שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ילדי רחוב בכלובים לקראת ביקור האפיפיור
  בפיליפינים מודאגים שפרנציסקוס ייתקל בסוף השבוע בילדים יתומים שמקבצים נדבות, ולכן מאות מהם נלקחו בשבועות האחרונים למתקני כליאה בעיר מנילה. מחר הוא יבקר בבירה, בזמן שהם יחיו ברעב ובהזנחה בכלובים

  ילדי רחוב יתומים בפיליפינים, חלקם רק בני חמש, מוחזקים בכלובים במאמץ "לנקות" את רחובות הבירה מנילה, לקראת הגעתו היום (יום ה') של האפיפיור פרנציסקוס.

   

  עוד חדשות בעולם:

  גוף המטוס נמצא בקרקעית הים. צפו בתמונות

  רוב יהודי בריטניה: אין לנו עתיד באירופה

  סוף לרצח לבקנים? טנזניה נלחמת במכשפות

   

  לפי ה"דיילי מייל", בשבועות האחרונים אספה המשטרה מהרחובות מאות ילדים וילדות, כדי להפוך את מנילה לעיר "ייצוגית" יותר. הצעד נעשה למרות שהוא מנוגד לחוק הגנת הילד בפיליפינים. הילדים המבוהלים מוחזקים בתאים מטונפים,  וישנים על רצפה חשופה.

   

  אנג'ל, ילדת רחוב בת 13 ()
  אנג'ל, ילדת רחוב בת 13

  חלקם יישארו שם חודשים. הילדים הכלואים ()
  חלקם יישארו שם חודשים. הילדים הכלואים
   

  בחלק מהמקרים מוחזקים ילדי הרחוב בתאים יחד עם עבריינים בוגרים, שמתעללים בהם ומכים אותם. חלק מהילדים כבולים ומורעבים, אחרים נאלצים לאכול שאריות מהרצפה. גורם בכיר במנילה הודה שהמשטרה ועובדי הממשל עושים מאמצים כבירים כדי להבטיח שהאפיפיור לא יראה את הילדים היתומים, שמקבצים נדבות ברחובות.

   

  לתאי המעצר במנילה הגיע שי קולן, מיסיונר אירי בן 71 שהיה מועמד לפרס נובל שלום. הוא שחרר את מאק-מאק, ילד בן שבע, ולקח אותו למקלט לילדים. המשטרה תפסה את מאק-מאק לפני כשלושה שבועות, והוא העביר את חג המולד ואת ערב השנה החדשה במרכז הכליאה באזור שכונות העוני של הבירה הפיליפינית.


  מאק-מאק בן השבע ()
  מאק-מאק בן השבע


   

  "אין להם זכויות בסיסיות. אין חינוך. אין תרבות. אין התפתחות אנושית ראויה. אין איפה לאכול והם ישנים על רצפה חשופה. אין תהליך משפטי ראוי", אמר קולן. "הילד הזה רק בן שבע והוא מאחורי סורגים. זה בפירוש מתחת להגינות האנושית וזכויות כל הילדים מחוללות".

   

  "אין סיכוי שהאפיפיור יבקר כאן, במתקני הכליאה במנילה. הם הבושה של האומה", אמר קולן, וסיפר כי הרשויות "מבוהלות מאפשרות שהאפיפיור יראה ילדים שמתייחסים אליהם כך".

   

  כליאת ילדי הרחוב במנילה לקראת ביקור האפיפיור מגיעה למרות זעם שהתעורר בסוף השנה שעברה בפיליפינים, על כלא ידוע לשמצה אחר, שם צולם ילד בן 11 שסובל מתת תזונה קיצוני ונראה גוסס. הילד, ששמו פרנציסקו, התאושש מאז והועבר לבית ילדים, אך הזעזוע מהמקרה שלו לא עזר לכ-20 אלף ילדים שמוחזקים ב-17 מרכזי כליאה ברחבי מנילה.

   

  רוסלינדה אורוביה, בכירה בשירותים הסוציאליים במנילה, אישרה לעיתון המקומי "מנילה סטנדרט" כי הרשויות כולאות כבר שבועות ילדים באזורים שבהם יבקר האפיפיור. באופן ביזארי היא טוענת כי אלה ששולחים את הילדים לקבץ נדבות ברחובות "יודעים שלאפיפיור אכפת מילדים עניים והם רוצים לנצל את זה".

   

  במאמר מערכת של "מנילה סטנדרט" הטיח בה העיתון: "כולנו צריכים להזדעזע מהקמפיין המלאכותי של הממשלה לשמור את הרחובות נקיים מילדים עניים רק במהלך ביקור האפיפיור. "אין ספק שהילדים האלה לא צריכים להיות ברחוב, אבל קמפיין לקראת ביקור האפיפיור לא עוזר לאף אחד חוץ מלרשויות שרוצות לעשות 'הצגה' ולהעמיד פנים שהכול בסדר בערים שלנו".

   

  קתרין סקרי, מקרן צדקה למען הילדים, אמרה ל"דיילי מייל" כי "יותר ילדים נאספו בשבועות האחרונים, יש דפוס כזה לפני אירועים בינלאומיים גדולים. זה קרה גם לפני הביקור של ברק אובמה בשנה שעברה. כשניסינו לשחרר את הילדים אמרו לנו שאי אפשר עד שהוא עוזב, ושהילדים יקבלו את הרושם שמצילים אותם בגלל הביקור שלו".


  פורסם לראשונה 14/01/2015 22:24

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים