שתף קטע נבחר

מאבטח הרמטכ"ל בדרך לחופש. הנאנסת: מפחדת

שב"ס המליץ לשחרר מיידית את ארז אפרתי שהורשע באונס. המדינה תערער תוך 7 ימים. הקורבן אמרה בדיון: מפחדת מהיום שבו הוא ישתחרר

ועדת הזכויות של שירות בתי הסוהר (שב"ס) המליצה היום (ב') לקצר כשליש מעונשו של ארז אפרתי, מאבטח הרמטכ"ל לשעבר שהורשע באונס צעירה בתל אביב ונידון לשמונה שנות מאסר. המדינה ביקשה לעכב את השחרור בשבעה ימים על מנת לערער על ההחלטה לבית המשפט המחוזי. במידה שהמדינה תחזור בה מהבקשה, אפרתי ישוחרר באופן מיידי.

 

פרשת האונס בנמל תל אביב - כתבות נוספות:

 

השחרור הוא למה שמוגדר "מעצר בית לילי". אפרתי יידרש לשהות בבית מ-20:00 עד 8:00 בבוקר, ישתתף בתוכנית השיקום של הרשות לשיקום האסיר, יחתום במשטרה וישתתף בקבוצה ייעודית של עבריינים.

ארכיון. ארז אפרתי בבית המשפט (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
ארכיון. ארז אפרתי בבית המשפט(צילום: מוטי קמחי)

אפרתי, שנמצא מאחורי סורג ובריח מאז נעצר בנובמבר 2009, ריצה יותר משני שלישים ממאסרו. בכלא חרמון נחשבת התנהגותו טובה. בדיון שהתקיים בוועדת השחרור של שב"ס טענה פרקליטתו, עו"ד רותם טובול, שאפרתי עבר במהלך מאסרו תהליך טיפולי וחוות הדעת המקצועיות בעניינו הן חיוביות.

 

לדבריה הוא נמצא בקשר עם ארוסתו, אשר מלווה אותו עד היום ומאז נולד להם ילד. עוד טענה עו"ד טובול כי הוא הביע חרטה ולקח אחריות על מעשיו.

 

בדיון התנגדה פרקליטות מחוז צפון לשחרור בנימוק שהוא הורשע בעבירות חמורות ואינו בשל עדיין לשחרור. הפרקליטות הזכירה שבתחילה אפרתי לא הודה במיוחס לו ולא לקח אחריות על מעשיו. לדיון הגיעה קורבן האונס, מלווה בבני משפחתה, והסבירה כי היא עדיין לא השתקמה וכי היא מפחדת מהיום שאפרתי ישתחרר.

 

בתגובה להחלטת הוועדה מסרה מנכ"לית הרשות לקידום מעמד האישה, ורד סויד: "כאשר דנים בקיצור עונשו של אנס חייבים לקחת בחשבון את הנזק והטראומה הנגרמת לקורבנות. בהקלת עונשם של עברייני מין טמון מסר של פגיעה בקורבנות. מסר של קיצור שליש לעברייני מין פוגע הן בקורבנות והן בהגנה על החברה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
ארז אפרתי
צילום: מוטי קמחי
צילום: הרצל יוסף
עו"ד רותם טובול
צילום: הרצל יוסף
מומלצים