שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  השיחות בטאבה צפויות להתחדש היום
  מקורות פלסטינים: בכל מיקרה המשלחת הישראלית המשיכה לנהל מגעים עם הצד הפלסטיני. פאוול שוחח אמש עם ערפאת

  יושב ראש הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, הורה לצוות המשא ומתן הפלסטיני להישאר בטאבה ולהמתין לחידוש המשא ומתן הצפוי מחר (ה') בערב. על חידוש השיחות הוחלט אמש בכינוס קבינט השלום של ישראל, ונראה כי אם לא יחול שינוי של הרגע האחרון, השיחות אכן יתחדשו.
  בכל מיקרה, למרות השעיית שיחות טאבה על ידי ראש הממשלה אהוד ברק בעקבות רצח שני הישראלים בטול כרם, המגעים בין הצדדים לא נותקו לחלוטין, וחלק מחברי המשלחת הישראלית המשיכו לנהל מגעים עם הצד הפלסטיני. כך סיפרו ל-ynet מקורות פלסטיניים.
  סעיב עריקאת אמר כי הצדדים טרם הגיעו לכדי ניסוח הסכם באף אחת מן הסוגיות. מקורות פלסטינים טוענים כי סוגיית הגבולות וההתנחלויות שנדונה במסגרת ועדת האדמה בראשות יאסר עבד ראבו ואמנון שחק, נתקלת בקשיים רבים, שכן לטענת הפלסטינים ישראל מבקשת לספח שלושה גושי התנחלויות באריאל, גוש עציון ובאזור ירושלים - בקשה שהפלסטינים דוחים.
  הפלסטינים מתעקשים כי כל המו"מ חייב להתבסס על החלטות האו"ם, שמשמעותן נסיגה ישראלית מקווי 67', עם נכונות פלסטינית לחילופי שטחים באופן שווה איכותית וכמותית. יו"ר הצוות הפלסטיני לשיחות טאבה, אבו עלא, אומר כי ההצעה הישראלית לריבונות משותפת ולמשטר מיוחד של ריבונות שייושם בעיר העתיקה ובמקומות הקדושים, היא הצעה שהפלסטינים דוחים ברמת העיקרון, משום שירושלים המזרחית, כמו כל שטחי 67', היא שטח כבוש שהריבונות עליו צריכה לשוב לידי הפלסטינים. אבו עלא האשים את הישראלים בהעלאת הצעות בידיעה שאלה ידחו על ידי הפלסטינים, וזאת במטרה לטרפד את המו"מ.

  האמריקנים מעורבים

  בתוך כך, ראש הרשות הפלסטינית יאסר ערפאת שוחח אמש (ד') בטלפון עם שר החוץ האמריקני קולין פאוול. השניים דנו במצב המו"מ ובתהליך השלום. לטענת הפלסטינים, פאוול הביע נכונות בשם הממשל החדש להמשיך ולפעול למען השלום. יועצו של ערפאת נביל אבו רודיינה אומר כי זהו הקשר הראשון שנוצר בין ערפאת לממשל האמריקני החדש. בערוץ 1 דווח אמש כי אנשי בוש החליטו כי הם אינם מחוייבים להצעות קלינטון לצדדים.
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים