שתף קטע נבחר

כולה קצת שלג

מה שלא עשו חמאס, נסראללה ומערכת הבחירות, הצליחה לעשות סערה אחת. היסטריה לאומית כאילו טורנדו מגיע

מהדורות חדשות מורחבות, מבזקים כל רבע שעה, שערים בכל העיתונים היומיים, אנשים מסתובבים עם חרמוניות בלב תל אביב, התנפלות על הסופרמקטים, סטטוסים היסטריים בפייסבוק, התנהלות תקשורתית ואזרחית שמדמה פתיחת מלחמת יום כיפור השנייה או לחילופין הטיל האיראני שסופסוף מגיע. אז זהו, שלא.

 

המדינה השתגעה סופית. מה שלא עשו חמאס, נסראללה ומערכת הבחירות, הצליחה לעשות סערה אחת. לא כזו שלא ראינו בעבר, לא מערכת חורפית שלא זוכרים אפילו זקני צפת. כולה גשם וקצת קור. ופה? היסטריה לאומית כאילו טורנדו מגיע אלינו ומעליו אליהו הנביא.

 

עוד בערוץ הדעות של ynet

פוליטיקה בלי ערבים / ת'אבת אבו-ראס ואמנון בארי-סוליציאנו

יותר זול לי לנסוע ברכב הפרטי / צבי בליץ

 

אם ככה אנחנו מתנהגים בגלל כמה טיפות גשם וקצת שלג אז איבדנו את זה סופית ואפשר באמת לשכוח מכוח התרעה מול שכנינו.

שלג במג'דל שמס. צריך ללמוד ליהנות מזה  (צילום: EPA) (צילום: EPA)
שלג במג'דל שמס. צריך ללמוד ליהנות מזה (צילום: EPA)
 

נראה שמרוב ועדות החקירה שקמו כאן לאחר אסונות ומחדלים ואחרי הפספוס של החזאים של אירוע השלג אשתקד, מערכות התקשורת והשירות המטאורולוגי הכניסו מדינה שלמה לכוננות של מלחמת עולם. הפאניקה מעריפת ראשים, ממבקר המדינה והרצון לכסת"ח הפכו כאן לאובססיה של כל מי שמפחד על הכיסא שלו והם גררו מיליונים אל תוך מהומת אלוהים. 

 

בירושלים לא התקיימו לימודים, בתי עסק נסגרו. בינינו, כמה אמרו לעצמם עוד אתמול בלילה ש"אני לא אצא מהמיטה בבוקר" והבריזו מהעבודה? וכולנו יודעים שזה על כלום. בימים הקרובים בטח ייחשבו כמה זה עלה למשק. בסוף יתברר שעוד יותר ממערכת הבחירות המיותרת.

 

העובדה שדיווחים על מזג אוויר פותחים את מהדורות החדשות היא דבר שגרתי במדינה מתוקנת וגם לנו מגיע להרגיש כמו מדינה כזו ליום אחד. אבל הרצון להיות חלק מאירופה צריך להיות מותאם גם למציאות חיינו.

 

הפאניקה, אובדן העשתונות, הכסף הענק שנזרק לטובת הכנות מיותרות, הפחד מפני יציאה לרחוב, החשש לעלות עם הרכב לכביש, הוויתור על חניה מתחת לעצים עתיקים שמא דווקא היום יקרסו, השיתוף של הסרטון של הצעירה שעפה ברוח והפכה לפאר טסי ליום אחד, חתונות שבוטלו או הוקדמו לשעות הצהריים, ובעיקר - הטירוף של החזאים שמדי שעה שינו את דעתם. פעם היינו לקראת הוריקן ושעה אחר כך "התעדכנו המודלים". פסיכי לגמרי.

 

ההתמודדות עם הסערה הנוכחית היא משל להתנהלותה של מדינה שלמה בכל אספקט בחיינו. נותר רק לקוות שלפחות מדובר בגשמי ברכה, שהכנרת תעלה, שנחלי הצפון יתמלאו מים ושבשבת הקרובה נוכל לעשות את הדבר הבסיסי ביותר במזג אוויר שכזה והוא לנסוע לירושלים או לצפון, לבנות בובות שלג, אולי לגלוש בחרמון ובעיקר להצליח לעשות את מה שאנחנו כל כך לא יודעים - לנשום וליהנות.

 

גולשים מוזמנים להציע טורים במייל הבא: opinions@y-i.co.il   

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים