שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  אלקטרודות הושתלו בחוט השדרה: משותק הזיז רגליו

  בשורה גדולה לנכים רבים: לאחר שנתיים וחצי שבהן היה משותק לחלוטין בשל תאונת דרכים, הצליח קלווין גוזה בן ה-26 להזיז את רגליו בזכות השתלת אלקטרודות בחוט השדרה שלו. בעקבות ההצלחה, מקווים החוקרים כי הוא ישוב ללכת. כך זה נראה

  פריצת דרך: צעיר אמריקני הצליח להזיז את רגליו, לאחר שהושתלו בחוט השדרה שלו אלקטרודות. החוקרים מקווים כי בעתיד אל הרחוק הוא יצליח ללכת מחדש. הסיפור דווח ברשת הטלויזיה CNN.

   

  עוד סיפורים חמים - בפייסבוק שלנו

   

  לפני כשנתיים נפגע קלווין גוזה בן ה-26 בתאונת דרכים והפך משותק ממותניו ומטה. אתמול, הוא הגיע אל חוקרי אוניברסיטת לואיזוויל. שם, עבר טיפול שמטרתו לגרום לו להזיז את רגליו.

   

  עוד חדשות בריאות

  הצנתר הוחדר לעורק במקום לווריד - יצחק מת

  טיפולי פוריות בלניאדו? רק אם אתם נשואים

  חשד: הזיהום בנשים שעברו IVF - מאמפולה מזוהמת

    

   

  החוקרים מקווים כי יצליח ללכת בעתיד

  חיישנים חוברו לאורך רגליו, לאחר שאלקטרודות הוצמדו קודם לכן בניתוח אל חוט השדרה שלו. לקצה הבוהן שלו חוברה טבעת עם חוט. המטרה הייתה לגרום לו למשוך את החוט באצעות הבוהן.

   

  במשך שעתיים שלחו המדענים זרמים חשמליים אל הקולטנים בחוט השדרה שלו. גוזה ניסה בכל כוחו להניע את רגליו, ללא הועיל. החוקרים ניסו שילובים שונים של מתח חשמלי וקוטביות, אולם עדיין הוא לא הצליח להניע את רגליו.

   

  ואז, לאחר שינוי נוסף בפרמטרים זה קרה: הוא כופף את ברכיו. "זה מדהים" הוא סיפר, "לא האמנתי שאזיז אי פעם את הרגליים", במהלך השעות הבאות, גוזה הרים את רגליו מספר פעמים נוספות.

   

  גוזה והחוקרים מקווים שיצליח ללכת בעתיד. כמה גברים כבר עברו את טיפול השתלת האלקטרודות, ואף שעדיין אינם הולכים, הם מצליחים לשלוט בתנועות המעיים, שלפוחית השתן, ואף לקיים יחסי מין.

   

  אחד הנבדקים שעבר את טיפול השתלת האלקטרודות הוא קנט סטפנסון, המשותק אף הוא ברגליו. "מובן שאני חולם ללכת יום אחד" סיפר, "אבל בינתיים כבר חזר לי התפקוד המיני והשליטה על פעולות המעיים ושלפוחית שתן, כך שאני מאושר".

   

  במהלך שנת 2015 מתכוונים מדעני לואיזוויל להשתיל את האלקטרודות ב-7 משותקים נוספים, ולקוות שיום אחד, הם יצליחו לקום מכיסא הגלגלים.

      

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הזיז את הרגל לאחר שנתיים וחצי
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים