שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  נדב אבקסיס: "אין לי צורך בחיי אהבה"

  הוא לא מצטער על החשיפה בפני כל עם ישראל והיציאה מהארון בתוכנית "מחוברים", אבל נדב אבקסיס מודה שהחוויה היתה טראומטית. עכשיו הוא כבר יכול להביט לאחור בסיפוק, ולהסביר למה המשפחה והעבודה חשובות לו יותר מזוגיות, ומה ההבדל בינו לבין דרור רפאל

  קצת יותר משנה אחרי שהשתתף ב"מחוברים +" וחשף את הסוד הגדול שלו - החיים של נדב אבקסיס השתנו. מלבד השיפור ביחסים עם הוריו וההנאה מגידול הבת שלו, הוא בעיקר חש שלם עם עצמו ועם הנטייה המינית שלו. בימים אלה הסטנדאפיסט בן ה-43 בעיקר מוטרד מנושאים חיצוניים, למשל ההתנהגות של ישראלים - ברחוב ובכנסת. "אמרו את זה לפניי - תן ליהודים שנה של שקט והם אוכלים את עצמם", הוא אומר במהלך ראיון.

   

  למה אתה מתכוון?

   

  "אני מתכוון קודם כל להתנהגות של הפוליטיקאים. מה זה הדבר הזה שחבר כנסת קורע את התחת במשך ארבע שנים, ופתאום יום לפני סגירת הרשימות מנחיתים על המפלגה מתמודד משום מקום? הפוליטיקאים גם נורא מתלהבים עם קללות וגידופים. האמת שגם אני הייתי מתלהם, אבל התבגרתי".

  נדב אבקסיס עם הבת שירה (צילום: אמיר מאירי) (צילום: אמיר מאירי)
  נדב אבקסיס עם הבת שירה(צילום: אמיר מאירי)

   

  תסביר.

   

  "פעם הייתי עונה לכל אחד בפייסבוק וגם ברחוב, היום אני רגוע יותר. קח לדוגמה סיפור שקרה לי בשבוע שעבר. יצאתי מהחנייה בדיזינגוף סנטר בתל אביב, ומישהי עקפה אותי וכמעט דפקה לי את האוטו. נסעתי אחריה והיא סימנה לי אצבע משולשת מהחלון. באותו רגע יצאו לי העצבים המרוקאים ופשוט נעמדתי לפניה ולא נתתי לה לנסוע. פתאום קלטתי שהיא הוציאה את האייפון והתחילה לצלם. חשבתי לעצמי, בשביל מה אני צריך את זה? היא תעלה לפייסבוק ותלך למשטרה. לך תוכיח שהיא עקפה אותך בגסות. אז אני נזהר יותר, אני רוצה לשנות את העולם כולו ואני לא יכול".

   

  מה למשל היית רוצה לשנות?

   

  "את היחס לפריפריה. את היחס לפרי גליל. אני הומו מתל אביב אבל זו לא האג'נדה שלי. אני לא יודע עוד למי אצביע - מצד אחד כחלון מביא מפלגת אווירה אבל כן שם ברשימה שלו מישהי מקריית שמונה, ומצד שני יש את יאיר לפיד שאני לא מאוכזב ממנו כמו כולם. עם זאת, יש לי ביקורות עליו ובשבוע הבא אני נפגש איתו להגיד לו מה דעתי וגם לשמוע".

   

  יכול להיות שבסוף הפגישה תשובץ לרשימה של יש עתיד לכנסת?

   

  "כרגע אני לא אתמודד, כי אני מאוד אוהב את מה שאני עושה ואת ההופעות שלי. אם בעתיד ארצה להיכנס לכנסת? לא יודע. פעם שמעתי את יאיר לפיד מספר שהבן שלו רצה לעשות עבודת שורשים, והוא אמר לו 'חכה, אני אכנס לפוליטיקה וכבר יעשו את זה בשבילך'. מה אני צריך שייכנסו לי לנשמה בפוליטיקה?"

   

  "החשיפה גמרה אותי"

  גם בלי עבודת שורשים הוא חשף את הנשמה בפני כל עם ישראל - כשהצטלם לסדרת הדוקו-ריאליטי "מחוברים +" ויצא מהארון. את החוויה ההיא הוא מגדיר כקשה במיוחד. "החשיפה הזאת גמרה אותי. זה לא פריים טיים בערוץ 2, ועדיין, היו מלא תגובות מעליבות. אני מאוד נפגע מטוקבקים - שניים כאלה יכולים לגמור אותי. אני יכול לומר שלא הייתי חוזר על החוויה הזאת של 'מחוברים', אבל מצד שני לא מצטער עליה. העשייה של הסדרה היתה כיפית, אבל הצפייה בה היתה טראומתית".

   

  בעונה האחרונה של "מחוברים", שהסתיימה רק עכשיו, היה גילוי נוסף שקשור לפן המיני - דרור רפאל חשף שהוא ניהל קשר עם גבר.

