שתף קטע נבחר

דנינו: הר הבית הוא איום קיומי על מדינת ישראל

מפכ"ל המשטרה ביקר בחריפות את חברי הכנסת שעולים להר הבית. "גורמים לקחו כאג'נדה לשנות את הסטטוס קוו בהר הבית", תקף דנינו

מפכ"ל המשטרה רב-ניצב יוחנן דנינו תקף היום (ד') את חברי הכנסת העולים להר הבית. "הר הבית הוא איום קיומי על מדינת ישראל לא פחות מהפצצה", אמר דנינו. "אחרי הבחירות נכנסו לכנסת גורמים שלקחו כאג'נדה לשנות את הסטטוס קוו בהר הבית. אמרנו ואני בדקתי את הפרוטוקולים - אתם מדליקים פה לא רק את מדינת ישראל ולא רק את המזרח התיכון, אלא את כל העולם המוסלמי - מיליארד איש, ועל מה? הרי אין שום סיכוי שנשנה את הסטטוס קוו. זו אמירה שכל מטרתה להשיג כמה קולות בשוליים ואין בה כלום במציאות".

 

עוד בחדשות:

צעירים, מזרחים ותושבי פריפריה - השוואת רשימות

קו בר לב: העבודה מצאה את הביטחוניסט

 

דנינו אמר את הדברים במסגרת טקס הענקת פרס ע"ש דוד כרמון לסטודנטים מצטיינים באוניברסיטה העברית בירושלים. המפכ"ל הוסיף: "אני מקבל דו"חות מודיעיניים ורואה מה זה עושה בצד השני ומה הקיצוניים עושים עם זה. התוצאה הרת אסון וזה מביא אותנו למקום לא טוב". 

הר הבית (צילום: AFP) (צילום: AFP)
הר הבית(צילום: AFP)

דנינו הוסיף ואמר: "אני מוצא את עצמי מבקש מראש הממשלה לצאת פומבית ולהגיד שהוא לא ישנה את הסטטוס קוו. אני מוצא את עצמי מבקש מהשר לביטחון פנים שיפנה לסגן שר הדתות ויגיד לו שכל ההצהרות האלה שהוא הולך לשנות את תקנות התפילה על הר הבית אין להן מקום, כי הוא יודע שאין להן סיכוי, אבל הן מדליקות לנו את כל העולם הערבי. וגם זה לא ממש צלח.

 

"אני מוצא את עצמי בדיונים הזויים בוועדת הפנים של הכנסת כשאני מסביר למה אני לא נותן ליהודים להתפלל על הר הבית. אני צריך להסביר את זה. הרי מאז 1967 נקבע סטטוס קוו. זה סטטוס קוו שאני אומר כל הזמן שעצם העובדה שהוא נשמר כל כך הרבה שנים הוא כנראה היה מאוד מאוד חכם".

 

בנובמבר האחרון מתח דנינו ביקורת על החלטת היועץ המשפטי לממשלה עו"ד יהודה וינשטיין לאפשר לגורמי ימין, בהם ח"כ משה פייגלין, לעלות להר הבית. "זו הייתה טעות של היועמ"ש לאפשר לו לעלות להר הבית", אמר אז המפכ"ל בכנס שדרות לחברה וידידות במכללת ספיר. "כל מי שרוצה לשנות את הסטטוס קוו בהר הבית - אסור לו לעלות לשם".

 

על רקע המתיחות הביטחונית והפיגועים בסוף השנה האזרחית בירושלים, הוסיף דנינו: "ראינו וזיהינו מאז הבחירות האחרונות אנשי ימין קיצוניים שהפכו לאג'נדה את הרצון לשנות את הסטטוס קוו בהר הבית. אנחנו אומרים - תעזבו את הר הבית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים