טישלר "ידיעות אחרונות"
  מומלצים