שתף קטע נבחר

שר אירי ראשון יצא מהארון: לא סוד, אני הומו

שר הבריאות ליאו ואראדקר, שמועמד לרוץ לראשות הממשלה, הטיל את הפצצה 4 חודשים לפני שהמדינה הקתולית תקיים משאל עם על נישואי גאים

אחד הפוליטיקאים הבולטים ביותר במדינה הקתולית השמרנית הפך להומוסקסואל המוצהר הראשון בתולדות הממשלה: שר הבריאות של אירלנד ליאו ואראדקר יצא מהארון, ארבעה חודשים לפני שיתקיים משאל עם על נישואים גאים במדינה. "אני הומו, זה לא סוד, אבל זה אולי לא משהו שכולם יודעים", אמר ואראדקר בן ה-36 בראיון לטלוויזיה המקומית.

  

עוד חדשות בעולם :

פגשה את אביה אחרי 12 שנה ומתחתנת איתו

בת 12 אתגרה האפיפיור: למה ילדים סובלים?

דאעש הכפיל את שטחו: שליש סוריה בידיו

"אי השדים" של ארה"ב מתרוקן מיושביו

 

ואראדקר נחשב לפוליטיקאי המבטיח ביותר באירלנד, והוא צפוי להתמודד על ראשות הממשלה ולהחליף בתפקיד את ראש הממשלה הנוכחי אינדה קני בן ה-63.

 

הכנסייה הקתולית שלטה בפוליטיקה האירית עד שנות השמונים, ואירלנד עצמה התירה הומוסקסואליות בחוק רק בשנת 1993.

 

אולם, בשנים האחרונים הופכת אירלנד ליברלית יותר ויותר בשעה שהשפעת הכנסייה נמצאת בירידה מתמדת, בייחוד על רקע פרשיות ההתעללות המינית של כמרים אירים בילדים.

 

ואראדקר נולד בדבלין לאם אירית ולאב הודי. במשאל העם הקרוב הוא יתמוך בנישואים חד-מיניים, ועל פי ההערכות באירלנד יש רוב מוצק בעד נישואים אלה. הוא סיפר שראש הממשלה קני ממפלגת "פינה גייל", שבדצמבר האחרון ביקר בפאב גאה, בירך על החלטתו להודיע על יציאתו מהארון.

 

בעקבות הודעתו של שר הבריאות האירי על יציאתו מהארון געשה הרשת החברתית, ורוב התגובות לצעד היו חיוביות. "הדבר הכי טוב הוא שזה בקושי עורר סערה כלשהי", "צייץ" בטווייטר הקומיקאי האירי דארה אובריין.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הומוסקסואל מוצהר ראשון בממשלה האירית. ואראדקר
מומלצים