שתף קטע נבחר

הכאוס בליכוד נמשך: רצון מערער על התוצאות

סגן השר לשעבר מיכאל רצון ערער על תוצאות הפריימריז לאחר שהתגלו אי-סדרים בקלפי באור יהודה: "מחדל מתמשך". הדיון בימים הקרובים

כמעט שבועיים חלפו מאז הפריימריז בליכוד והבלגן חוגג: סגן השר לשעבר מיכאל רצון, שהתמודד בבחירות הפנימיות במפלגה, הגיש היום (ב') ערעור על תוצאות הבחירות לוועדת הבחירות של הליכוד והתווסף לרשימה מתארכת על מתמודדים שכבר הגישו ערעור. יו"ר הוועדה, השופט מנחם נאמן, אמר כי הדיון בנושא יתקיים בימים הקרובים.

 

בחירות 2015 - כתבות נוספות:

לפיד: נתניהו הראה לעולם את הישראלי הנדחף

הרצוג באולפן ynet: "נתניהו מפחד מעימות איתי"

 

רצון טוען כי הצילומים שנחשפו אתמול מהקלפי באור יהודה, שלפי הרשימה הרשמית לא קיבל שם אף קול, ניתן לשמוע את סופרי ההצבעות מקריאים את שמו כמה פעמים. "זה צריך להדליק נורה אדומה חזקה", אמר רצון.

 

לדבריו, יש בידיו הצהרות שמצביעות כי גם בקלפיות אחרות התרחש בדיוק אותו דבר. "על הנושא להיבדק בהקדם האפשרי. מדובר במחדל מתמשך", אמר סגן השר לשעבר.

הרשימה לאחר הספירה החוזרת. תישאר זהה? ()
הרשימה לאחר הספירה החוזרת. תישאר זהה?

 

 

שלושה ימים לאחר הפריימריז פורסמו לראשונה ב-ynet הטענות לפגמים, שנפלו לכאורה באופן ספירת הקולות. כך למשל התגלה כי בקלפי בבית ג'אן, שבה, לדברי גורמים בסניף, הגיעו להצביע פחות מ-200 מתפקדים, קיבל ח"כ צחי הנגבי יותר מ-250 קולות. ייתכן שמדובר בטעות הקלדה בלבד, אולם היא, כאמור, השפיעה על התוצאות הסופיות. דוגמה נוספת הייתה בנתיבות פעלו שבע קלפיות שונות, אולם לשר ישראל כץ נספרו קולות רק משש קלפיות.

 

בעקבות חשיפת ynet ערערה ח"כ ציפי חוטובלי על התוצאות. סגנית שר התחבורה, שהגיעה למקום ה-26 ברשימה, טענה שספירה מדויקת של הקולות תוכל לקדם אותה על חשבון אבי דיכטר. לאחר ספירה חוזרת הצטמצם הפער בין חוטובלי לדיכטר, אך המצב נשאר בעינו כשדיכטר מוקם במקום ה-20 וחוטובלי נותרה במקום ה-26.

 

אלא שיום נוסף חלף ומקורביה טענו כי קלפי נוספת ביישוב נריה שבשומרון לא הוכנסה לספירה הסופית, ושקלול התוצאות ממנה מעלה כי חוטובלי עוקפת את אבי דיכטר ועולה למקום ה-20 ברשימת הליכוד.

 

בקלפי בנריה קיבלה חוטובלי 89 קולות, ואילו דיכטר זכה לשבעה קולות בלבד. מקורביה של סגנית השר, שמדורגת בינתיים במקום ה-26, טוענים שייפנו לוועדת הבחירות בנושא, כיוון שהוספת הקלפי משנה את מאזן הכוחות ביניהם, ובעקבותיה חוטובלי תזנק שישה מקומות. 

 

בתוך כך, גם דיכטר, ראש השב"כ לשעבר, הגיש ערעור על התוצאות. דיכטר מבקש לפסול את הקלפי המסתורית, לדבריו, בירושלים שללא ספירתה הביאה לפער של 754 בינו לבין חוטובלי. עם זאת, כעבור ארבעה ימים התגלו 700 מעטפות כפולות של תושבי יהודה ושומרון שהביאו לצמצום הפער. דיכטר מבקש גם לפסול קלפי בגדרה, לספור מחדש קלפי בירכא או לחילופין להכריז על בחירות חוזרות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
מיכאל רצון
צילום: ירון ברנר
מומלצים