שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  "למה לא סיפרתם שכל כך כיף להתגרש?"

  האמנם זה הבחור שבכה בפני במשך חודשים על מר גורלו ועל החיים הקשים שלאחר הגירושין? מה קרה? "זיונים. זה מה שקרה. זה כמו שירד המון גשם ואז לפתע השמש מפציעה ואתה מהלך באחו מלא פרחים, רץ בסלואו מושן עם רוח קלה ומוסיקת כנורות ברקע. אתה חופשי"

  ימים גשומים וסוערים סיפקו מאז ומתמיד הזדמנות נפלאה להרים טלפון לחברים איתם לא דיברנו זמן מה. כך שלא התפלאתי כאשר שמעתי השבוע ממכר איתו לא דיברתי מזה חצי שנה. בפעם האחרונה שנפגשנו הוא היה בתקופה לא קלה לאחר שעבר תהליך גירושין, וחזר בגיל 34 להתגורר אצל ההורים על מנת שיוכל לעמוד בתשלומי המזונות לילדים.

   

  עוד בנושא:

  גרושים? איך זה משפיע על הסיכוי שלכם למצוא אהבה?

  האם הגרושים של היום הם הדבר החם של המחר?

   

  מאז, כך ידעתי, השתפר מצבו, אבל דבר לא הכין אותי למניפסט שחיכה לי בצידו השני של הקו. "תקשיבי, את חייבת להמליץ לקוראים שלך להתגרש", קרא בלהט. "שנה אחרי הגירושין וזו התקופה היפה ביותר בחיי! איך זה שלא מספרים לגברים שכזה כיף להיות גרוש?" כך תהה. "מה?" שאלתי, ובדקתי את צג הטלפון, למקרה שטעיתי בקריאת השם שעליו. לא טעיתי.

   

  האמנם זה הבחור שבכה בפני במשך חודשים על מר גורלו ועל החיים הקשים שלאחר הגירושין? מה קרה? "זיונים. זה מה שקרה", אמר. "זה כמו שירד המון גשם ואז לפתע השמש מפציעה ואתה מהלך באחו מלא פרחים, רץ בסלואו מושן עם רוח קלה ומוסיקת כנורות ברקע. אתה חופשי ואתה לא מעלה על דעתך שאפשר לחיות כל כך מעולה".

   

  כל כך הרבה סקס! (צילום: Shutterstock) (צילום: Shutterstock)
  כל כך הרבה סקס! (צילום: Shutterstock)

   

  הבשורה של גיל 34

  אותו מכר ביקש לפרסם את עלילותיו כאן במדור כדי לחלוק את הבשורה שבפיו בפני כל. "יש קו פרשת מים מגיל 34 וצפונה. מהגיל הזה ואילך יש רק שלשה סוגים של גברים שאינם נשואים: גייז, גברים עם אישיוז - כל מיני בעיות שמונעות מהם להכנס לקשר כמו נכות רגשית, וגרושים. לכן, בתור גבר גרוש זה שוק של מוכרים".

   

  "עד אמצע שנות ה-30 כל הגברים הטובים נתפסו ולכן רק אנחנו, הגרושים, נשארנו. נכון שאנחנו לא העגבניה הטריה של שבע בבוקר, אלא של 12 בצהרים, ובקיץ, אבל יחסית לעגבניות מסביב, העגבניה של 12 נראית בת זונה, כי היא לא רקובה ולא נמשכת לבנות מינה. העגבניות האלה קצת עייפות אבל עדיין אפשר לעשות מהן סלט".

   

  מסתבר שלצד הגידול בביקוש לגברים פנויים באמצע שנות ה-30 לחייהם, חל גידול בהיצע הנשים שעומדות לרשותם. "הנקודה הכי דושבגית היא שבגלל החברה הפטריארכלית, כל מה שקורה מעל גיל 18 זה חוקי. כלומר, אני יכול לצאת עם נשים בטווח גילאים של עשרים שנה. לא הייתי רוצה באופן אישי לצאת עם ילדה בת 22, אבל אני יכול. אצל נשים, לעומת זאת, זה לא נתפש נורמטיבי אם תצאי עם מישהו מאד צעיר".

   

  זהו? בשביל זה כדאי להתגרש?