   

  "ראיתי את כל הפרקים של העונה הזו ואני חושב שדרור רפאל לגמרי קיבל את ההחלטה שלו בכל הקשור למיניות. אבל זה שונה לגמרי מהסיפור שלי - אצלי זה היה מובהק, תמיד אהבתי גברים".

   

  אבקסיס ב"מחוברים +". עשייה כיפית, צפייה טראומטית (צילום: אוהד רומנו) (צילום: אוהד רומנו)
  אבקסיס ב"מחוברים +". עשייה כיפית, צפייה טראומטית(צילום: אוהד רומנו)
   

  איך החיים שלך נראים מאז "מחוברים"?

   

  "אי אפשר להסביר כמה טוב זה עשה לי. יש לי את הקשר הכי טוב שאני זוכר עם אמא שלי. היציאה שלי מהארון היתה בזמן שהתאים לי ובתנאים שלי. התייעצתי הרבה לפני כן עם אנשים על האופן שבו אצא מהארון, אבל המשפחה שלי פשוט לא היתה מוכנה. ואז כשצילמנו את 'מחוברים', אמרתי להם 'אתם תראו שאני אצא מהארון, ושום דבר לא יקרה'. לפני שלושה חודשים הופעתי בחצור הגלילית, איפה שההורים שלי גרים, ודיברתי על עצמי, ובסוף ההופעה אמא שלי אמרה לי 'שתהיה בריא כמה אומץ יש לך'. כל זה לא היה קורה בלי ההכנה, הצילומים והדיבורים על 'מחוברים'".

   

  אותה הופעה היא חלק ממופע הסטנדאפ שלו, שרץ כבר חצי שנה. במשך כשעה הוא חושף הכל על עצמו, מהיציאה מהארון ועד ליחסים עם משפחתו. "על המופע הזה עבדתי יחד עם משה מלכה ורשף שי יותר משנה, וזאת הפעם הראשונה שאני צוחק על עצמי. אני צוחק על עצמי בתור אבא, צוחק על עצמי בתור הומו, צוחק על עצמי בתור אבא הומו".

   

  מכור לקריירה ולילדה

  בשנתיים וחצי האחרונות אבקסיס מגדל יחד עם חברתו מירה את בתם המשותפת שירה. לדבריו, היחסים ביניהם מצוינים - הוא נמצא עם הילדה יומיים בשבוע ונהנה מההורות. "אני רואה את הבת שלי יותר מאבות שחיים בבית עם האישה והילדים".

   

  אתם רוצים ילדים נוספים?

   

  "כן, אנחנו אפילו עובדים על זה. נעשה את זה בהפריה, שזה סבל עבור האישה - זריקות ודברים כאלה. הגבר רק בא, הולך ליהנות כמה דקות בחדר, וסוגר את הסיפור".

   

  בואה של שירה לעולם לווה בטרגדיה - בבטן היא גדלה עם תאומה, שלא שרדה את הלידה. אבקסיס מעדיף להדחיק: "אני מאוד שכלתן וקר בקטע הזה. אני לא זוכר שהיה דבר כזה. מבחינתי לא קיימת טראומה, כשהילדה תגדל ותתחיל להבין, נספר לה".

   

  היא עדיין לא מבינה שאתה הומו, נכון?

   

  "היא עדיין קטנה. אבל בבוא הזמן נספר לה".

   

  רוצה ילדים נוספים ()
  רוצה ילדים נוספים
   

  אתה מצליח לנהל מערכות יחסים במקביל להורות?

   

  "אני מכור לשני דברים: לילדה שלי ולקריירה. החיים הרומנטיים שלי גרועים ביותר. למרות שאתה תופס אותי רגע לפני דייט אחרי הרבה זמן. אני מופיע כמעט ארבע פעמים בשבוע, וביומיים נוספים אני עם הילדה. בין לבין אין לי זמן. יש לי כל כך הרבה דברים, שאין לי צורך בחיי אהבה".

   

  ובכל זאת יש דייט. איך הכרתם?

   

  "בפייסבוק, יש לנו הרבה חברים משותפים אז הפייסבוק הציע לי אותו וביקשתי חברות. אם נתחתן נלך למארק צוקרברג ונגיד לו שבזכותו. אני לא ביישן אבל לפעמים יש לי חוסר ביטחון, נכון שזה נשמע דבר והיפוכו, אבל כשאני רואה מישהו שמעניין אותי אני ניגש אליו, אפילו אם התשובה היא לא. אני נלחם בחוסר ביטחון.

   

  "לפני שיצאתי מהארון הייתי יוצא למועדוני גייז, היום כבר לא, אני די זקן. בחוץ לארץ אני מרגיש הרבה יותר פתוח. לא שהפרסום מפריע לי חס וחלילה, אבל יש יותר פתיחות כזאת. אני לא מפורסם, אני גם לא סלב. שונא שקוראים לי סלב. המילה הזאת היא גרועה, יש זמר, יש שחקן ויש סלב. המילה הזו הזנתה את המקצוע".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איתן ברנט
  נדב אבקסיס. "הייתי מתלהם, אבל התבגרתי"
  צילום: איתן ברנט
  לאתר ההטבות
  מומלצים