שתף קטע נבחר

פסל אדם קדמון עם משקפת. זה עמיר פרץ?

בסינמה סיטי בירושלים הוצב פסל של אדם שדומה באופן מחשיד לשר לשעבר. הוא יוסר אחרי שאחת המבקרות במקום התלוננה שהדבר שם ללעג את פרץ

פסל תמים או ניסיון ללעוג לעמיר פרץ ? הנהלת הסינמה סיטי החליטה להסיר היום (ב') פסל של אדם קדמון האוחז במשקפת שהוצב בתקופה האחרונה במתחם בתי הקולנוע. הסיבה: תלונות של מבקרים על כך שהפסל דומה למדי לשר לשעבר, ושהוא מגחיך אותו.

 

הפסל שהוצב בסינמה סיטי. השפם הסגיר אותו? (צילום: יעל גידניאן) (צילום: יעל גידניאן)
הפסל שהוצב בסינמה סיטי. השפם הסגיר אותו?(צילום: יעל גידניאן)

 (צילום: יעל גידניאן) (צילום: יעל גידניאן)
(צילום: יעל גידניאן)

עמיר פרץ עם גבי אשכנזי בתקופתו כשר ביטחון (צילום: אפי שריר) (צילום: אפי שריר)
עמיר פרץ עם גבי אשכנזי בתקופתו כשר ביטחון(צילום: אפי שריר)

למרות הדמיון הבלתי ניתן להכחשה – בפנים, בשיער ובעיקר בשפם – טענו בהנהלת הסינמה סיטי כי מדובר בפסל שהובא מחו"ל ואין כל קשר בינו לבין ח"כ פרץ.

 

יעל גידניאן, ירושלמית שביקרה במקום, העלתה תמונה עם פוסט בפייסבוק שבו כתבה: "כך נראה האדם הקדמון בראש של מישהו מבין מעצבי מתחם סינמה סיטי החדש בירושלים. נראה מוכר? כך מיוצג שר לשעבר, ח"כ, איש ציבור ותיק ונאמן לדרכו, במתחם בילוי ישראלי. כי מרוקאי, מוכשר, מוצלח ומתקדם ככל שיהיה, הוא אחרי הכול איש מערות".

 

ל-ynet היא אמרה: "הזדעזעתי. הגעתי לסינמה סיטי בפעם הראשונה עם בן דוד שלי שאמר לי 'תראי, זה עמיר פרץ'. הוא סיפר לי שבפעמים קודמות שהוא היה במקום המשקפת גם הייתה מכוסה (בדומה לתיעוד המפורסם של פרץ בגבול לבנון בזמן כהונתו כשר ביטחון, ר"י)".

 

על ההחלטה של הנהלת הסינמה סיטי להוריד את הפסל אמרה: "זה טוב מאוד. מודה ועוזב ירוחם. הייתי מצפה גם להתנצלות רשמית. זה טוב מאוד שהם מורידים את הפסל אבל שלא ייתממו".

 

בהנהלת סינמה סיטי טענו כי הפסל מוצב בשנתיים האחרונות הן במתחם בראשל"צ והן בירושלים, ועד כה לא התקבלו תלונות בנושא: "הפסלים המוצבים במתחם הסינמה סיטי בירושלים מיוצרים ומיובאים מחו"ל. לא הייתה כל כוונה לדמות אותו לאדם כזה או אחר ולהשוות אותו למישהו מסוים. בשל הרגישות והדמיון שאנשים מוצאים אנו נסיר את הפסל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יעל גידניאן
הפסל בסינמה סיטי בירושלים
צילום: יעל גידניאן
מומלצים