שתף קטע נבחר

"בצרפת אמרו: עדיף שנתניהו לא יגיע"

בארמון האליזה העדיפו שנתניהו לא יגיע לעצרת ואמרו בשיחות סגורות כי הנסיעה היא חלק ממסע הבחירות של הליכוד ולכן הם יבליטו את ההזמנה לנשיא הפלסטיני. הצרפתים גם זעמו על הקריאות ליהודי צרפת לעלות לישראל. צפו: נתניהו נדחף לאוטובוס בפריז

אורח לא רצוי? ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע בתחילה שלא יגיע לצעדה לזכר הנרצחים במתקפת הטרור בפריז, אך זמן קצר לאחר מכן הוא חזר בו והודיע כי ייסע לצרפת. בערוץ 2 פורסם הערב (יום א') כי בארמון האליזה בפריז אמרו שעדיף שנתניהו לא יגיע, כיוון "שהגעתו תעורר קשיים".

 

עוד דווח כי בצרפת אמרו שהגעתו של נתניהו תסיט את הדיון מהמאבק בטרור לסכסוך הישראלי-פלסטיני. לאחר מכן, על-פי הפרסום, כשנודע לנתניהו כי שר החוץ אביגדור ליברמן ושר הכלכלה נפתלי בנט יגיעו לפריז, הוחלט שנתניהו ייסע גם כן לצעדה. עוד פורסם בערוץ 2 כי הצרפתים אמרו בשיחות סגורות כי הנסיעה היא חלק ממסע הבחירות של הליכוד ולכן הם יבליטו את ההזמנה לנשיא הפלסטיני, אבו-מאזן, שהיה גם הוא בשורה הראשונה בצעדה.

 

ל-ynet נודע כי הצרפתים הערימו קשיים על המשלחת מישראל ולא מיהרו למלא את בקשות הישראלים. בנוסף, זעמו הצרפתים על כך שראש הממשלה הגיע עם שני שרים וחבר כנסת - בזמן שרוב המדינות שלחו בכיר אחד. בנוסף, הצרפתים כועסים על הקריאות ליהודי צרפת לעלות לישראל. במקביל, תועד נתניהו בפריז כשהוא ממתין לאוטובוס ועל-פי דיווחים במקום הוא עקף את התור ולאחר מכן נראה עצבני ושוחח בטלפון הנייד. 

 

 

 

אתמול אחר הצהריים הודיעה לשכת ראש הממשלה כי בשל קשיים באבטחת נתניהו, הוא לא צפוי לטוס לעצרת נגד הטרור בבירת צרפת. התמונה השתנתה דרמטית - רק אחרי שליברמן הודיע שייסע לייצג את ישראל באירוע. גורמים במשרד ראש הממשלה אמרו אתמול אחר הצהריים כי "האפשרות להשתתף בעצרת נבחנה, אך בשל הקושי באבטחת ראש ממשלת ישראל באירוע שכולל צעדה ברחוב (במיוחד בלוח זמנים קצר), נראה שהדבר לא יתאפשר".

 

זמן קצר לאחר ההודעה שליברמן ייצא לצעדה החלה בלשכת ראש הממשלה התרוצצות ולשב"כ הועברה הנחיה כי נתניהו רוצה בכל זאת לנסוע לפריז, למרות הקשיים הביטחוניים. בעקבות פנייה ללשכה, נמסר כי "בהמשך להודעה הקודמת (על ביטול הנסיעה), במשרד ראש הממשלה מבהירים כי האפשרות לנסיעה מחר עדיין נבחנת, אם סידורי האבטחה יאפשרו זאת". זמן לא רב חלף ונקבעה טיסה מיוחדת של אל על לפריז ל-7:00 בבוקר. ליברמן הוזמן לטוס במטוס של נתניהו והם טסו יחד לפריז. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
נתניהו בצעדה בפריז
צילום: רויטרס
מומלצים