שתף קטע נבחר
הכי באזזזז
  זירת הקניות
  מודי'ס הורידה דירוג לדיסקונט מ-A3 ל-Baa1
  חברת הדירוג מנמקת את ההחלטה ביכולת המוגבלת של הבנק לייצר רווחים, למרות התוכנית האסטרטגית החדשה. דירוג החוב ירד מ-Baa3 ל-Ba1 בתחזית שלילית

  סוכנות הדירוג הבינלאומית מודי'ס הורידה בסוף השבוע את דירוג הפיקדונות של בנק דיסקונט מ-A3 לBaa1 וכמו כן הורידה את דירוג החוב של הבנק מ-Baa3 ל-Ba1. מודי'ס ציינה בדירוגה כי אופק דירוג הפיקדונות נותר שלילי.

   

  כתבות נוספות בערוץ הכלכלה

   

  בדירוג ציינה מודי'ס כי הסיבה העיקרית להורדה היא היכולת המוגבלת של דיסקונט לייצר רווחים, בשל יחס יעילות (הוצאות תפעוליות מסך הכנסות) גבוה - הסתכם בתשעת החודשים הראשונים של 2014 ב-78% - ומנגד בסיס הון שעדיין אינו רחב מספיק, ולוחץ גם הוא על יכולת הרווחיות של הבנק.

   

  במודי'ס מציינים כי הם ערים למאמצי הבנק בניהולה של לילך אשר טופיליסקי להוציא לפועל את התוכנית האסטרטגית לשנים 2019-2015, ששואפת לקצץ בסעיף ההוצאות ולהגדיל הכנסות דרך המגזר הקימעונאי. במודי'ס הוסיפו כי הם מצפים לשיפור ביחסי היעילות בעקבות התוכנית וכן ציינו שהבנק כבר הציג ירידה של 5% בהוצאות שאינן שכר. עם זאת מודיס מציינים אתגרים תפעוליים וסביבה עסקית מאתגרת שיקשו על הבנק לשפר את מנועי הצמיחה.

   

  דיסקונט הוציא בחודש האחרון כ-350 עובדים בפרישה מוקדמת והחל מתחילת השנה לפעול במתכונת של שעון נוכחות דיגיטלית. בתשעת החודשים הראשונים של 2014 הציג דיסקונט רווח נקי של 591 מיליון שקל המשקף ירידה של 26% ברווחיות, בעיקר על רקע יישום תוכנית הפרישה המוקדמת.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "מודי'ס הורידה דירוג לדיסקונט מ-A3 ל-Baa1"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים