שתף קטע נבחר

רמאללה: ביצים ונעליים על שר החוץ הקנדי

ככה ייעשה לידיד ישראל: פלסטינים השליכו ביצים ונעליים על ג'ון בירד, בעת ביקורו ברשות. עריקאת: "קנדה נמצאת בצד הלא נכון של ההיסטוריה ותומכת במדיניות האפרטהייד הישראלית". צפו בהתפרעות

נציג אחת מהידידות הקרובות של ישראל זכה לקבלת פנים קשה ברמאללה: פעילים פלסטינים השליכו היום (א') נעליים וביצים וניסו לתקוף את שר החוץ של קנדה, ג'ון בירד, בעת ביקורו ברשות הפלסטינית ועל רקע תמיכתה הבלתי מסויגת של קנדה בישראל. צפו בהתפרעות. 

 

בירד עם נתניהו בשנת 2013 (צילום: קובי גדעון, לע"מ) (צילום: קובי גדעון, לע
בירד עם נתניהו בשנת 2013(צילום: קובי גדעון, לע"מ)

השיירה של בירד הותקפה בעת ששר החוץ הקנדי יצא מפתח משרד החוץ הפלסטיני, לאחר פגישתו עם שר החוץ הפלסטיני ריאד אל-מאליכי ברמאללה. המשטרה הפלסטינית ניסתה ללא הצלחה למנוע את זריקת החפצים, אך הצליחה למנוע מהמפגינים להתקרב פיזית את השיירה של בירד, שיגיע לירושלים במהלך היום. 

 

בסוף השבוע האחרון פרסם הבכיר הפלסטיני סאיב עריקאת מאמר, שבו תקף את בירד באופן אישי. בהודעה שפרסם עריקאת הבוקר, לפני השלכת הנעליים והביצים, נכתב: "אנחנו מצרים על ההחלטה של הממשלה הקנדית, שעומדת בצד הלא נכון של ההיסטוריה ותומכת בצורה עיוורת בכיבוש הישראלי ובמדיניות האפרטהייד שלו".

 

"שר החוץ הקנדי בירד תורם להפרות הישראליות של זכויות הפלסטינים, כולל הזכות להגדרה עצמית, על ידי זה שהוא עושה לובי שיטתי נגד כל היוזמות הדיפלומטיות הפלסטיניות, וזה כולל את הניסיונות שלו לתת לגיטימיות לסיפוח הלא-חוקי הישראלי של מזרח ירושלים", כתב עריקאת. "העם הפלסטיני ראוי להתנצלות מממשלת קנדה על שנים של ניסיונות שיטתיים לחסום את הזכות של העם הפלסטיני להשיג מדינה משלהם".

 

קנדה תחת ממשלו של ראש הממשלה סטיבן הרפר היא תומכת ישראל נלהבת. לפני שנה ביקר הרפר בישראל ונשא נאום תמיכה חם בכנסת. "הברית הזו שבינינו שורשה בהיסטוריה שניזונה בערכים משותפים, והיא מחוזקת בדרגים הגבוהים של הממשל והמסחר", אמר הרפר. "אני תומך בישראל מכיוון שנכון לעשות זאת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
שר החוץ הקנדי ג'ון בירד
צילום: AP
מומלצים