שתף קטע נבחר

צפו: תמ"א 38 שנמשכה שנתיים - בדקה

חברת ינושבסקי שעוסקת בהתחדשות עירונית צילמה כל שבוע במשך שנתיים פרויקט תמ"א 38/1 במסלול חיזוק ושיפוץ ברחוב הירדן ברמת גן. צפו במבנה מתפורר עם 3 קומות ו-17 דירות, הופך לבניין חדש עם 6.5 קומות ו-29 דירות

איך נראה בניין שעבר הליך של תמ"א 38 במשך שנתיים - בדקה אחת? חברת הבנייה ינושבסקי, היוזמת ומבצעת פרויקטים של התחדשות עירונית, תיעדה בניית פרויקט במסלול תמ"א 38/1 (חיזוק ושיפוץ) ברחוב הירדן ברמת גן במשך כשנתיים. בסרטון, שהגיע לידי ynet, ניתן לראות את התקדמות הפרויקט בכל שבוע, מאז החל התהליך במרס 2011.

צפו בסרטון המתעד פרויקט תמ"א 38 בדקה: 

 

מדובר בבניין בן 3 קומות עם גג רעפים שכלל שתי כניסות נפרדות - בכניסה האחת היו קיימות 8 דירות ובכניסה השנייה 9 דירות. רוב הדירות בבניין היו בנות 3 חדרים, בשטח של 100 מ"ר ו-6 מ"ר מרפסת מקורה. בחברה ציינו כי לאחר חתימת הדיירים בבניין על כתב הסכמה לתמ"א 38, הפרויקט הוגש להיתר בנייה, שהתקבל לאחר כ-3 שנים.

 

 

לבניין החדש התווספו 12 יחידות דיור חדשות, מתוכן 8 דירות בנות 4 חדרים בשטח של 100 מ"ר ומרפסות בשטח ממוצע של 12 מ"ר; וכן 4 דירות פנטהאוז בנות 5 חדרים בשטח של 135 מ"ר עם מרפסות בשטח של 20-70 מ"ר. בכל צד של הבניין נוספו, למעשה, 4 דירות רגילות ושתי דירות פנטהאוז. בסך הכל הוא כולל כעת 6.5 קומות ו-29 דירות. מחירי דירות 4 חדרים שנמכרו לציבור הרחב עמדו על כ-1.4 מיליון שקלים בממוצע. מחירי דירות הפנטהאוז - בין 2.2-2.4 מיליון שקלים.

 

בסרטון ניתן לראות כי הבנייה של הפרויקט כללה שלבי ביצוע מגוונים, בהם חיזוק ומיגון כל קומה בבניי, שיפוץ חיצוני של מעטפת הבניין, הוספה של 3.5 קומות חדשות וכן הקמה של שתי מעליות, חניות וממ"דים לדיירים.

 

"אחד מאתגרי הביצוע המרכזיים בפרויקט היה הקמה של 12 חניות בשטח העירוני הצפוף", מספרת אלינור רוזן, אחראית תחום תמ"א 38 בחברה. לדבריה, "כדי לתת מענה לכך, הקמנו מכפיל חניה בודד המתאים ל-3 חניות ועוד 4 מכפילי חניה המתאימים לשני כלי רכב. בנוסף, לצורך בניית המעליות חצבנו פיר חדש בחדר המדרגות".

 

עוד אומרת רוזן כי "בפרויקט הייתה מורכבות הנדסית ותכנונית של פרויקט במסלול תמ"א 38/1, בייחוד במרכז הארץ המאופיין בצפיפות עירונית רבה. למרות זאת, מדובר בפתרון שמטיב עם כל הצדדים - אנו מגדילים את ההיצע המועט של הדירות הקיימות במרכז הארץ, מעלים את שווי הנכס של הדיירים ומשפרים את החזות של בניינים ישנים ורעועים הפוגעים במרקם העירוני".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלינור רוזן, אחראית תחום תמ"א 38 חברת ינושבסקי
הבית ברחוב הירדן בר"ג בתחילת הפרויקט
צילום: אלינור רוזן, אחראית תחום תמ"א 38 חברת ינושבסקי
צילום: אלינור רוזן, אחראית תחום תמ"א 38 חברת ינושבסקי
כך הוא נראה בסופו. מה אתם חושבים?
צילום: אלינור רוזן, אחראית תחום תמ"א 38 חברת ינושבסקי
מומלצים