  "מה זהו? זה גן עדן! זה כמו בופה אכול ככל יכולת, ואתה מוזמן! אני לא יודע מה חשבתי לעצמי שהתבאסתי כשהתגרשתי. לא ידעתי אז שגירושין משפרים את מצבו של הגבר מבחינת זיונים ושאפשר להמיר הון סימבולי בסקס. זה היה החלום שלי מגיל 15 בערך. תראי, בואי נודה באמת - אני הרי לא נותן פייט לבראט פיט".

   

  שתיקה.

   

  "אני אתן לך דוגמה: ביום חמישי שמתי את הילדים בבית הספר, ונסעתי לעבודה. איך שיצאתי מהעבודה קיבלתי טלפון ממישהי שהייתי איתה בעבר, והציעה לי לעצור אצלה. בדיוק החלטתי שאני מרגיע עם הקוויקים אז קצת התבאסתי על עצמי שעצרתי אצלה, אבל עבר לי מאד מהר. בשישי בחורה שאני מעוניין בה הציעה לי להיפגש לארוחת בוקר, נפגשנו ואז נהיה שבת בבוקר".

   

  "ממנה ישר חזרתי להורים והלכתי לישון כי הייתי עייף. בשלוש בצהרים התעוררתי מסמס של מישהי אחרת "אולי תקפוץ?". קפצתי אליה וחזרתי הביתה במוצ"ש, הלכתי לישון וקמתי בראשון בבוקר לעבודה. מקבל טלפון "אולי תבוא אלי?". בין חמישי בערב לשני בבוקר, ארבעה לילות, בעצם היו לי ארבע בנות זוג שונות".

   

  כל הנשים מתחילות איתך בעצם?

  "לא התחלתי עם אף אחת מימי. היום, בזכות רשתות חברתיות כמו פייסבוק וטוויטר, אתה לא צריך לעשות כלום. הכל מגיע אליך לסמארטפון. למשל, בשתיים לפנות בוקר מישהי כותבת בפיד "משעמם לי" ואתה שולח לה "ערה?" בקטע אירוני ומודע לעצמו, והיא מיד עונה לך "כן". אתם מדברים בוואטסאפ ואתה אצלה בערב למחרת".

   

  פתאום כולן רוצות אותי (shutterstock) (shutterstock)
  פתאום כולן רוצות אותי(shutterstock)

   

  ערה?

  "חלק מהיופי זה שמדובר בבנות שאתה מכיר לפני כן מהפיד, דיברתם בהודעות אישיות ונפגשתם במסיבות, כך שאין הפתעות. אתה יודע אם מישהי פסיכוטית או לא. רק פעם אחת היתה לי סייקו, מישהי שהזמינה אותי אליה והיה נחמד, כולל שיחת הנימוס של היום שאחרי, אבל אח"כ התחיל מבול של טלפונים וסמסים 'למה אתה לא מתקשר אלי'. היא התקיפה אותי בכל מדיה אפשרית וסיפרה לכל הבנות כמה שאני בן זונה".

   

  יכול להיות שאתה בן זונה?

  "לא הבטחתי משהו לאף אחת ואפילו סיכמתי מראש שמדובר בסטוץ חד פעמי, כי אני ג'נטלמן. כשמישהי מזמינה אותי אליה, אני מבהיר לה מראש שאני לא בקטע של מערכת יחסים ומברר שזה מוסכם גם עליה. אם כותבים לי כן, אז אני הולך על זה ואם לא אז לא. המצב כלכך טוב שמותר לי לסרב לסקס. היופי הוא שהכל נורמטיבי, ככה שאתה אפילו לא נתפש כדושבג. יש כל כך הרבה חלאות בחוץ שיחסית אליהם אתה מותק אמיתי. המצפון שלי שקט כי הודעתי לאותן נשים מראש ואפילו יש לי הוכחה בכתב בחלופי הסמסים".

   

  לנשים יש באמת כאלו ציפיות נמוכות?

  "אני רוצה לקרוא לכל אחיי שחוששים מגירושין ולומר להם שזה פשוט לא יאמן, וואוו!! לא מצפים ממך לכלום! זה החלום הרטוב של כל גבר. כשהייתי רווק הייתי צריך להכיר בחורות במעונות, לצאת איתן ולחכות שבועיים לנשיקה הראשונה. רווק חייב לצאת לדייטים ולחזר להראות עניין. אבל בתור גרוש לא מצפים ממך לעשות את זה. זה כיף להיות בצד המוכר ולא בצד הקונה. תמיד הייתי בצד שצריך לקנות, ועכשיו לא צריך לקנות כלום".

   

  "אף אחת לא מצפה ממך להוציא אותה לארוחת ערב כי אין לך כסף - כל הכסף הולך למזונות. בעצם, כל מה שרע עובד לטובתך. אם היה לי כסף הייתי יותר אומלל כי הייתי צריך להשקיע באותן בחורות. אבל במקרה שלי הן מבינות שאין לי, מצטער. אגב, עצם העובדה שאתה מסביר שכל הכסף שלך הולך למזונות אפילו נותן לך נקודות זכות, כי אתה נתפש כהורה טוב. כזה שאולי כדאי להעמיד איתו צאצאים, בהגיון של נשים, רק שאני תמיד משתמש בקונדום.

   

  "אני גם אומר מראש חד משמעית שאין לי כסף לצאצאים: 'כפרה, אין לי כסף. אם יוצא תינוק מהדבר הזה אין לי כסף לממן אותו'. עוד משהו רע שעובד לטובתי הוא שאחרי הפרידה עזבתי את הבית וחזרתי לגור אצל ההורים, אז כשבחורה רוצה לבוא אלי, אי אפשר. אז אפילו אין את העניין הזה של הבוקר אחרי שהבחורה נשארת לישון".

   

  שניה, תן לי למנות את הכללים. אז שווה להתגרש רק אם הספקת לעשות ילדים לפני?

  "בהחלט. זה שהתרבית הופך אותך לאטרקטיבי יותר, כי זה מראה שקורצת מהחומר המתאים לנישואין ומשפחה. האמת היא שאם נשים היו חושבות על זה רגע הן היו מבינות שאם הייתי כזה טוב - הייתי נשאר שם. אבל בהגיון שלהן 'זה בגלל שהוא לא היה איתי', או 'זה בגלל שהיא היתה כלבה'. זו סתימות מצידן. לא, היא לא היתה כלבה, כנראה שזו גם אשמתי. לא שמעתי על זוג שמתגרש בגלל צד אחד, זה פחות עובד ככה".

   

  "צריך לבוא, להתרבות, ללכת ולהתחיל מההתחלה. זו הדרך לאושר. חד משמעית. בסיבוב ראשון מתרבים ובסיבוב השני נהנים. אני אתן לך עוד דוגמה: בעוד שלוש שעות אני יוצא מהעבודה ואני יכול לבחור אם לפגוש מישהי, לשתות בירה או לחזור הביתה. אני יכול לבחור למרות שיש לי ילדים! וזה נורמלי ונורמטיבי! אנשים נשואים חייבים לחזור הביתה מהעבודה להתחיל את סבב ב' של היום שלהם כהורים.

   

   

  "אותי לא מעניין לראות טלויזיה, זה בזבוז אדיר של זמן שאני יכול לנצל כדי לזיין או כדי לפגוש חבר לבירה. אני הורה ואני חופשי! אין יותר מושלם מזה. אני כבר התרביתי, 'תרמתי בעבודה' כמו שאומרים, סימנתי שאני יכול. אף אחד לא מצפה ממני להתרבות כי הוכחתי כבר שאני מסוגל. זהו, עשיתי הכל וסיימתי. אין יותר לחץ".

   

  ומה עם אהבה? אתה לא חושש שאם תמשיך ככה תחמיץ אותה?

  "אהבה זה נהדר, זה רגש נפלא. כשיתאים - יתאים. אין לי עניין בכיבוש ואני לא צריך להוכיח לעצמי משהו, זה לא עניין של לסמן גולגלות על החגורה. אבל יכול להיות שלמעט הילדות שלי, זו התקופה המאושרת בחיי, והייתי בגן לפני שלושים ומשהו שנה. זוגיות זה יופי של דבר, אבל גם לזיין בלי הכרה זה כיף. אין בזה שום דבר רע, זה פשוט אדיר".

   

  כל הכתבות שלנו נמצאות גם בפייסבוק.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים