שתף קטע נבחר

מצרים: כתב "אני אתאיסט" ונידון למאסר

סטודנט שסיפר בפייסבוק שאינו מאמין בקיומו של אלוהים הורשע בהעלבת האיסלאם, ונשלח ל-3 שנים בכלא. אביו העיד נגדו: "מאמץ רעיונות רדיקליים"

בית משפט במצרים גזר שלוש שנות מאסר על סטודנט בן 21 שכתב בדף הפייסבוק שלו פוסט על כך שהוא אתיאיסט. כרים אל-באנה התייצב למשפט במחוז בחיירה, לאחר שאפילו אביו העיד נגדו על כך שהוא "מאמץ רעיונות רדיקליים שנוגדים את האיסלאם".

 

עוד בחדשות בעולם :

איים לפוצץ משרדי עיתון בלגי: הבניין פונה

 

באנה כתב בפייסבוק שאינו מאמין באלוהים ובעיתון מקומי החליטו לפרסם את שמו כחלק מרשימת אזהרה נגד אזרחים אתיאיסטים. כתוצאה מכך החלו שכניו להטריד אותו, והוא פנה למשטרה על מנת להגיש נגדם תלונה.

 

אלא שהשוטרים סברו שצריך לעצור דווקא אותו, משום שעצם היותו אתיאיסט הוא עלבון לדת האיסלאמית. בעקבות המקרה הוא נחקר, נעצר ומאז חודש נובמבר מחכה למשפטו.

 

עורך דינו של הצעיר, אחמד עבד אל-נאבי, סיפר לעיתונאים כי "אם כרים ישלם קנס של אלף פאונדים מצריים ( כ-550

שקלים), יעוכב ביצוע העונש וגזר הדין ייקבע בבית משפט לערעורים". עוד הוסיף עורך דינו כי "הערעור בעניינו כבר נקבע ל-9 במרס". לאחרונה גזרה מצרים שלוש שנות מאסר על בלוגר בן 27 בגין "חילול הקודש", וכומר מהזרם הקופטי בנצרות נידון לשש שנות מאסר בגין העלבת האיסלאם.

 

הרשויות במצרים מנסות להלחם ב"תופעת האתיאיזם" ומפעילות סדנאות מיוחדות כדי לשכנע את הציבור בקיומו של אלוהים. כמו כן אוסרת החוקה המצרית על העלבה של כל אחת משתי הדתות המונותיאיסטיות הגדולות האחרות - היהדות והנצרות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: Jupiter
התלונן לשוטרים ונעצר (אילוסטרציה)
צילום: Jupiter
מומלצים