שתף קטע נבחר

הרצוג הציג את הרשימה: "ההנהגה הבאה של המדינה"

מפלגת העבודה חגגה את הנבחרת החדשה. היו"ר הרצוג התקבל בקריאות "ראש הממשלה הבא". "אי אפשר לעצור את רוחות המהפך", אמר בנאומו. שותפתו הפוליטית לבני: "היום האמונה הפכה למציאות והייאוש התחלף בתקווה"

חשיפה רשמית של נבחרי מפלגת העבודה ברשימת "המחנה הציוני": יום לאחר שמתפקדי העבודה בחרו את מועמדיהם לכנסת ה-20, התכנסו הערב (יום ד') אנשי המפלגה כדי להציג באופן רשמי את הרשימה. יו"ר העבודה יצחק הרצוג אמר לאחר שנבחרי הפריימריז במפלגה עלו לבמה בקיבוץ שפיים: "האנשים שאתם רואים כאן על הבמה - זו ההנהגה הבאה של מדינת ישראל". שותפתו הפוליטית ציפי לבני אמרה: "האמונה הפכה למציאות והייאוש התחלף בתקווה". ynet העביר את הצגת הרשימה בשידור חי.

 

לפני נאומו התקבל הרצוג בקריאות: "או אה מי זה בא, ראש הממשלה הבא". בפתח נאומו אמר הרצוג: "זו נבחרת דינמית, עתירת עשייה וניסיון, חדורת אמונה ורגישות ונחישות שלא זכורה לי שנים רבות במפלגת העבודה. זו תמונה של נבחרת שכוללת את כל המגזרים בישראל, כולם – יהודי וערבים, דרוזים, בני מושב ובני קיבוץ, בני עיר, צעירים, מבוגרים ועולים. זו תמונה של נבחרת נקיית כפיים ורעבה".

 

"מעולם לא הייתי גאה כפי שאני היום", הוסיף הרצוג, "אני מרגיש שהיום יש לנו את הנבחרת הכי טובה שעומדת לצדי. עכשיו תקשיבו טוב: עד לא מכבר לא התייחסו אליי ברצינות ולא למפלגת העבודה. כשהעזנו להגיד 'מהפך', אמרנו 'מהפך'. היום אני מבטיח לכם שכולם כבר הספיקו להפנים, כולם יודעים שאת רוחות המהפך אי אפשר יותר לעצור".

"נבחרת שכוללת את כל המגזרים". הרצוג בכנס בקיבוץ שפיים, הערב ()
"נבחרת שכוללת את כל המגזרים". הרצוג בכנס בקיבוץ שפיים, הערב

הרצוג הבטיח לנוכחים כי "הנבחרת הזו תנצח, אבל ניצחוננו לבדו הוא לא אלא הפרק הראשון בבשורה הגדולה שלה מצפים אזרחי ישראל. הניצחון האמיתי יגיע כשנצליח לתקן את הליקויים הכואבים

שהותירה לנו ממשלת הייאוש של נתניהו ונוכל לומר שניצחנו כשנשיב לאזרחי ישראל את הביטחון הלאומי, האישי והכלכלי, ונוכל לומר שניצחנו כשנעצור את הבידוד הגובר על ישראל ונוכל לומר שניצחנו כשנחזיר את האמונה".

 

הרצוג אמר עוד: "ננצח כשנקרב את המרכז לפריפריה, ונחבר את כל הקבוצות בחברה הישראלית, ונצמצם את הפערים הגדולים בתוכה – אז או אז יושלם הניצחון. במציאות הנוכחית שבה הולך וגובר מספרם של אלה שמצליחים להרים את הראש מעל מאבק ההישרדות היומיומי – החברה שלנו לא תשרוד".

 

יו"ר העבודה תקף את ראש הממשלה ואמר: "אני אענה לנתניהו כשהוא אומר שעוני הוא גזירת גורל, שדירה הפכה להיות פנטזיה, או לעסוק בביטחון. אין 'או-או', אין לנו פריבילגיה לבחור בין זה ובין זה. ממשלה בראשותי תדאג לביטחון, ממשלה בראשותי תדאג ליוקר המחיה והדיור. כי אין ביטחון בלי פרנסה ואין פרנסה בלי ביטחון".

