שתף קטע נבחר

כך גויס הפיגוע בפריז לטובת קמפיין הליכוד

בציוץ שהעלה ראש הממשלה בחשבון הטוויטר שלו נכתב "כולנו עומדים לצד יהודי צרפת", אך משום מה התווסף לכיתוב לוגו של מפלגת הליכוד. מאוחר יותר הוסר הלוגו

ראש הממשלה משלב בין בחירות 2015 לבין מתקפת הטרור שזרעה אימה בצרפת: בנימין נתניהו המריא הבוקר (א') לצרפת כדי להשתתף בעצרת נגד הטרור שבה ישתתפו מנהיגים מרחבי העולם. בציוץ שפורסם בדף הרשמי של נתניהו נכתב "כולנו עומדים לצד יהודי צרפת". אלא שלציוץ, מלבד דגלי ישראל וצרפת, צורף גם לוגו של מפלגת הליכוד. מאוחר יותר הוסר הלוגו של המפלגה.

הציוץ עם הלוגו ()
הציוץ עם הלוגו
הציוץ בלי ()
הציוץ בלי

בציוץ גם הופיע הדגל הצרפתי, וגולשים העירו כי הוא נראה הפוך לדגל של הרפובליקה.

 

אתמול נרשמה מבוכה נוספת כשראש הממשלה כנראה חשש שמישהו ייקח ממנו את אור הזרקורים בהשתתפות בעצרת הגדולה בפריז. לשכתו של נתניהו הודיעה כי בשל קשיים באבטחת ראש הממשלה הוא לא צפוי לטוס לעצרת. התמונה השתנתה דרמטית - רק אחרי ששר החוץ אביגדור ליברמן הודיע שייסע לייצג את ישראל באירוע.

 

זמן קצר לאחר הודעת ליברמן החלה בלשכת ראש הממשלה התרוצצות ולשב"כ הועברה הנחיה כי נתניהו רוצה בכל זאת לנסוע לפריז, למרות הקשיים הביטחוניים.

 

 

בעקבות פנייה ללשכה, נמסר כי "בהמשך להודעה הקודמת (על ביטול הנסיעה), במשרד ראש הממשלה מבהירים כי האפשרות לנסיעה מחר עדיין נבחנת, אם סידורי האבטחה יאפשרו זאת". זמן לא רב חלף ונקבעה טיסה מיוחדת של אל על לפריז ל-7:00 בבוקר. ליברמן הוזמן לטוס במטוס של נתניהו והם יטוסו יחד לפריז.

 

במשרד החוץ הרימו גבה והתייחסו לשינוי ההחלטה של נתניהו בלגלוג. "אחרי ששמע שליברמן נוסע, נתניהו נלחץ", אמר בכיר במשרד החוץ. "הם הרי הודיעו כי אי-אפשר להשתתף באירוע הזה בגלל בעיות באבטחה. הם הודיעו לשב"כ כי הם נוסעים בכל זאת".

 

במהלך הערב אתמול התברר כי גם השר נפתלי בנט מתכוון להגיע לאירוע, הודעה שהכניסה את משרד החוץ הצרפתי, האחראי על הפרוטוקול, למבוכה רבתי. גם השר בנט הוזמן לטוס עם נתניהו וליברמן, אך הוא טס לבדו בטיסה נפרדת שתצא שעה קודם לכן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים