שתף קטע נבחר

יעלון נגד בנט: "יהיר וחסר אחריות"

הסכם האי-מתקפה בין הליכוד לבית היהודי הופר הערב כששר הביטחון תקף בחריפות את יו"ר הבית היהודי

הסכם האי-מתקפה בין הליכוד לבית היהודי הופר הערב (שבת): שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, התייחס לשר הכלכלה נפתלי בנט ואמר: "יש צעירים שיודעים שהם יהיו ראש ממשלה. יש בזה איזושהי יהירות חסרת אחריות".

 

בראיון ל"פגוש את העיתונות" בערוץ 2 נשאל יעלון אם בנט ראוי להיות שר הביטחון, והשיב: "זה הציבור ישפוט. אני כשהשתחררתי מהצבא לא מיד אמרתי 'אני הולך להיות ראש ממשלה'. וגם לתפקיד שר הביטחון יש צורך בניסיון - לאו דווקא ניסיון צבאי. לשבת בקבינטים ולראות את מרחב השיקולים וללמוד - לא חייב להיות ניסיון".

 

השרים בנט ויעלון. "יהירות" (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
השרים בנט ויעלון. "יהירות"(צילום: מוטי קמחי)

 

יעלון נשאל אם התשובה שבנט ראוי להיות שר הביטחון היא לא, והשיב: "אז יש עוד זמן לניסיון, ללמוד וכדומה, להתנסות כדי להתיימר לתפקידים כאלה ואחרים".

 

שר הביטחון אמר שראש הממשלה בנימין נתניהו הכחיש שהבטיח לבנט את התפקיד. הוא התחמק מלהשיב לשאלה אם נתניהו הבטיח לו את תפקיד שר הביטחון אם יקים את

 הממשלה הבאה. "אני מגבה לחלוטין את ראש הממשלה, שנוהג באחריות גדולה", אמר יעלון. "ראש הממשלה קיבל החלטה שהוא לא מבטיח לאיש, איננו מחלק את עור הדוב לפני שהוא ניצוד, זו החלטה נכונה".

 

חודש לאחר תום מבצע "צוק איתן" פרץ עימות בין יעלון לבנט, לאחר שנודע שהאחרון קיבל כביכול מידע מסווג מתת-אלוף במילואים אביחי רונצקי בנוגע לדרכי ההתמודדות של מערכת הביטחון עם איום המנהרות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון
השר משה (בוגי) יעלון
צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון
מומלצים