הרצוג עם השותפה, יו"ר התנועה לבני (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
הרצוג עם השותפה, יו"ר התנועה לבני(צילום: מוטי קמחי)

הרצוג עם הפתעת הפריימריז, ח"כ סתיו שפיר (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
הרצוג עם הפתעת הפריימריז, ח"כ סתיו שפיר(צילום: מוטי קמחי)

 


ההשוואה בין רשימות הליכוד והעבודה לכנסת ה-20 - לחץ לכתבה המלאה

 

אחרי הרצוג עלתה לנאום לבני. "לפני חודש עמדנו הרצוג ואני מול הציבור והודענו באמונה עמוקה שביחד נהפוך בחירות מיותרות לבחירות גורליות והיסטוריות", אמרה לבני. "השותפות בינינו

גרמה לאזרחי ישראל להרים את הראש מהייאוש, מהצרות וקשיי היום-יום ולא רק לקוות שיהיה יותר טוב, אלא להאמין שזה אפשרי והיום האמונה הפכה למציאות והייאוש התחלף בתקווה".

 

לבני אמרה עוד כי "הרצוג יהיה ראש הממשלה הבא של ישראל. הוא יהיה ראש הממשלה הבא כי הוא ראוי להנהיג את המדינה, כי אכפת לו מאנשים, כי יש לו את החזון הנכון, כי יש לו את היכולת לקבל את ההחלטות שהמדינה זקוקה להן ויש לו את הכוח הפנימי ללכת ביחד וביחד נוביל את מדינת ישראל. אתם מציגים הערב לציבור רשימת שלטון. בחרתם באנשים צעירים מספיק כדי לא לשכוח מאיפה באו, לוחמנים מספיק כדי להילחם על זכותנו לחיות בארץ הזאת".

 

התוצאות של הפריימריז במפלגת העבודה הבליטו את ההישג הנשי. ח"כ שלי יחימוביץ', שהפסידה ב-2013 להרצוג בקרב על הנהגת המפלגה, נבחרה למקום הראשון והיא מוצבת במקום השלישי ברשימה המאוחדת. אחריה נבחרו ח"כ סתיו שפיר, ח"כ איציק שמולי, ח"כ עמר בר לב, ח"כ מרב מיכאלי, ח"כ איתן כבל וח"כ מיקי רוזנטל. המקום ה-11 המשוריין בעבודה וארבעת המקומות של מפלגת התנועה שעדיין לא אוישו יוצגו במועד אחר.  

ח"כ יחימוביץ' (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
ח"כ יחימוביץ'(צילום: מוטי קמחי)

ח"כ מרגלית (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
ח"כ מרגלית(צילום: מוטי קמחי)

ח"כ איתן כבל (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
ח"כ איתן כבל(צילום: מוטי קמחי)

ח"כ שמולי בכנס (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
ח"כ שמולי בכנס(צילום: מוטי קמחי)

 

ברשימה החדשה ייצוג נשי מרשים - ב-25 המקומות הראשונים יש שבע נשים, ארבע מהן ממוקמות בעשירייה הראשונה. חברות הכנסת שכיהנו בכנסת האחרונה חוקקו יותר חוקים מחבריהן

הגברים, אף על פי שמספרן בכנסת נמוך יותר.

 

ח"כ כבל, שכיהן כיו"ר מטה הבחירות של המפלגה, בירך על התוצאות ואמר כי "המטרה היא להתאחד מאחורי היו"ר יצחק הרצוג ולהוביל יחד למהפך שיביא לקץ שלטון נתניהו. יש לנו נבחרת מצוינת ומגוונת שבוחרי העבודה יכולים להתגאות בה". על מיקומו המפתיע בסוף העשירייה הראשונה הוסיף: "אני שואל את עצמי איך זה קרה, אני מאוכזב, ודאי. העשייה שלי מדברת בעדי אבל זה לא רלוונטי. לא אשחה בשלולית של דמעות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים