שתף קטע נבחר

ראש עיר למוסלמים: עופו מכאן אם רע לכם

לאחר פיגוע הטרור בעיתון "שארלי הבדו" בפריז, קרא ראש העיר רוטרדם, אחמד אבו טאלב יליד מרוקו, למוסלמים בארצו לקבל את אורח החיים המערבי או לעזוב את המדינה. "אם אתם לא אוהבים חירות, ארזו את מזוודותיכם ולכו לעזאזל"

מראה להם את הדרך החוצה: ראש העיר רוטרדם בהולנד, אחמד אבו טאלב, עורר סערה ציבורית גדולה אחרי שאמר שמהגרים מוסלמים שלא מעריכים את החיים בתרבות המערבית יכולים ללכת לעזאזל.

 

עוד חדשות בעולם :

ניגריה: המחבלים הרגו "רק" 150 ולא 2,000

פוטין ייעדר מהטקס באושוויץ: "לא הוזמנתי"

הר געש תת-ימי התפרץ וצבע את הים באדום

בדרך לחופש: בוטל מאסר נוסף למובארק

 

העיתון הבריטי "טלגרף" דיווח היום (יום ג') שראש העיר, שנולד במרוקו והיגר ב-1976 להולנד בגיל 15, אמר את הדברים בעקבות פיגוע הטרור במערכת העיתון הסאטירי "שארלי הבדו" בפריז שבו נרצחו 12 בני אדם - עשרה עיתונאים ושני שוטרים.  

 

ראש העיר רוטרדם, אחמד אבו טאלב, בדקת דומייה לזכר ההרוגים ב"שארלי הבדו" (צילום: AFP) (צילום: AFP)
ראש העיר רוטרדם, אחמד אבו טאלב, בדקת דומייה לזכר ההרוגים ב"שארלי הבדו"(צילום: AFP)

אבו טאלב הופיע בטלוויזיה זמן קצר לאחר הטבח בפריז ואמר שמוסלמים "שלא אוהבים חירות יכולים לארוז את המזוודות שלהם ולעזוב".

 

ראש העיר של רוטרדם בן ה-53, בנו של אימאם מוסלמי, נודע לא פעם בשפה הישירה והבוטה שלו, בייחוד בסוגייה של שילוב מהגרים בחברה. לאחר רצח הבמאי תאו ון גוך בידי מוסלמי קיצוני ב-2004, הוא אמר שעל המוסלמים להתאים את עצמם לאורח החיים בהולנד, או לארוז את חפציהם ולעזוב.

 

אבו טאלב נבחר לראשות העיר רוטרדם ב-2008 ומכהן בתפקיד מאז 2009. אחרי שתקף את המוסלמים שעוברים לגור במדינות מערביות ומסרבים לקבל את אורח החיים בהן הוא זכה לחיזוק מצד ראש העיר של לונדון בוריס ג'ונסון, שאמר כי דבריו של עמיתו ההולנדי היו "ישר ולעניין" והוסיף ש"אבו טאלב הוא הגיבור שלי".

 

"זה בלתי נתפש שאתם פונים נגד החירות", אמר ראש העיר אבו טאלב בתוכנית הטלוויזיה Nieuwsuur (חדשות היום). "אבל אם אתם לא אוהבים חירות, ארזו את מזוודותיכם למען השם ועזבו. אם אתם לא אוהבים את המקום הזה משום שכמה הומוריסטים שאתם לא אוהבים מרימים עיתון, הרשו לי לומר לכם לעוף מכאן לעזאזל. זה טיפשי, זה בלתי נתפש. תיעלמו מהולנד אם אתם לא יכולים למצוא את המקום שלכם כאן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נודע בשפתו הישירה. ראש העיר רוטרדם אבו טאלב
מומלצים