שתף קטע נבחר

בגלל המשכורות? שוב פיצוצים ברצועת עזה

מטענים התפוצצו ליד סניף בנק וליד ביתו של דובר ממשלת האחדות, שאמר: "קיבלנו איומים". ברקע: טענות על אי-תשלום משכורות לפקידי חמאס

שוב פיצוצים מסתוריים בעזה - ככל הנראה על רקע "מלחמת המשכורות" בין חמאס לפתח. חודשיים אחרי סדרת המטענים שהטמינו אלמונים בבתיהם של אנשי פתח המתגוררים ברצועה, אמש (ו') שוב התפוצצו מטענים - והיעדים הפעם היו בנק פלסטין וביתו של דובר ממשלת האחדות הפלסטינית, איהאב בסיסו.

 

עוד בחדשות:

 

המטען שהונח ליד הבנק השמיד לחלוטין את הכספומט של הסניף. מניחי המטען נמלטו, וכוחות משטרה הגיעו למקום עם אנשי משרד הפנים ברצועה והודיעו כי פתחו בחקירה. במקביל השחיתו אלמונים מצלמות אבטחה של סניף אחר של הבנק, בדיר אל-בלח, אך לא ברור אם הפעולה הייתה הכנה לביצוע פיצוץ נוסף בסניף הבנק.

 

בתגובה לפיצוצים הודיעה הרשות המוניטרית הפלסטינית כי כל סניפי הבנקים בעזה יהיו סגורים היום.

 

זמן קצר לאחר מכן אירע הפיצוץ בביתו של דובר הממשלה בסיסו. בדיקה העלתה שמדובר בגנרטור שהיה צמוד לבית, אשר היה ריק מאדם. בסיסו מתגורר ברמאללה, אולם הוא מחזיק בית גם ברצועה. הבוקר הוא פרסם הודעה שלפיה הגנרטור לא פעל בזמן הפיצוץ, ולכן הוא סבור כי מדובר בחבלה מכוונת.

 

בסיסו הוסיף כי יממה לפני הפיצוצים התקבלו איומים לפגיעה בו ובשרים נוספים בממשלת האחדות הפלסטינית. האיומים התקבלו באמצעות מסר שנשלח לטלפונים הניידים שלהם.

 

בחמאס מיהרו להוציא הודעת גינוי רשמית לפיגועים. מנגנוני הביטחון ברצועה נדרשו לחקור במהירות ולגלות מי הם העומדים מאחורי הפיצוצים.

 

היחסים בין פתח לחמאס בשבועות האחרונים נמצאים בשפל, על רקע האשמות חמאס שלפיהן ממשלת האחדות ובכירי הרשות לא עושים די לשלם את משכורותיהם של עשרות אלפי פקידי ממשלת חמאס לשעבר - מה שגרם גם למתיחות פנימית בתוך רצועת עזה. רמז לכך ניתן היה למצוא בהמשך ההודעה שפרסם הארגון בעקבות הפיצוצים, ובה הוא קרא לא לעשות איפה ואיפה בין הגדה לרצועה, ודרש לפתור במהירות האפשרית את משבר המשכורות.

 

ברשות הפלסטינית לא תולים תקוות רבות שחמאס יתפוס את המבצעים, כפי שהוא לא שם את ידו עד היום על אלה שהניחו את המטענים בבתיהם של בכירי פתח לפני חודשיים. לשם השוואה, את פעילי הארגונים הסוררים ששיגרו רקטות לעבר ישראל מאז סיום מבצע צוק איתן לכד חמאס בתוך פחות מ-24 שעות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
ארכיון. הפיגועים בבתי אנשי פתח בנובמבר האחרון
צילום: AFP
מומלצים