שתף קטע נבחר

השר כץ לא מתנצל שאמר לאם שכולה "מציע שתתמקדי באבלך": "בתקופתי ירדה כמות תאונות הדרכים"

בשיחת טלפון עם אם ששכלה את שני בניה בתאונת דרכים בציר המוות, שר התחבורה המליץ לה "להתמקד באבלך". היום הוא מתרץ: "הצעתי להתמקד באבל ולא לשמש כמכשיר בידי ראש עיריית פתח-תקווה דאז ואחרים, שמטעים אותה ומנסים לנצל אותה, כדי לחמוק מאחריות"

השר כץ התבטא כלפי אם שכולה באופן שזיעזע רבים - ובמקום להתנצל הוא מאשים את כל העולם: מלכה חכם, ששכלה את שני בניה בתאונת דרכים בציר המוות בפתח-תקווה, התקשרה לשר התחבורה וזה השיב לה: "תתמקדי באבלך". היום (ו') הגיב השר לדברים שאמר לאם ושודרו בטלוויזיה: "נוכח פרסומים מעוותים בתכנית 'עובדה' ברצוני להבהיר: ראשית אני כואב את אסונה ומשתתף בצערה של משפחת חכם. שיחת הטלפון עם האם השכולה, הגברת מלכה חכם, בוימה על-ידי התוכנית 'עובדה', שהשמיעה באופן סלקטיבי קטע קצר מתוך שיחה ממושכת. המשפט: 'תתמקדי באבלך', הוצא לגמרי מהקשרו", כתב כץ בדף הפייסבוק שלו.

 

השר כץ הוסיף: "הצעתי לגברת חכם להתמקד באבל ולא לשמש כמכשיר בידי ראש עיריית פתח-תקווה דאז ואחרים, שמטעים אותה ומנסים לנצל אותה, כדי לחמוק מאחריות. בשיחה הצעתי לה מספר פעמים להיפגש, בנוכחות אנשי המקצוע וטענתי כי הטלפון הוא לא הדרך הנכונה ללבן דברים מסוג זה. ניסיתי מספר פעמים לסיים את השיחה בעדינות, אבל כנראה בלחץ אנשי התוכנית הדבר לא התאפשר".

 

 

לדבריו, "כל הדברים האלה לא הוצגו בתוכנית בבחינת רסיס אמת גרוע מאלף שקרים". בסיום הפוסט הוא כתב: "צר לי שחלקים בציבור הוטעו על-ידי תקשורת צינית, שנוטלת נושא כל כך רגיש ומעוותת אותו, לצורך ניגוח פוליטי. אני גאה בעובדה כי בתקופת כהונתי חלה ירידה של עשרות אחוזים במספר ההרוגים והנפגעים בתאונות הדרכים".

 

במהלך הסרט, שצולם לאורך כשנתיים, סיפרה האם השכולה כי היא "מעוניינת לדעת מה גרם למותם של ילדיי. ולא רק של ילדיי, של האחרים. אני רואה את זה מול עיני כאילו את הילדים שלי, ומאחוריהם יש שורה. יש תהלוכה של מתים". ביום גילוי המצבה של הבנים, שלושים יום לאחר מותם, התקשרה האם לשר התחבורה ישראל כץ. בקטע ששודר, נשמע השר חסר סבלנות וקצר רוח. כך נשמעה השיחה בתוכנית:

 

האם: "שלום, ישראל כץ?"

 

כץ: "כן".

 

האם: "אני אמא של יותם ויואב. אני עולה היום לקבר של הבנים שלי לגילוי מצבה".

 

כץ: "כן, אני משתתף בצערך ובזה אנחנו נסיים".

 

האם: "אני מקווה שאתה לא תסגור לי עכשיו את הטלפון".

 

כץ: "אני כרגע פשוט עסוק, אני מציע שתתמקדי באבלך".

 

בנובמבר 2014 נסגרו נתיבי התחבורה הציבורית ברחוב ז'בוטינסקי בפתח תקווה, לאחר שהכביש, שכונה "ציר המוות", גבה את חייהם של 21 בני אדם מאז פתיחתו בשנת 2009.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים