שתף קטע נבחר

מאות תלמידי החינוך המיוחד יפגינו בירושלים

ביום ראשון עלולים כ-700 תלמידים מהחינוך המיוחד להישאר בלי מסגרת חינוכית, בגלל קשיי תקציב של עמותת "צוהר הלב". "החלטנו לסגור את השערים ולשלוח את הילדים הביתה". משרד החינוך: "תועבר מקדמה של 70 אחוז"

מאות תלמידים מהחינוך המיוחד עלולים למצוא את עצמם ביום ראשון הקרוב ללא מסגרת חינוכית, לאחר שעמותת "צוהר הלב", המפעילה בתי ספר וגנים לילדים בעלי צרכים מיוחדים, נקלעה לקשיים תקציביים. "העמותה בגירעון כבד. החלטנו לסגור את השערים ולשלוח את הילדים הביתה", אומר הסמנכ"ל יוסי בר.

 (צילום: "צוהר הלב") (צילום:
(צילום: "צוהר הלב")

 (צילום: "צוהר הלב") (צילום:
(צילום: "צוהר הלב")

תלמידים במסגרות החינוך של "צוהר הלב". "העמותה בגרעון כבד" (צילום: "צוהר הלב") (צילום:
תלמידים במסגרות החינוך של "צוהר הלב". "העמותה בגרעון כבד"(צילום: "צוהר הלב")

עמותת "צוהר הלב" מפעילה קרוב ל-20 שנה בתי ספר וגנים לילדים ובני נוער בעלי צרכים מיוחדים בחינוך המוכר שאינו רשמי. על פי ההסכם עם משרד החינוך, הרשויות המקומיות שבהן פועלות מסגרות החינוך של העמותה מעבירות את רשימת התלמידים למשרד, שמאשר את התקציב שעובר לעמותה מידי חודש.

 

באופן פתאומי, הפסיק השנה משרד החינוך להעביר את הכסף, והעמותה שכבר פתחה את שנת הלימודים נדרשה לקחת הלוואות שהכניסו אותה לגירעון כבד של יותר מ-10 מיליון שקל. "הדבר שהכי מתסכל אותנו זו ההתעלמות המוחלטת של משרד החינוך", אומר בר. "אין עם מי לדבר, לא קיבלנו כסף וכבר ארבעה חודשים אנחנו משלמים את המשכורות בעצמנו. שלחנו מכתבים לצמרת משרד החינוך כדי לקבוע פגישות

או לקבל הסברים, וזה נופל על אוזניים אטומות".

 

במסגרת העמותה לומדים כ-700 תלמידים בארבעה בתי ספר באשדוד, בית שמש וביתר עילית, ובעוד 35 גנים ברחבי הארץ. "בעמותה יש היום 100 כיתות ויש לנו יותר מ-600 עובדים וספקים. אני לא יכול יותר להסתכל לעובדים שלי בעיניים ולא לשלם להם כסף. אנחנו ממש לפני סגירה ואם לא תתקבל החלטה תוך 48 שעות - אנחנו פשוט סוגרים את השערים. הילדים יילכו הביתה, עם כל הצער שבדבר".

 

ביום ראשון צפויים מאות תלמידים להגיע לירושלים בעת שתתקיים ישיבת ממשלה, כדי להשמיע את קולם מחוץ ללשכה של בנימין נתניהו, שמחזיק בתיק החינוך מאז התפרקות הממשלה.

 

ממשרד החינוך נמסר לאחר פניית ynet: "העמותה 'צוהר הלב' תקבל מקדמה בהיקף של 70 אחוז עבור המסגרות המאושרות. בתום בדיקה יועבר שאר התקציב בהתאם למסגרות המאושרות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: "צוהר הלב"
אחת הילדות בעמותה
צילום: "צוהר הלב"
מומלצים